Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

30 km/h v obci, co vy na to?


ozzy56

Recommended Posts

Ziju v Holesovicich uz 13let a jezdi se stejne. Ta 30 je blbost, to fakt nikdo nedodrzuje a ani ja. Cizinsky je exot, same omalovanky na silnici, balisety, zabrany a jine kraviny. Je fanaticky pumpickar a taky to tady tak vypada. Staci ten bordel na Vltavsky, a nyni nova omalovanka u Libenaku a dalsi se rodi na Ortenaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já taky bydlím v Čižínského skanzenu a mnohem víc než ta třicíka, která je neměřitelná a povětšinou v místech, kde se o moc víc ani jet nedá (myslím tím celou oblast vedlejších ulic na Letné), mi vadí zcela nesmyslné cyklopruhy a veškeré - jak už Flacek napsal - malůvky a balisety, co si pumpičkáři zastoupení p. Čižínským, ing. Svítipánem a vůbec celým slavným spolkem Auto*Mat v celé Praze prosazují - viz. momentálně v tichosti připravované TRVALÉ vyhrazení bus pruhů jen pro busy, IZS a TAXI, páč se tam prý cyklisti (podle p. Fullera) v době, kdy LZE legálně tyto pruhy užít - tedy mimo špičku - IAD bojí. V současné době LZE legálně většinu BUS pruhů užít osobním autem ve všední v době mimo špičku (nesmím tam vjet mezi 6 - 10 a tuším 14 - 19), o víkendu a večer kdykoli a teď se radnice snaží (snad už prý to prošlo a bude se to realizovat do konce listopadu) všechny ty dodatkové tabule odstranit, což v podstatě bude znamenat, že pojedu-li v tom BUS pruhu v neděli dopoledne, můžu dostat flastr. To mě kaká daleko víc než 30 km/h v úzkých jednosměrkách
https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/praha-chce-uplne-zakazat-vyzivani-autobusovych-pruhu-bude-to-pry-bezpecnejsi-pro-cyklisty

https://www.autickar.cz/clanek/autobusove-pruhy-v-praze-se-pro-ridice-uzavrou-na-cely-den-konci-casove-omezeni/

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli bude 30 všude tak se vodprásknu.... a nebo že bych začla učit plížením vpřed.... 😂😂😂

Už takhle to auto trpí...   úplně si neumim představit jet 45 minut na dvojku, když je venku 35⁰ ve stínu... 🤦‍♀️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Weri 605 napsal:

Jestli bude 30 všude tak se vodprásknu.... a nebo že bych začla učit plížením vpřed.... 😂😂😂

 

Tak ono to zatím je (aspoň na sedmičce) opravdu v těch bočních jednosměrkách, páteřní komunikace typu Veletržní nebo Korunovační jsou normálně v 50 km/h, pokud jsou tedy volně průjezdné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to je už i na P10.... jak vjedeš do nehlavních, bočních ulic, tak zóna 30.... ale hlavní jako třeba Vršovická, Ruská atd... sou 50.... akorát když jedem třeba do Strašnic, kolem rapidu, tak je to celkem hezká "rovinka" asi 800m ... a celý to jedem jak joudy.....

A co vím, tak víc voličů jezdí na kole nebo mhd, takže Praha je protiautová.... 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzpomínám na dobu před 30 lety, kdy nám na školení řidičů říkali, že rychlost 50km/h v CENTRU města, kde se motají lidé, jsou zastavky MHD, atd., je moc vysoká, a že když budeme mít dopravní nehodu s chodcem atd., minimálně 50% viny bude na nás..., že třeba kolem zastávek MHD je někdy i 30 km/h v některých případech hodně..., na školení chodili přednášet i dopravní odborníci, jakože jak to bude v budoucnu..., takže tenhle tlak na snížení rychlosti v centrech měst není až taková novinka :myslim

teď jsem četl, že rychlostí 30 km/h se jezdí už v Opavě, Olomouci atd. (v centru)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdyby na ulici nepouštěli kdejakýho nezodpovědnýho blázna, co skáče pod auta, tak by se tohle řešit nemuselo. Pořád si berou do huby odpovědnost řidičů, ale že spousta chodců a cyklistů jsou lamy, to už nikdo řešit nehodlá.

Stačí kolikrát ty videa, jak si to namíří pod tramvaj apod. Posledně jsem potkal nějakýho strejdu na kole u nás za přejezdem směr Hovorčovice. Jelikož to je do mírného kopce, tak tam měl lehký převod, kmital nohama, jak krtek v kýblu vody a dotoho se v té nízké rychlosti pral s rovnováhou stylem 2m sem a 2m tam. Objížděl jsem ho pangejtem v protisměru a bylo to jen tak tak :roll

Ale ne, mě nena*e*ou :aut:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší sou smažky a bezďáci.... je jim všechno u řiti... klidně lezou i na Magistrálu a přejdou jí šnečím tempem, bez jedinýho pohledu směrem k přijíždějícím autům...., jen zvednutá ruka s 🖕 .... kolaps, klaksony, ťukance, ale von je v poho... nikdo tý špíně ani nejde rozbít hubu a bohužel do něj ani trošku nedrkne a necouvne a znova nedrkne a necouvne..... 

A MJ .. slovy neznámého: když vidím cyklistu bez světla, sejmu ho... když vidím cyklistu se svělem, sejmu ho a ukradnu mu světlo... 😂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 tady se v centru stejnak více ani jet nedá, bo aut jak nasráno, ale jako pražácí to máte fajne--až takový provoz tam není 😂🤣:papa

mno, já když byl poprvé na Západě (1985) zarazilo mě, jak ty bavoráky, mercedesy atd. jezdí v centru měst pomalu, bez nervů, dávají přednost chodcům i tam, kde nemusejí :), a když pak na konci města skončilo omezení, v tu ránu tam měli 150km/h a více...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...