Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Brzdová kvapalina


HonzaSoustal

Recommended Posts

Chcem vymeniť brzdovú kvapalinu. Chcel som to dať do rýchloservisu kde mi na počkanie cez "tlakovačku" vytlačia starú a doplnia novú. Za 33 € vymenia aj brzdovou kvapalinou (Bosch DOT4). Čo mi príde ok.

Z nemenovaného (iného) servisu mi tvrdili, že tlakovačku nepoužívajú pretože na starších autách dochádza k poškodeniu manžiet brzdových valčekov a preto to robia klasicky. Pochopil som že klasicky je asi to "krvácanie" kde obehne človek koleso po kolese a vypúšťa po trochu. Vraj to je takto pomalšie ale spoľahlivejšie.

Tak teraz neviem čo je lepšie. Viete mi poradiť čo teda? Klasicky alebo cez tlakovačku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u brzdové kapaliny je to stejné jako u chladící kapaliny--vyměníš poprvé po 10 letech a hned někde teče..., protože málokdo (asi nikdo) nemění brzdovku co 2 roky, jak je předpis, nebo vodu co max. 5 let..., takže ty ,,staré'' kapaliny už někde to gumové těsnění naleptaly..., já bych dal auto do servisu, za 33 Euro mi nestojí za to se pod autem válet a nadávat manželce, že mi blbě šlape... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...