Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 407 SW, 2.2i 116kw, 4st automat


Smoke_66

Recommended Posts

Tak jsem se rozhodl založit téma na naši novou káru do rodiny. Postupně budu přidávat, jak auto funguje a zda se věrnost v pažouta vyplatila. 

Koupeno cca před měsícem za 80k.

Na autě do dnešního dne proběhlo: 

Výměna mrazem rozsápáného čerpadla ostřikovače, nový super tlumící zadní tlumič výfuku polmostrow 😄 

Leštění zažloutlých světlometů.

Rozvody, olej, svíčky, výměna oleje v automatu, vyměna stabilizátorů na zadní nápravě, a to je zatím asi všechno, co bylo nutno udělat než se začne pořádně jezdit. 

Očima servisáka auto v pohodě a stav zachovalý. 

zbývá vyřešit nesvítící obrazovku nad rádiem a pár kravinek. 

Jízdně jsem z toho nadšenej. To pohodlí. Spotreba zatím asi 12 litru převážně v  městském provozu. 

 

20201105_142131.jpg

20201105_142151.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové starosti na sebe nenechali dlouho čekat: 

Den po odjetí ze servisu na mě začala svitit kontrolka motoru. Závada se na jízdě ale asi nijak neprojevovala. Nicméně diagnostika hlásí chybu polohy škrticí klapky nebo tak nějak. No. Neřešil jsem to. 

Jenže druhý den jsem si začal všímat projevů auta víc než před tím, a zjistil jsem že při dojetí na křižovatku a následným zastavením auto cukne, zavibruje, houpnou otáčky, a teprve po tom se to ustálí. A takhle skoro při každém zastavení auta. Je to fakt protivný. 

Tak jsem si říkal, že buď blbne automat a nebo bude opravdu špatná klapka. 

Po diskuzi s dobrými dušemi tady na fóru jsem se dnes vrhnul na vyjmutí klapky a vyčištění. 

Byla dost zašpiněná, tak jsem koupil čistič na klapky, a zubním kartáčkem jsem to s pomocí čističě uvedl do stavu "navoněný klapky" 😄

po zkušební jízdě po vyčištění,  otáčky ani cuknutí vozu při dojetí na křižovatku téměř nepozoruji. Takže problém asi vyřešen (doufám) 

Přijde mi, že i auto je takové živější, ochotnější jít za plynem, ale to může být i placebo. 

Jediná vada na kráse je, že s kontrolkou to ani nehlo a svítí si bestie vesele dál. No asi skočím na Dia. 

Přikládám foto klapky před čistkou.  

Hezký večer a autům zdar. 

20201123_160548.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes proběhla geometerie kol. Přední kola byli dost rozházené. Tak snad už vše v cajku. 

Zhasla i kontrolka motoru, takže dnešní den dopadl pro auto obzvlášť dobře! 

Za odměnu jsem mu namontoval nový zadní stěrač. 😄

Jízdu si užívám. Zatím jezdím převážně město. Překvapivě i v městském provozu se takový kus auta ovládá velice příjemně. Naladění podvozku bych řekl že je super. Je to plavné, jako 406, zároveň je ale jistší v zatáčkach. Spotřeba stále litá mezi 11-13 litry. Což se dalo čekat. Občas na to rád šlápnu. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem si konečně nechal vyměnit display nad rádiem kvůli tomu, že se po ohřátí vozu ztrácela viditelnost. Konečně už vidím. 🙂

Když nad tím tak přemýšlím, už mě mazlík vyšel na počátečním vychytáváním much a nutnému servisu na přibližně 35k. 

Opět se mi potvrdilo, že pokud člověk kupuje starou vránu, chce to mít alespoň těch 30 navíc. Potom vás nic nepřekvapí 🙂

Stav tachometru 150 400 km. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nicméně aby jste udělali obrázek o mém interiéru, mám šedivé semiš sedačky, a k tomu zní otázka následující. Semiš mi vyhovuje a kůži a polokůži jsem nechtěl. Ale nějak extra se mi to nelíbí. Takže bych ocenil někoho, pokud se tu najde, kdo má zkušenost s autopotahy. Mám samozřejmě na mysli přímo na 407. Né nějaké uni. Nemáte někdo zkušenost? Výrobce? Jaká je kvalita? Jak to pasuje? Nechci žádnou exotiku. Proste černou klasiku, maximálně s nějakým jinobarevným prošíváním. Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...