Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Braverův Peugeot 508 SW 2.0 Blue HDI 180


Braver

Recommended Posts

Asi to bude jiný zvuk, ale pro zajímavost uvedu, že "zákonité" Focus vydá zvuk po překročení cca 10km/h... Ale jen při prvním překročení po nastartování.... Dělá to jednotka ABS.... Nějakým způsobem "projede" všechny svoje solenoidy, zda jsou funkční a nezatuhlé.... Je to takový divný zvuk, jako když prudce sundám nohu z brzdového pedálu a on zadrnčí/zavibruje o horní doraz.... @Ferrymu to možná na Focusu dělá taky :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snažil jsem se projít forum, ale nenašel jsem. Řešil někdo u nové 508 zapojení OBD II bluetooth konektoru a online sběr dat? Jde mi o to, aby mohla být přihrádka s konektorem normálně zavřená a modul stále připojen. Je to z rozměrového a technického hlediska možné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musel by jsi mít rohový OBD konektor. Jaká data chceš sbírat? Já to jednou za čas píchnu na dia a vím na čem jsem. Pro člověka, který se auty nezabývá je tam těch záznamů mraky a pak je z toho vyděšený. V takovém deníku závad je toho tolik, že se ti to ani nechce číst a stále se to opakuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, HonzaZ napsal:

Musel by jsi mít rohový OBD konektor. Jaká data chceš sbírat? Já to jednou za čas píchnu na dia a vím na čem jsem. Pro člověka, který se auty nezabývá je tam těch záznamů mraky a pak je z toho vyděšený. V takovém deníku závad je toho tolik, že se ti to ani nechce číst a stále se to opakuje.

Necilim vylozene konkretne na nejaka data, ale napriklad me zajima stav Fapu a interval regenerace. Jsou aplikace pro obd II, ktere jsou kompatibilni s android auto a tak by udaje mely jit promitat primo na obrazovku v aute. Pokud by ale z takoveho trvaleho monitoringu hrozily nejake problemy, tak mi to za to nestoji. 

Mas nejake tipy na bluetooth konektor, ktery by mohl vyhovovat? Dik ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám od úterý auto v servisu. Od novoty jsem cítil odpor při otevírání a zavírání dveří řidiče, ale myslel jsem si, že je to vlastnost bezrámových dveří. Jenže pak jsem se dostal k autu známého a tam mu to jde krásně hladce. No, zjistil jsem, že okno v horní poloze drhne o těsnění na středním sloupku, že je špatně vycentrované. Naneštěstí jsem potvrdil to samé i na straně u spolujezdce. Jenže ono to asi nebude tak lehké na opravu, protože auto bude v servisu minimálně do pátku a zřejmě bude nutné upravit slícování celých dveří. Ta pověstná nepřesnost slícování u Peugeotu tak může mít u 508 i jiný než estetický dopad.

Jinak mám půjčenou novou 2008 jako náhradní vůz. Je to naprostá funglovka 1,2 puretech 74 KW. Po přechodu z 508 je to opravu změna. Jak je motor syrový, tak má opravdu hrubý chod a vibrace dost pronikají do kabiny. Aerodynamický hluk na dálnici je hodně znát a houpe to houpe :). Ten rozdíl třídy je tam patrný. Ale nemá to špatný interiér, sedačky jsou pohodlné, manuální převodoka relativně přesná. Ale připadá mi to drahé. Takové auto za půl míče - asi bych vybral něco jiného. Zvlášt když třeba 3008 nebo 5008 už o moc dražší není. Ale pokud malé auto, tak spíš 208, tento trend malých crossoverů jsem nepochopil.

Upraveno uživatelem Braver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, už jsem to tam řešil více než před měsícem. To museli konzultovat z technickým oddělením Peugeotu a že si pak nastavíme termín záruční opravy. Moc na to samozřejmě nespěchali, tak jsem už začal bejt nepříjemnej. Pak se to začalo hýbat. Přistupovali k tomu ale od počátku jako k výrobní vadě, která musí být řešena v rámci záruky, žádné vykrucování. Podle vyjádření toho servisáka bývají s těmi bezrámovými okny občas problémy.

Upraveno uživatelem Braver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jasně. Někdy to tak je, nemám rád když člověka někdo nutí se chovat tak jak, mu není vlastní. Někdy je to fakt děs. Tak držím pěsti aby vše dopadlo 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...