Jump to content

První e-Traveller dorazil do Česka, bude vozit lyžaře


Recommended Posts

První e-Traveller dorazil do Česka, bude vozit lyžaře

Od října letošního roku mohou zákazníci v České republice objednávat nový e-Traveller se 100% elektrickým pohonem. První český klient si ve čtvrtek 17. prosince ve Špindlerově Mlýně převzal svůj nový vůz. Právě včas, vzhledem k blížící se lyžařské sezóně, první e-Traveller totiž bude sloužit k ekologické přepravě lyžařů na sjezdovky.

Model Peugeot Traveller byl na český trh uveden v září roku 2016. Svou praktičností, velkorysou prostorností a schopností zajistit komfortní přepravu až devíti osobám si brzy získal přízeň soukromých i firemních zákazníků. Do dnešního dne registroval v Česku takřka 2 200 prodaných vozů. V polovině letošního roku byla oznámena elektrifikace modelové řady Traveller a tento model, stejně jako jeho užitkový bratr Expert, dostal možnost jezdit zcela bezemisně díky novému 100% elektrickému motoru o výkonu 100 kW (136 k). 

Od října letošního roku mohou zákazníci v Česku elektrickou verzi nazvanou e-Traveller objednávat.  Mezi prvními, kteří se pro elektrický pohon rozhodli, byl management hotelu Adam ve Špindlerově Mlýně. Klient vůz zakoupil u koncesionáře značky Peugeot, Olfin Car Palace v Hradci Králové. První e-Traveller bude sloužit k ekologické přepravě lyžařů z hotelu na krkonošské svahy. Vůz v luxusní výbavě VIP Business a v sedmimístném provedení je zárukou dostatečného prostoru pro cestující i jejich lyžařskou výbavu.

Peugeot e-Traveller tak může přispět k rozvoji ekologické dopravy v horských oblastech, jak naznačuje jednatelka hotelu Adam, Marcela Janouch Gajdáčková: „Na ochranu přírody se přijímají usnesení. Vládní, nadnárodní, evropská, celosvětová. Ale! Je potřeba je také naplňovat. Každý sebemenší krůček k ochraně přírody chrání také nás – lidi. Náš hotel se rozhodl takový jeden krůček udělat. Pořídili jsme sem plně elektrickou dodávku pro sedm lidí Peugeot e-Traveller určenou především pro odvoz lyžařů na sjezdovky. Třeba nás budou následovat další a Špindlerův Mlýn postupně zbavíme exhalací ze spalovacích motorů. A sníh bude zase bílý,“ říká Marcela Janouch Gajdáčková, a pokračuje: „V této souvislosti je potřeba poděkovat vedení města, které v této nelehké době vychází vstříc i nám, kteří zde podnikáme. Vnímáme to společně jako vklad do doby, kdy se budou moci vrátit do hor návštěvníci, aby se znovu cestovnímu ruchu mohlo dařit.“

Peugeot e-Traveller je v prodeji v České republice za akční zaváděcí cenu 869 900 Kč bez DPH (platí pro verzi e-Traveller Active Standard Electric 100 kW, 50 kWh). Kompletní servis na dva roky nebo 70 000 km je zdarma. V současné době lze objednávat e-Traveller výhradně s menší baterií o kapacitě 50 kWh, od ledna 2021 však bude nabídka rozšířena o možnost objednání baterie o kapacitě 75 kWh poskytující dojezd až 330 km dle WLTP. Cenový rozdíl oproti vozu vybavenému menší baterií bude představovat 160 000 Kč.

2979437-bae99h1lqt-whr.jpg

C_0007.JPG

C_0027.JPG

PEUGEOT_TRAVEL_1_0.jpg

VA1_8145.jpg

VA1_8153.jpg

VA1_8154.jpg

VA1_8159.jpg

VA1_8161.jpg

VA1_8186.jpg

Link to post
Share on other sites
Před hodinou, Péťa napsal:

Taky proč by to mělo být zadarmo?

Ale Hotel Adam udělal pěknou podpásovku těm, kteří říkají, že to nejde :D A to si nedělám iluze o reklamě a dumpingové ceně od Peugeotu.

chtěl jsem jen upozornit, že ta doprava lyžařů bude zahrnuta do nákladů hotelu, takže nákupní cenu a provoz toho auta bude hradit i ten host hotelu, který se s ním nikdy nesveze :)

nebo je jasné, že v případě dejme tomu České pošty, kde taky fandím tomu, aby po centru jezdila jen tato auta, si pošta rozloží náklady na provoz do poštovních služeb..., ono totiž každý s jásotem vítá zlepšení ovzduší, ale když bude u balíku platit o třeba 30. Kč více už tak nadšený nebude... 😉

Link to post
Share on other sites
před 9 hodinami, ozzy56 napsal:

chtěl jsem jen upozornit, že ta doprava lyžařů bude zahrnuta do nákladů hotelu, takže nákupní cenu a provoz toho auta bude hradit i ten host hotelu, který se s ním nikdy nesveze :)

Tohle už je malinko paranoia ne? :)Tu investici dělá snad managment hotelu, kterej si to umí spočítat. A jestli by na úkor toho měla jít cena nahoru, tak nikdo přeci nenutí ty lidi se tam ubytovat ne? :myslim

Link to post
Share on other sites

Jako všeobecně známý velký odpůrce těchhle elektroblbin v tomhle souhlasím s Dave_k a Ajdamkem. Pokud ten hotel chce investovat do mikrobusu, který vyjde na cca mičudu včetně DPH, pak je asi důležitý, aby se vešel do rozpočtu a aby byly rozumné provozní náklady - pak je úplně buřt, jestli bude jezdit na naftu, benzín, CNG, LPG nebo na proudy ze zástrčky. Dálky to určitě jezdit nebude a na cestu z nádru na hotel asi ten akundumulátor taky bude stačit. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...