Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Braverův Peugeot 508 SW 2.0 Blue HDI 180


Braver

Recommended Posts

Zdravím všechny na fóru. Připojil jsem se do rodiny Peugeot s novou 508 SW. Je s výbavou Allure, navíc vyhřívané sedačky, full led a pár dalších serepetiček. Kola jsou teď na zimu 17". Motor 2.0 blue HDI 180 + 8 stupňový automat. Zatím přidávám pár fotek exteriéru, další budou přibývat ;).

IMG_20201206_112042.jpg

IMG_20201206_112053.jpg

IMG_20201206_112105.jpg

IMG_20201206_112116.jpg

IMG_20201206_112133.jpg

IMG_20201206_112151.jpg

IMG_20201206_112157.jpg

IMG_20201206_112250.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za přivítání :) Zatím najeto necelých 6000 km a zatím všechny systémy fungují spolehlivě. Když srovnám 508 s mazdou 6 tak to jsou vlastně velice podobný auta z hlediska komfortu a rozměrů. Místo na zadních sedadlech a kufr je téměř identický. Nezaznamenal jsem velký rozdíl v místu nad hlavou i přes pomerně velký rozdíl ve výšce. Mazda je 2,5 litr benzín a ve srovnání s 508 má docela podobnou dynamiku. U 508 hraje prim vysoký kroutící moment, což dodává pocit mohutnějšího zátahu. Na stovce je však mazda o něco dřív. Velice podobně se chovají i převodovky, obě jsou na bázi hydrodynamického měniče. U mazdy je trochu zvláštní, že řadí víc než 500 otáček pod omezovačem a to i v manuálním režimu, to je trošku škoda. Ale zpět k peugeotu. Spotřeba v 508 cca o 2 - 3 litry níž, než u mazdy, což je u nafťáku logické. Co se týče materiálů v interiéru. Obě dvě káry jsou na tom moc dobře. Design interiéru -  Mazda má hodně čistý design, 508 je scifi. Mě osobně se líbí víc futuristický design peugeotu a hodně mi vyhovuje i-cocpit. Infotainment i audio má dle mého názoru lepší v 508 a má zadarmo integrovanou navigaci. U mazdy se za to platí, ale kdo to řeší v době android auto a apple car play, že? Taky aplikace my peugeot není k zahození. Parkovací kamera u obou aut má relativně slabé rozlišení, ale dá se to přežít.

Design je subjektivní, ale musí se nechat, že 508 se frantíkům povedla. To auto opravdu působí prémiově venku i uvnitř. Co mě trošku zamrzelo bylo slícování některých dílů jako byly jedny boční dveře a dveře kufru. Nicméně po urgenci při přebírání vozu tyto detaily byly v salónu vyřešeny. Trošku divočejší je dešťový senzor, na což upozorňuje více majitelů. Sterače stírají zbytečně intenzivně.

Nejsem na auta ras a tak doufám, že mě tohle auto, jakožto první frantík kterého mám, nezklame.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky gratuluju ke koupi a přeju mnoho šťastných a bezproblémových kilometrů :) To porovnání mě zajímalo hned jak jsem ta auta viděl na fotce vedle sebe :D 

O slícování dílů u nových Peugeotů kompletně jsem už slyšel, ale v 99% to prý servisy odstraní na místě :) a co se dešťových senzorů týče - upřímně jsem ještě nenarazil na auto kde by se chovaly normálně :D Ať už Peugeot, Mercedes, VW, Hyundai, BMW či Škoda, vždy jsem se s nima hádal.. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem ještě udělal update firmwaru a map. Trochu nechápu, proč by měl při instalaci běžet motor. Firmware trval tak půl hodinky a mapy ještě o něco dýl. Když jsem instaloval mapy, tak jsem se jel radši projet a všechno se nainstalovalo správně. Nestačilo by mít zapnuté jen do startovací polohy bez chodu motoru? Nemá s tím někdo zkušenosti?

Taky by mě zajímalo, jestli někde není uvedený seznam změn, které ten nový software přináší.

IMG_20201207_225813_1920x1080.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Braver napsal:

Trochu nechápu, proč by měl při instalaci běžet motor.

Jistota, že nezkolabuje dodávka šťávy při aktualizaci...alespoň si to myslím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Rikic339 napsal:

a co se dešťových senzorů týče - upřímně jsem ještě nenarazil na auto kde by se chovaly normálně :D Ať už Peugeot, ...

Náhodou, u 406tky mi senzor deště fungoval ideálně. Teď u Mercedesu na něj taky neustále nadávám. Chtěl jsem po servisu ho "naladit", ale neuspěl jsem. Prý sice upravili citlivost, ale stejně to je špatný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...