Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba chcek engine -Urea


carla111

Recommended Posts

Ahojte možno to tu už niekde je ale neviem to nájsť . 
 

Mam taký problém s peugeot 508 rxh 2.0 hdi že mi počas jazdy nabehla kontrola chcek engine hneď nato urea a nápis servis . asi po cca 180 km zhasla kontrolka urea stym že blikala a zmyzla a nabehol text emision control fault: Starting prevented im 1100 km . A po nejakom čase to zmizne dajme tomu asi po 5 6 štarte . alebo to vymažem cez diag. a pritom nádrž na Ade blu čo mám v kufri je plna otvoril som vyko a je vidieť až po vrch . A keď chyby zmiznú tak po nejakých km sa znova objavia prv urea s nápisom EMISION CONTROL FAULT . a nič iné a potom zmizne urea a píše to stym štartom . kód chyby na diag bol P20e8 .

1B07021F-618B-4602-87DA-992A9795ED66.jpeg

CBA68A56-348F-4A5A-A50C-DDA3ABF94843.jpeg

DB5773AE-2051-4EC4-91EE-586B97822A69.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super teším sa až to že najbližší termín mi dali o 2 týždne do vtedy to vytrhnem von :D len to mi nejde do hlavy prečo to raz nesvieti niekoľko x dni pripadne x KM a potom to svieti a sami zmizne cca za deň dva kedy ako . 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, ozzy56 napsal:

počítej od prvního zobrazení té hlášky, elektronika nedovolí, aby motor běžel bez Adblue, proto motor vypne, těch 1100 km máš na to, abys naplánoval servis a jízdu tam...

A neriešil si náhodou niečo ohľadne toho ci to nieje lepšie dať odpojiť S RJ? lebo akurát pozerám video na nete 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň,

viete mi niekto poradiť? 

Mam Citroen C5 2.0hdi 2016. 

Pred dvoma týždňami mi vyskočila kontrolka Service + engine a za 30sekund aj Urea.

Na diagnostike mi to kamarát vymazal a že počkáme, kym sa to objaví znova. 

Objavilo sa to predvčerom znova a už aj s tým že urea blika a mam 1100km kym nenastartujem motor. Adblue sme doplnili, chyby opäť vymazali ale objavili sa zase.

Na diagnostike bolo že porucha ohrevu, nizky tlak močoviny. 

Má niekto podobné skúsenosti? Myslíte, že je zlá nadržka na adblue? Alebo čerpadlo alebo niečo iné? Alebo čo si aspoň mám všímať na diagnostike aby som to rozpoznala? Tu mám teraz doma. 

Alebo ak nie, prosím vás viete mi poradiť poprípade odporučiť nejaký dobrý servis v okolí Púchov/Považská Bystrica/Poprípade Trenčín?

Ďakujem, za každú radu.

IMG_20201201_072842.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...