Jump to content

Výměna oleje


Recommended Posts

Měníte někdo olej doma mezi servisními intervaly? Např. po 15-20 tisících. Nechce se mi s autem do autorizáku když interval výměny je snad 50 000 Km. Říkal jsem si, ze každou 2. výměnu bych mohl udělat doma a motoru to určitě neublíží. Co si o tom myslíte?

Link to post
Share on other sites

Davej si jenom bacha, ten plastovej sroub je uz vypousteci. Myslely jsme si, ze je ton jenom krytka vypousteciho sroubu. Pokud nemas nic pripraveny a zacnes vyoustet zahraty motor, muze to byt dost neprijemny. 

Edited by caraxx
Link to post
Share on other sites

Chystám se ten olej odsávat přes víčko vrchem. Řeším taky jak vyměnit olejový filtr, nevíte někdo jestli je přístupný seshora nebo pouze zespodu po odšroubování krytu motoru?

To by mi potom zhatilo můj plán na jednoduchou a rychlou výměnu oleje vč. filtru, zvedák nemám a na nájezdech v leže to dělat nehodlám.

Link to post
Share on other sites

aspoň jednou bys ses ohnout mohl 😉, zjistil bys pak, jestli jsou ve spodním deklu otvory pro vypuštění oleje a výměnu filtru..., pokud je auto tvoje a nee firemní, doporučuju olej vypustit tradičním způsobem a to povolením šroubu na vaně motoru, vyplaví se tak více nečistot než odsátím přes měrku :myslim, ale je to tvoje rozhodnutí... :papa

Link to post
Share on other sites

Konkrétně u Travellera je výměna oleje ten nejjednodušší úkon, jaký existuje a dokonce k tomu není potřeba ani žádný vercajk, kromě klíče na filtr. Teda pokud člověk nedisponuje dostatkem síly povolit olejový filtr rukou. Jiná věc je, pokud má auto vybavené šusplechem pod motorem, ale i ten jsem viděl vyřešený tak, že se kvůli výměně oleje vůbec nemusel sundat. Jinak co se týká intervalu výměny, tak na tohle téma už tady jedna diskuze je a jen zopakuji, že vzhledem k tomu, že mám svoje auto opravdu rád, tak jim na těch předepsaných 50tis.km zvysoka kašlu. Mám najeto 28tis.km a už mám třetí olej. První v 5tis.km, druhý ve 20ti (první dvě výměny jsem si dělal sám) a třetí výměna byla součástí servisní prohlídky, která mi vyšla v 26tis.km. No a protože jsem měl prohlídku v rámci Optiway zdarma, tak bych byl blázen, kdybych jim v té výměně oleje bránil. No a další výměny budou následovat co 15tis.km.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Caute. Vie mi niekto poradit kde v knizke najdem aky olej (viskozita a pripadne norma) ide do Travelleru? prelistoval som a nikde to nevidim. Auto je 2liter r.2017. Zaruka uz skoncila a chcem si menit olej sam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...