Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Braverův Peugeot 508 SW 2.0 Blue HDI 180


Braver

Recommended Posts

Začínám tedy uvažovat, že by to mohlo byt tím. Parkuji tedy teď auto tak, že stojím na brzde, prepnu do N, zatahnu rucku a vypnu motor. Pak se auto už ani nehne. Když parkuji tak, ze dojedu, nastavim P a vypnnu motor, tak se mi zda, že se auto ještě pohne o kousek dopředu. No, uvidíme, jak se to bude chovat... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, HonzaZ napsal:

Já teda nevím, ale když dojedu, stojím na brzdě a vypnu motor. Ostatní se děje automaticky. Přepne se do P a zabrzdí ruční brzda.

Ano, toto určitě funguje. Jenže pokud to udělám takto, tak stojim na brzde, vypnu motor, aktivuje se rucka, ale jakmile sundam nohu z brzdy, auto se mirne pohne smerem dopredu. Tím postupem, co jsem napsal se to a ani nehne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak jsem dnes zkusil nasimulovat to, co popisuje @Braver. Zastavil jsem z mírného kopce, zmáčkl P a pustil brzdový pedál. Auto se zastavilo na kolíku. Ruční brzdu jsem už nedával, když to visí na kolíku tak by to stejně jen podržela na této pozici takže na test to nemá vliv. Po sešlápnutí brzdového pedálu a zařazení zpátečky, dojde k mírnému škubnutí ale ne při rozjezdu ale při zařazení. Měl jsem otevřené okno takže to šlo hezky slyšet. Takže je to určitě tím, že dochází k parkování na kolíku. Jinak nemůžu říct na převodovku ani ťuk, je úžasná. A s tím kolíkem je to normální situace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za test HanysR. Ano, to je přesně ten jev. Je to jen při zařazení. Pokud byste to chtěli úplně elimimovat, tak po dojetí zařaďte N, zatahnete rucku a vypnete motor. Auto už je zafixovane a potom se samo přepne do P, ale už bez onoho opření do koliku. Tak jsem rád, že je to v pohodě :) Potvrzuju, že Aisin EAT8 je naprosto parádní automat. Teď jsem včera jel Seat Leon s 7°dsg a nebylo to špatný, ale ta jemnost a grácie řazení Aisinu tomu chybí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Blahopřeji, dobrá volba 👍 Já jsem přešel z Mazdy 6 na 508 a s oběma vozy velká spokojenost především v jízdních vlastnostech. Aktualizace map či firmwaru bohužel vyžaduje spuštěný motor aby se nevypla kvůli ECO módu (po asi 20 - 30 minutách), jak psal radim.1008 . Jízda u aktualizace map nevadí, u firmware je trochu problém, že se několikrát restartuje palubní systém a to za jízdy asi není dobré. Zamrzání oken je bohužel u bezrámových dveří problém. Zamrzají především ty mechovky ve spodní části. Obvodové gumy natírám přípravkem Sonax Ošetření pryže proti zamrzání lůj, k té mechovce se pevný tuk bohužel nedostane. Nejjistější je ten rozmrazovač, ale práce navíc, bohužel. Pokud jde o to cukání, zkus nejdříve ručně odbrzdit ruční brzdu a pak se teprve rozjet. V mém autě trvá automatické povolení ruční brzdy tak 2 sekundy a pokud ji "přetáhnu plynem" tak to taky cukne (např. při couvání se začne zvedat zadek). Druhou možností u mne je, rozjet se velmi pomalu, aby měla ručka čas na odbrzdění, pak je vše naprosto plynulé - výhoda automatu, že nemusíš dávat téměř žádný plyn. Pokud jde o pozici "P" tu dávám vždy až po ruční brzdě, jinak by auto - pokud není v naprosté rovině - kousek pojelo než se opře a to myslím není žádoucí, dokonce jsem někde četl, že by to i mohlo poškodit převodovku, pokud by auto úplně nestálo. Ale možná, že to dnes blokuje elektronika, každopádně moje auto se na P z kopce posune o pár centimetrů a tedy cukne po zablokování převodovky. N nedávám, po dojetí prostě zatáhnu ručku a zmáčknu tlačítko P, auto zůstane držet na ruční brzdě a neškubne. Mimochodem to samé by mělo udělat pouhé vypnutí motoru - tedy stojím na nožní brzdě, vypnu motor, auto samo zatáhne ručku a přepne převodovku do P, bez jakéhokoliv jiného zásahu.   

 

Upraveno uživatelem TonyM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Nezaznamenal jste někdo po vyjeti takovy zvlastni cvaknuti (nejedná se o zamceni vozu) jakoby v oblasti u pedálů. Děje se to nepravidelně, spíše sporadicky při velmi malé rychlosti po nastartovani. Ale dnes se to stalo 2x. Dojel jsem k obchodaku a pri odjezdu po nakupu to udelalo. A pak jsem ujel cca 15 km, na chvili zhasnul motor a při dalším odjezdu to znovu udělalo. Pak jsem ještě jel po cca 4h pauze znovu a už to bylo ok. Jinak auto jede bez problémů. Docela mi to připomíná fenomén popsaný zde:

S čím by to mohlo souviset? Nemůže to být třeba nedokoncenou regeneraci FAP? Někdy jako bych i slyšel takove zabublani. Dik ;)

Upraveno uživatelem Braver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@BraverTak tohoto jsem si nikdy nevšiml, troufám si říct, že se mi to ještě nestalo. Asi bych to zaznamenal. 

Jde to cítit i v některém pedálu nebo je to jen zvuk? 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, HonzaZ napsal:

A nemůže to být třeba odblokování ruční brzdy, nebo odblokování P. Nad pedály vlevo je BSI, která má v sobě relátka. 

To nebude ono, protože se to děje až za jízdy v malé rychlosti. 

@HanysRnení to jen zvuk, cítím impuls od plynového pedálu a je to provázeno často takovým tlumenym "zabrblanim". Trvá to celé tak vteřinu a pak už je to ok. Nemohlo by byt zavzdusneny chladici okruh když tam je to zabublani? U auta s 10 000 km bych to sice nečekal, ale možné je vše... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...