Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výmena spínacej skrinky - kabeláž


ujomarian

Recommended Posts

Ahojte,

dnes sa mi po naštartovaní nespustil vnútorný ventilátor klimatizácie ani fuk na žiadnej rýchlosti - po pátraní ma internet a v starších príspevkoch na tomto fóre ma to naviedlo na spínaciu skrinku. Pokýval som s káblikmi od spínacej skrinky a auto pri pokuse o naštartovanie sa tvárilo že má vybitú batériu t.j max jedno pretočenie motorom. Takže kontrola poistky 40A - ok, rozpojenie a znovu zapojenie dvoch koncoviek od spínacej skrinky  - auto opäť naštartovalo a kupodivu sa rozbehol aj ventilátor.

takže chcem preventívne vymeniť kabeláž od spínačky (nie celú spínačku) ktorá ma dva fúzy -

1 fúz je krátky má červený, modrý a pomarančový kábel koncovka je trojpin

2 fúz je dlhý a zo spínačky začína ako pomarančový, pomarančový a červený kábel ale pred koncovkou je spojený červený s pomaračovým káblom do jedného a pokračuje ako zelenobiely, teda do koncovky pri poistkách pod volantom sa zapája cez dvojpin pomarančový a zelenožltý kábel

Spínacia skrinka OE  

 

problém je že tento kábel neviem zohnať, všade je v ponuke spínačka s tromi fúzami

Spínacia skrinka, spodná časť, spínač zapaľovania Peugeot 206

 

Počet káblov je rovnaký ako pri mojom zapojení len sú ináč koncovky, pokiaľ by som to precvakal tak ako to má byť otázka - bude mi pasovať ten plastový bazmek ktorý to celé ovláda a ktorý sa nasúva na spínaciu skrinku? alebo je to rozmerovo iné?

z vrakoviska to nechcem riešiť kedže iba oddialim problém a peugeot to predáva ako komplet so spínacou skrinkou za 150€

ešte na záver - pozerám sa na problém správne? pokiaľ po pokývaní s káblami auto štartuje a rozbehol sa aj ventilátor mám uvažovať že spínačka je dobrá a mám sa sústrediť na ventilátor pokiaľ sa znova nerozbehne? dáke čidlo, tepelna poistka, ...

 

Dik za odpovede

Upraveno uživatelem ujomarian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...