Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Smrtelná nehoda na D8 - řidička v protisměru


Recommended Posts

Nikde není napsané (v članku na internetu) jak dlouho jelo vozidlo v protisměru. To nikdo z řídičů nevolal na 158? A co informační cedule? Ty nejsou na D8?
  K chování  (jednání) řidiče dodávky, lze uvést, že jel rychleji  a proto jel vlevém jízdním pruhu a nebo předjížděl dozidlo, které pořizovalo záznam. Nějakou reakci mohl provést, ať brzdit, uhnout vlevo. Jel přímo!!! Nabízí se možnost, že mohl být v ,,šoku", že proti němu jede na dálnici vozidlo. Tak ,,ustrnul"! Proto se zachoval, jak se zachoval a jednal. Zde je potřeba poukázat, že ani řidič s ,,kamerou" nereagoval. I když vozidlo TIR před ním jedoucí, při míjení protijedoucího vozdla provedl ,,výhybní" manévr, tak měl alespoň zpozornit. Zde jde o reflex, jak rychle zareagovat. Pokud všichni jeli delší dobu, tak reakce nejsou 100%, jak píše ve svém příspěvku @Vena garážmistr. Plně s ním souhlasím. Reakce jako mají soutěžní jezdici má málokdo.
  Když už jelo vozidlo v protisměru, mohlo dát varovní světla, Pokud by to bylo možné, tak zastavit na pravé straně + opustit vozidlo + volat 158. Vím, že se to lehce píše i říká, ale kdo zažil něcvo podobné, tak ,,přemýšlí" jinak. Řidička protijedoucího vozidla udělala hrubou chybu, za kterou zaplatila to nejdražší daní a to svým životem!!! Bojím se, že se v tisku opět rozjede kampaň, že staří lidi nepatří za volat.  Nechci se nikoho zastávat. Každý budeme staří. A chyby dělá každý člověk. Na věku nezáleží. Znám starší lidi, co jezdí mnohem lépe než mladý řidiči! To že nejedou 110 km/h po silnici, ale 85 - 90 km/h, znich nedělá špatný řidiče. Snad řidič dodávky dopadne bez újmy na zdraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, co jsou schopny najet na dalnici v protismeru, ignorujic nekolik znacek, nepatri za volant v libovolnem veku.  Tam musis vyignorovat tolik aspektu, ze to bez totalni debility proste nejde.

Ta baba ujela asi 1-2km, vic ne. Ta benzinka je docela blizko. A soude dle toho, jak jela, vubec nemela tuseni, ze neco dela spatne. Jela pod plynem prostredkem pruhu. A vubec ji to nedoslo... 

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli jel jako robot na autopilota, tak tomu šel prostě naproti - jak jsem psal :nevim Já netvrdím, že se to nemůže stát. Může se to stát. Může se to stát, i když jsi 100% soustředěný a věnuješ se řízení. Ale taky tvrdím, že v tomhle případě by nějak reagoval.
Na druhou stranu, jestli to přežije, tak si může říct, že udělal nakonec správně. Jak by to dopadlo, kdyby se jí pokoušel vyhnout nikdo neví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, sitler napsal:

@Vena garážmistr on je kazdej mistr sveta v reakcich a naprosto dokonalym soustredeni.

Kdyz si uvedomim, jak jsem obcas jezdil utahanej z/do prace po D11, ze si pulku cesty v podstate nepamatuju a jel jsem na "autopilota", neco podobneho dokazal i na duverne znamych okreskach.... tak tohle se proste stat muze a zna to kazdy, kdo za volantem neco odjel.

presne tak autopilot to je pruser
ale nejhorsi je kombinace toho autopilota a zensky co vjede na dalnici do protismetru a prijde ji to normalni

to je to samy jak asi 2-3 tydny zpet nekde na dalnici u plzne (neni to nahodou ta sama ??) frajel prejel benzinku a zacal couvat v opravovanem useku - zpusobil smrtak dodavky co ho prehlidla a narvala to do nej

jako pochopi nekdo ze ujedete 2 kilaky protismerem na silnici kde se jezdi 130+ ??
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorsi je, ze jizda "na automat" neni vedome nevenovani se rizeni. To se proste tomu, kdo jezdi casto a hodne nekdy stane a ani o tom nevi. A ani o tom nevi dopredu ze to prichazi, jako se zpravidla hlasi mikrospanek...  A ani behem toho. Hlava proste tvrdi, ze je v pohode a vnima jak ma. Az zpetne se zjisti, ze to vlastne byl krok do prusvihu...

Kdo zna trasu od D11 -> Chyst -> Soprec  -> Prelouc, vi, ze jede po okresce, lesem, zatackama. Autopilot ji v noci dal za 15 minut...  v berlingu, nekolikrat.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy - beru to samozřejmě jako fór. :D


Jinak znám osobně několik lidí (celoživotních profíků), kteří ve svém věku 70+ jezdí mnohem líp než mnozí čtyřicátníci. Je to prostě o celkovém zdravotním stavu a zkušenostech z provozu - ta včerejší paní prý jela do blízkého města k zubařoj a omylem najela na dálnici. A protože po dálnici nikdy nejela, na první pumpě se otočila a valila zpět. Je to neomluvitelné a zaplatila za to nejvíc co šlo - snad ten kluk v dodávce (mohl dělat cokoli a klidně se mu mohlo stát to, co píše OKčko - totální šok a zámrz) nakonec přežije bez trvalých následků. Sám mám najeto to, co mám a nejsem schopen dát ruku do ohně za to, jak bych se zachoval

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Medvěd napsal:

nejsem schopen dát ruku do ohně za to, jak bych se zachoval

A nebo jak by zareagoval osobní pud sebezáchovy.... To se nedá ovládat.... A nebo naučit....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak praxe dělá samozřejmě hodně, ale při nepředvídatelných šokových situacích.... Těžko říct.... Ale dodnes mám v paměti můj první smyk s autem.... Š110L, pravoúhlá zatáčka, vedro a sucho.... Ta reakce byla automatická a bezprostřední a bez ztráty kytičky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, MJSytic napsal:

Nečeká no. Ale tvl, rovnej úsek, mám nadhled z dodávky. Auta daleko přede mnou uhýbají... Spíš se tomu řízení nevěnoval, než že by se mu věnoval intenzivním hledáním, co se děje :myslim 

stalo se ti to nekdy? Me ano, v Praze na Chlumecky, v 80kmh, a nebylo mi to vubec prijemny. Adela si toho skoro nevsimla a ja reagoval taky celkem  pozde na muj vkus. Prvni co te v tu chvili napadne je to, tvl co to je??? ..... a pak uz je to celkem fofr, jak jsou ta auta rozjety proti sobe....... v prvni chvili totiz ta svetla beres, ze jsou podvedome v protismeru a ono ejhle.........

a jak pisu, proste fofr, zkontrolovat za sebou, vpravo pruh, sup do nej a uz jsme se mijeli a to jsem skoro necumel dopredu, takze kdyby ta krava uhla doleva, tak jsme meli taky celni stret......... ad Fruktis, my co jezdime celkem casto a celkem dalky, byt ja tedy v osobaku, tak nas ty nekvalteri, co jim nevadi, ze prijedou pozde, celkem i zdrzujou, protoze my proste musime byt nekde v nejaky cas, a pak proste na te 90 nemuzeme jet 80, pokud zrovna pred nama neni kamion nebo zacpa. Kdysi jsem mel jako obchodnik v mobilu program, ktery mi presne pocital casy a trasy a pak jsem polakum vysvetloval, proc mi cesta co trva hodinu, trvala hodinu a pul a proc jsem nestihl treba jednu schuzku...... nastesti jsem od tech dementu pryc, ale tvoje dislajky v kontextu co jsi napsal, jsou spise usmevne.....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Petr 3008 napsal:

Na tom videu to vypadá strašně jednoduše, všichni si myslíme, že se mohl vyhnout, ale... víte proč je tolik nehod do stojícího kamionu? Ne proto, že by nebyl vidět, ale strašně dlouho trvá než si člověk uvědomí, že to auto vlastně stojí..  Mohlo to být právě tak..auto viděl, ale neuvědomil si, že jede proti němu. A k tomu trochu nepozornosti a..masakr.

ano je to presne jak pises, me se to uz stalo, ze jsem potkal auto v protismeru a presne co popisujes, se mi stalo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fruktis - nehájím to, ale i řidič je normální dělník a ukaž mi jakéhokoli dělníka, kterej je 100% soustředěný celou pracovní dobu. Nenajdeš - a pokud Ti to někdo bude tvrdit, tak prostě kecá. 

Byly doby (celkem 16 let), kdy jsem den co den (pracovní, po - čt, pátek jsem měl kratší) jezdil od 6ti ráno (abych byl v 8 na prvním obchodě) do cca 20 hodin (v 18 obchody zavíraly). Denně cca 20 zastávek v obchodech (nabídka zboží, dodání zboží, vystavení faktur) a nájezd cca 400 km - no a NIKDY jsem neboural (ani z vlastní viny a NAŠTĚSTÍ ani z viny druhého) a páč mě volant bavil a baví i dnes, tak jsem si dělal i víkendové výlety po celé republice, klidně i 500 km za víkend. Jak jsem psal, NAŠTĚSTÍ jsem nikdy nehavaroval - neberu-li jako havárii památné odření zadních dveří při výjezdu z parkoviště, ale že bych byl vždycky na 100% soustředěný, to si teda fakt nemyslím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, sitler napsal:

Hromada lidi, co se snazila vyhnout zveri instinktivne, je po smrti... protoze chytli smyk a rozsekali to treba o strom nebo v kotrmelcich. 

aano, uhnout pred zviretem v rychlosti a jit do kotrmelcu je blbost nejvyssiho kalibru, mistni clen MirasCC by mohl vypravet, jak v cabriu hladil vozovku hlavou..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...