Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

teplota motora 70 °C, P 206 1,4i , 55kw


Majo11

Recommended Posts

Ahojte

potreboval by som poradiť  moja 206 z ničoho nič sa prestala ohrievať na správnu teplotu 

vymenil som termostat, teplotné čidlo ale žiadna zmena budík mi stále ukazuje 70 °c , keď motor riadne zaťažím tak vystúpne tepolotana

90°C ale po chvíli klesne na 70. keď stojím na mieste a vytáčam motor tak sa teplota pekne drží na 90 ale jakmile sa rozbehnem tak hneď začne klesať.

nechápem to vychádza mi z toho len termostat ale ten som vymenil. a ešte jeden poznatok keď ručička vystúpa na 70°c vtedy sa ohreje hadica do chladiča.

žeby bol vadný nový termostat?? 

ďakujem za akékoľvek rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Konečne som sa dostal k vymene termostatu, po nastartovani teplota krasne vystupila na 90 potom sa otvoril termostat a rucicka klesla na 70 a tam uz sa stale drzi. Po vychladnuti a opätovnom nastartovani uz vystupa len na 70. Nechapem to co uz moze byt zle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš možnost zapůjčení přesného bezdotykového infra teploměru, tak to zkus změřit s ním..... Teplotu bloku, hlavy, tělesa termostatu atd....

Musíš si uvědomit, že čidlo i budík pracují s určitou tolerancí.... A když se ty tolerance nevhodně sejdou, tak může být takový rozdíl.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som suhlasil s Hafitym, odmerat realnu teplotu. Po prvom starte mohla teplota vyliezt o kus vyssie kvoli vzduchu v skrini termostatu. Po prvom otvoreni sa vzduch vytlaci a termostat zacne fungovat normalne. Skusit mozes nechat motor na volnobeh a pockat na spustenie ventilatora. A vtedy pozriet kolko ukazuje teplomer. Malo by to byt 97 stupnov. Ak tam bude menej, teplomer klame.

Ak by mal motor naozaj len 70 stupnov, udrzis hadicu do chladica v ruke. Ak ma spravnych 90, udrzis ju len par sekund. Hovorim o stave po dlhsej jazde, nie hned po otvoreni termostatu.

Upraveno uživatelem Zdeník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 12. 2020 at 11:13, Hafity napsal:

No už se mi to stalo, že nový termostat byl vadný.... Po demontáži toho domku je na něj vidět? Pokud ano, měl by být úplně zavřený bez jakékoliv mezery....

Přesně to samý už jsem taky zažil. Může třeba za studena dovřít, ale za tepla už ne. Zkoušel jsem to tehdá na sporáku se zavařovacím teploměrem:D

 

Další věc - sedí ten termostat podle VIN? Když kupuju díly podle katalogu, tak mně na typ auta / motoru / rok pasuje hromada dílů, když pošlu prodejci VIN, tak je jich pár. Pamatuju si z kdysi dávna ještě z Feldy, že tam pasovala hromada termostatů, která se ale lišila otevírací teplotou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...