Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna servo čerpadla


Jaroslav 807

Recommended Posts

ahoj, zvedneš trochu předek a povolíš dole na servu trubky a dáš tam vanu, ať má olej kde téct, sundáš víčko nádobky, točíš volantem do obou rejdů, abys vytlačil olej ze soustavy (bez motoru), pak dem. čerpadlo a nahodíš nové i s řemenem, našroubuješ zpět potrubí na servu, naleješ olej do nádobky, nastartuješ motor a opět točíš pomalu z rejdu do rejdu, postupně dolíváš olej až se hladina ustálí pod MAX., to je vše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Jaroslav 807 napsal:

že je tam větší síla napínací kladky a nový festový řemen.

Tak to je pro mně teda novina.... Většinou když starý řemen píská, tak se dá nový, aby to nepískalo.... A větší síla napínací kladky? Tak to by tuplem pískat nemělo.... Se mi zdá, že ti někdo čůrá na lopatky.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ozzy56 napsal:

ahoj, zvedneš trochu předek a povolíš dole na servu trubky a dáš tam vanu, ať má olej kde téct, sundáš víčko nádobky, točíš volantem do obou rejdů, abys vytlačil olej ze soustavy (bez motoru), pak dem. čerpadlo a nahodíš nové i s řemenem, našroubuješ zpět potrubí na servu, naleješ olej do nádobky, nastartuješ motor a opět točíš pomalu z rejdu do rejdu, postupně dolíváš olej až se hladina ustálí pod MAX., to je vše

Takhle to vypadá jednoduše. Snad to zítra zvládnu. Moc ti děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Hafity napsal:

Tak to je pro mně teda novina.... Většinou když starý řemen píská, tak se dá nový, aby to nepískalo.... A větší síla napínací kladky? Tak to by tuplem pískat nemělo.... Se mi zdá, že ti někdo čůrá na lopatky.... :roker

Mě to taky přijde divné. Dělali mi to na Mělníku přímo v autorizovaném servisu Peugeot. Těmto věcem nerozumím. Rozumím elektrice a výpočetní technice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autorizák není záruka kvality.... Bohužel.... Všechno je to o lidech.... Podezřelé je už to, že to koresponduje s tou výměnou rozvodů.... Chlapci mohli něco podělat a neumí se k tomu postavit čelem.... Ale třeba se mýlím, neb jsem jen člověk....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Jaroslav 807 napsal:

Děkuji, zítra to budu měnit, tak dám vědět jak to dopadlo. Každopádně děkuji

Ještě jeden poznatek. Když točím volantem, tak mi pohasínají světla a zpomalí se ventilátor topení v kabině a vydává to hrozné zvuky. Mohlo by to být tím, že se špatné servo čerpadlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, vše vyřešeno 😀 Byla kouslá napínací kladka na klínovém řemenu 😒 Moc vám všem děkuji za sdílení vašich poznatků a rad 😉 Především bych chtěl poděkovat Jardovi alias Jarokare který vše vyřídil a zařídil 👌 Jsem rád, že jsou zde takhle fajn lidi 👍

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...