Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Čerpadlo P106 1.5d


Alinek8

Recommended Posts

Ahoj,chci se zeptat,mám Peugeot 106 1.5d a čerpadlo Lucas,chtěl jsem zkusit jezdit na olej,což chvíli fungovalo,než jsem si uvědomil že je to blbost s takhle nízkou spotřebou,bylo už ale pozdě.A tak jsem olej vylil, nalil naftu a jezdil.Ale teď ráno jsem nenastartovsl, ani po namáčkaní balónku,na naftu už jsem najel cca 3000 km.Sehnal jsem si čerpadlo,ale je to bosch.myslite že to půjde přehodit bez problémů? A není někdo z Libereckého kraje,komu by se do toho chtělo? Děkuji všem za odpovědi a rady,...nebo to startování může být i něčím jiným? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přehodit to jde, ale má to svoje úskalí.... Tohle jsem kdysi absolvoval.... Musí se přehodit štefty na držáku čerpadla " o díru vedle".... S čerpadlem se musí vyměnit i trubičky ke vstřikům, protože čerpadla mají jinou délku.... Vstřiky mohou zůstat, akorát by se měly seřídit na jiný tlak.... A nechával jsem seřídit čerpadlo u Bosche podle dat pro motor podobného objemu (Fiat Uno)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Držáky čerpadla u PSA (nevím jak u jiných koncernů) mají připraveno 6 otvorů (resp. tři dvojice) pro štefty.... Když sundáš čerpadlo, tak to pochopíš.... Šteft vyšroubuješ a zašroubuješ ho do nejbližší díry.... To celé 3x.... Toť vše....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těch příčin, proč nejde nafta do vstřiků, může být celá řada.... Nejtypičtější je přisávání vzduchu do palivové soustavy, nebo vadný stopventil.... Ty trubky jedině vrakoviště.... Ale napřed zkus přizpůsobit ty, co máš.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pasujou holendry (převlečné matice), ale ne délky trubiček.... Navíc ty origo trubičky jsou poměrně tuhé k přihýbání do potřebných tvarů.... S tím si prostě člověk musí vyhrát a dát pozor, aby se trubička v ohybu nezploštila....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...