Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

407 sw 3l V6 málo topí


Bumerag

Recommended Posts

Prosím o radu auto topí málo myslel jsem že to bude klapkami topení, ale ty jsou ok. Když stojím v garáži a vytočim motor na cca 2500-3000t topení začne topit na plno za jízdy při těchto otáčkách topí minimálně. Prosím o rady nebo zmrznu. Díky MD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžeš napřed odpojit obě hadice k topení, co jsou na příčce za motorem a profouknout radiátor pusou, poznáš hned, jestli je radiátor volně průchozí :myslim

jinak z praxe--po výměně radiátoru u staršího auta majitelé nemůžou uvěřit, že to teď tak dobře topí :super, je to proto, že se časem snižuje tepelný výkon radiátoru, jak se na jeho vnitřních stěnách usazuje vod. kámen a jiný burdel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska zkusil zmíněný test průchodnosti topení a zdá se mi úplně v pohodě krásně profouknu. Při odvzdušňovani topení jsem však přišel na to že tam není skoro žádný tlak až když se přidá trochu otáček voda začne vytékat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako , že voda necirkuluje?  to by se ti přehřívalo :myslim

jinak, to je tak vždycky, že na volnoběh je nižší tlak, ale odvzdušnit se to musí dobře, jinak topit nebude, zas na druhé straně túrovat se to při odvzdušnování taky nemusí, stačí zvýšený volnoběh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

Při odvzdušňovani topení jsem však přišel na to že tam není skoro žádný tlak až když se přidá trochu otáček voda začne vytékat.

Při votevřeným špuntu ti to moc nepoteče, páč ta pumpa je jenom voběhovka.... Nech soustavu natlakovat a pak odvzdušňuj....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto bylo zahřáté na volnoběh, trubka k topení je teplá ven z topení studená. Otevřu odvzdušňovací ventil teče studená po chvilce teplá ale za chvíli je to bez tlaků až do stavu že nic neteče. Přidám plyn a trubky se ohřejí obě a topeníí začne topit. Když otevřu odvzdušňovací ventil teče pořád pod tlakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...