Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomoc s lambdou a dalším


Klemoň

Recommended Posts

Ahoj.  :papa    Když tedy nejsme jen forum (já vím) , tak bych potřeboval pomoci vyřešit stále svítící chybu zadní lambda sondy.  :myslim  Sonda vyměněna , konektor připojující lambdu "vyměněn" a pořád ta mrcha hlásí chybu.   Je tu někdo , kdo by měl odvahu se na to podívat víc než jen otevřením kapoty ???  STK se blíží a ikdyž emisní limity plním, tak svítící kontrolka "antipolution faulty" či jak to zní , mne z STK resp ME vyřazuje předem 😞 . Díky za pomoc už to "řeším" rok a stále žádný definitivní výsledek . . .  😟

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pe.Tr   Dle diag je to opravdu chyba té lambdy. Měl jsem dlouho schovaný i zápis z AV Caru . . .  Vaše otázky co jsem s tím dělal nejsou na místě - nic, nejsem automechanik. :myslim  Měl to Choula ve Veleslavíně , protože mi opravovali shrnovačku střechy a tak jsem požádal o odhalení chyby . Tak zkusil novou lambdu - nic, proměření nebo nějaký test kabelů - nic. Vypadalo to prý na vadný konektor u lambdy. Vyměněn (zdarma) za jiný , použitý - stav chyby trvá. Zda mám kat před smrtí nevím - viz moje profese. Najeto cca 115 000 a s motorem se nic nedělalo. Výměna vodní pumpy má asi těžko vliv na lambda sondu .

Proto sháním někoho , kdo tomu rozumí a je ochotný se mi na to podívat nějak hlouběji. Já tomu nerozumím , třeba je vadná BSI jednotka , co já vím .

Například nechápu jakou souvislost by měl mít katalyzátor s tím, že to hlásí chybu připojení lambdy. Na detaily se radši zeptejte Lukáše Chouly - ten vám asi řekne více , co a jak . . .   😞

Prostě jan sháním někoho kdo tomu rozumí a ví kde a co má hledat . .

PS Dohledal jsem ten záznam chyby - tak teď už mužete mudrovat. Vám to snad něco řekne :  Klemon_ECU(1).pdf

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaše otázky co jsem s tím dělal nejsou na místě    - NAOPAK!!! Právě proto že vím že to bylo v AV caru...

Tak zkusil novou lambdu - nic, proměření nebo nějaký test kabelů - nic. Vypadalo to prý na vadný konektor u lambdy. Vyměněn (zdarma) za jiný , použitý - stav chyby trvá. Zda mám kat před smrtí nevím - viz moje profese. Najeto cca 115 000 a s motorem se nic nedělalo.  TO JE PROČ SE PTÁME ,abychom se tohle dozvěděli

 

Například nechápu jakou souvislost by měl mít katalyzátor s tím, že to hlásí chybu připojení lambdy.   PROTOŽE NEJSI AUTOMECHANIK :D

 

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněno formátování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu reagovat podrážděně - ale děkuji za moudro !  :roker  Ta chyba je stále stejná , protože od té doby nenastala žádná změna , žádný krok. Leda že by se auto samoopravilo a hned zase rozbilo do toho samého stavu !!!  :nevim  Ta chyba je stejná , jen ten zápis je starý . . .  Na diag to bylo po každém zákroku - na konci stále stejná chyba .  Takže zatím opravdu děkuji Pe.Tr a Medvěd za konstruktivní pomoc .  :super   Příspěvky typu : to bude asi toto a nebo tímto mi nepomohou.  Potřebuji to fyzicky opravit, ne radit jak .  To z pozice svojí profese mohu "moudře" okomentovat , že ten zápis je starej a navíc tištěnej  1/1 na 80g 210x297 LVC , ale ta závada tím nezmizí . . .  :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím co píšeš souhlasím , tedy že to hlásí chybu žhavení sondy a může být prasklé něco jiného - třeba ten svod . :nevim  Ale nelíbí se koment co máváš 6 měsíců starým papírem , už to může být něco jiného . Už jsem asi díky FCB , trochu alergický na komenty, které nic neřeší !  Znovu opakuji , že moje prosba nezněla : "poraďte mi, co mám opravit"  ale " poraďte mi, kdo mi to opraví " Proto ta podrážděná reakce   :papa  

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 - to jsi ve svém věku ještě nepřišel na to, že život je sviňa a musíš chodit i tam kde tě to irituje ?  :roker      Třeba na FCB , do servisu , do zaměstnání , k některým příbuzným . . .     :bacha       Jak říkám - občas to jinak nejde :papa

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pochopil jsem to asi pozdě, ale jak říkám: dobrovolně nejdu tam kde nechcu🤠, takže do práce nee--konečně důchod :super a v důchodu pracuje jenom nenažraný blbec :myslim, tečka, k jednomu příbuznému nechodím--je to hňup, tečka, do servisu jen v nejnutnějším případě a máš pravdu, mám z toho pak většinou kopřivku 😂:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...