Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

centralní kontrolka STOP


Smutnak

Recommended Posts

Zatim se mi tato kontrolka \"za jizdy\" rozsvitila pouze jednou, nedokazi presne popsat tu situaci. Jakoby motor v urcitych otackach proste nedokazal tyto otacky zmenit a tak se \"zasekne\", nebo tak neco. Pote se mi rozsvitila cervena STOPka na pristrojovce a musel jsem vypnout motor a opetovne nastartovat.

Jak rikam stalo se mi to, za celou dobu co auto mam, jen jednou, mozna bude mit nekdo jiny vice zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zrovna mám podobný problém s kontrolkou stop Při zařazení zpátečky se mi rozsvítí kontrolka stop a vypne mi teploměr Při opětovném zařazení rychlosti stopka vypne a teploměr měří ale špatně. Zatím jsem s tím nikde nebyl ale při dotazu v peugeotu tel. mi řekli že to bude asi skrat v drátech. Tak nevím, zatím se chystám do servisu, kde mi to proměří a uvidí se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Jak to zatím vypadá, tak závada ja odstraněná, auto bylo určitě bouraný, dráty nastavovaný a v tom byl zakopaný pes, jinak jsem ještě přendal řidící jednotku do motorového prostoru a je klid, vše běhá jak má. Ještě jednou děkuji všem za rady, zdraví Smutnak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 let později...

Ještě doplním pro další, kteří budou řešit stejný problém, a hledat zde na fóru, že kontrolka STOP se rozsvěcuje a zhasína, pokud nevynulujete servisní interval, a už ho přejíždíte.

Kamarád Jirka mě volal, že se mu na mojí bývalé 306ce občas rozsvěcuje a zhasíná kontrolka stop. Zajel jsem za ním. Provozní kapaliny měl v pořádku. Tak jsem přemýšlel, kde je chyba. Napadlo mě, jestli to není tím, že Jirka při výměně oleje nevymazal servisní interval. Vymazal jsem ho, a kontrolka se už nerozsvítila.

Vymazání servisního intervalu:

Při vypnutém zapalování zmáčknete a držíte tlačítko denního počítadla kilometrů. Pak zapnete zapalování, ale tlačítko nepouštíte. Na dením počítadle se odpočítá 10 sekund a servisní interval je vymazán. Pustíte tlačítko denních kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Zdravim na nasej 306 sa to rozsvieti vzdy ked zapnem klimu,po vypnuti sa stopka zhasne,klima ale funguje perfektne,

Este maly poznatok asi tam bude niekde zly kontakt lebo aj pri zapnuti tlacitka na vnutorny okruh vetrania sa automaticky zapina klima a samozrejme sa rozsvieti stopka,zatial to neriesime auticko je prvotne urcene aby sa polovicka naucila jazdit a nemrzelo nas ked to niekde skrtne atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Mě se STOP rozsvítí vždy , když se mi motor ohřeje na určitou teplotu a spustí se sahara ale jen na chvilinku pak zhasne . 

Ale nedávno se mi stalo ,že mi problikávala STOP v pravidelných intervalech . Vždy to svítilo nejdřív slabě postupně to zesilovalo , pak to chvilku svítilo jasně a pak to začalo zeslabovat dokud to nezhaslo úplně a po určité chvíli znovu, a takhle celou jízdu. A to jsem měl málo oleje (malinko nad minimem). Dolil jsem olej a byl klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
V 12. 8. 2006 at 20:02, bojko22 napsal:

Zrovna mám podobný problém s kontrolkou stop Při zařazení zpátečky se mi rozsvítí kontrolka stop a vypne mi teploměr Při opětovném zařazení rychlosti stopka vypne a teploměr měří ale špatně. Zatím jsem s tím nikde nebyl ale při dotazu v peugeotu tel. mi řekli že to bude asi skrat v drátech. Tak nevím, zatím se chystám do servisu, kde mi to proměří a uvidí se.

Zdravim kluci, mam uplne ten samej problem jako Bojko22, na me 306 XR 1.4 rv 93. Az na to, ze STOP kontrolka tlumene sviti porad. Vi nekdo kde muze byt ten skrat??? Nekde u Termostatu???

Predem diky za jakoukoli odpoved.

 

Tak problem vyresen, zkrat byl v kabelech od tretiho brzdoveho svetla. Na mem XR bylo asi dodatecne pridelavane, pac tam byli napojene kabely. Samozrejme v tom spoji to delalo bordel.

Upraveno uživatelem Numroque
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...