Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Smrtelná nehoda na D8 - řidička v protisměru


Recommended Posts

kazdopadne, vyjet z benzinky na dalnici do protismeru? To muze jen echtovni kreten. V tomhle pripade echtovni pizda, co za volantem nema vubec co delat.

Jinak dodavka mohla jet okolo 130, mohla vyjet zpoza toho co to toci a nemusel celkem dlouho tusit. Ono se to zda jako strasne dlouhy cas, ale od chvile, kdy mu vlevo jedouci auto odkryje pohled je do narazu cca 7 vterin. To neni moc dlouhy cas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Na tom videu to vypadá strašně jednoduše, všichni si myslíme, že se mohl vyhnout, ale... víte proč je tolik nehod do stojícího kamionu? Ne proto, že by nebyl vidět, ale strašně dlouho trvá než si člověk uvědomí, že to auto vlastně stojí..  Mohlo to být právě tak..auto viděl, ale neuvědomil si, že jede proti němu. A k tomu trochu nepozornosti a..masakr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono staci pokud sledoval zrcatko a octavku za sebou, aby ji udelal misto...  mohl viset ocima spis tam a vepredu to sledovat min, protoze na dalnici fakt necekas, ze neco poleti proti tobe...  A jak jsem psal, od chvile, kdy u pred nim jedouci auto odkryje vyhled je do narazu 7 vterin. Reakcni doba jsou 2, pokud koukas zrovna jinam, tak se to prodluzuje. Takze realne mel kolik casu? 4 vteriny a  vedle sebe jedno auto a za sebou dalsi? Co vymyslis? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jen rikam ze z videa je strasne snadny rict co vsechno udelal blbe. Ale jak znamo, po bitve je kazdy general. A jak vidno, ani ridic z vyhledu neudelal vubec nic.... vubec. Ani neuhnul doprava aby ridici vedle sebe udelal aspon nejake misto na manevr...  A kamion sel na bok v poslednim momentu, vlastne az ve chvili, kdy ho auto mijelo...

Realne ridic dodavky nemel kam uhnout - pokud nechtel ve 100+ poslat do pangejtu auto vedle. Pak za nim, dle info, jelo dalsi auto - tedy plny brzdy = auto zezadu, pravdepodobne sestreleni auta vedle a baba do nich opet. 

Sorry, mista tam bylo sakra malo. A to vyse plati jen pri 100% koncentraci na to, co se deje vepredu. Vubec to nepocita s nejakym pohledem do zrcatek, vubec to nepocita s jakymkoliv jinym vyrusenim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s @MJSytic dodavkar se nevenoval rizeni...zadna reakce nic...i kdyby to mel vorvat vo svodidla...casu mel dost...ale hlavne ze se zene narvanej jak blazen...a ze to do nej narve auto zezadu? To je chyba lepice.

A ze nekdo narazi do stojiciho kamionu a nedokaze rozeznat ze stoji? To jako fakt nekdo sam dobrovolne uvede...no pardon...at jezdi jako pasazer autobusem...

A jinak o mrtvych jen v dobrém...jinak pani za svou chybu zaplatila cenu nejvyšší.

 

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zaplatila, prda to byla řádná. Tak snad to dodávkář i ti další přežili než velkých zranění. :roll

Podle mě by člověk, který uvidí, že na něho jede auto v protisměru, tak začne brzdit nebo pohne volantem na jednu či druhou stranu a bude se instinktivně snažit zabránit střetu. Stejně jako, když vyběhne někde zvěř. Hromada lidí, se jí taky snaží vyhnout. Ale to už je teď jedno. Hlavně, že paní nevzala sebou někoho dalšího...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
před 1 hodinou, Fruktis napsal:

Souhlas s @MJSytic dodavkar se nevenoval rizeni...zadna reakce nic...i kdyby to mel vorvat vo svodidla...casu mel dost...ale hlavne ze se zene narvanej jak blazen...a ze to do nej narve auto zezadu? To je chyba lepice.

A ze nekdo narazi do stojiciho kamionu a nedokaze rozeznat ze stoji? To jako fakt nekdo sam dobrovolne uvede...no pardon...at jezdi jako pasazer autobusem...

A jinak o mrtvych jen v dobrém...jinak pani za svou chybu zaplatila cenu nejvyšší.

 

Já jenom napsal co se normálně děje, nic neobvyklého to není.. to víš, moc jsem toho ještě nenajezdil..jen 18 let za volantem po Evropě. Zatím jsem nikoho nezabil ani nezmrzačil, tak to snad tak špatný se mnou nebude.

Jasně, že se nevěnoval řízení, tam nebyl ani žádný reflexivní pohyb.. Nevěnoval se zrovna tak, jako mnohdy každý z nás a kdo trvdí, že se řízen neustále plně věnuje, tak prostě kecá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr 3008 ja si nevsiml ze bych to psal o tobe...a ani se necitim stadne ze bych se ocitl v kolonce kazdy nedava nekdy pozor...a urcite nejsem sam

Jinak ja se venuju rizeni celkem peclive...a myslim i za ty druhe...a nejednou se to vyplatilo...a svete div se...i zvireti ktere se necekane ukaze na silnici se dokazu v pohode vyhnout ci zabrzdit a neskoncit v pangejtu nebo se srnkou v aute...kdyz se nemuzu venovat rizeni, tak zastavim...kdyz jsem unaven tak zastavim a odpocinu si...a hlavne nekvaltuju...protoze je lepsi prijet pozde nez nikdy...

Ale kdo chce kam...ten se muze vymluvit na to ze každý chvilku se někdy nevěnuje rizeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 budu jezdit na dálnici jen v pravém pruhu s kamionama, tam mě můžou max. slisovat a bude to rychlé...🙊😉

ráno zastavím vpravo na dvouproudé ulici v jednom směru ve městě, dám varovná světla a čekám na spolujezdce, auta za mnou jedou do levého pruhu--no problem, za chvíli kouknu do špíglu a za mnou stojí stará paní, čekám tak dvě minuty a jdu se zeptat, proč nejede dál??  čekám až pojedete vy, mi říká ta dobrá duše... 🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před chvilou jsem na to taky koukal a první co mě zarazilo, jak bylo psáno, že dodávka absolutně bez reakce. Jezdím s dodávkou a na dálnici když předjíždím v levým tak si to setsakra hlídám vepředu, protože už kolikrát mi tam vlítnul z pravýho kamion.

Je fakt, že ten protijedoucí se blíží daleko rychleji, ale dodávkáře měl ten uhýbající kamion varovat, že se spíš vepředu něco děje (kolona, bouračka apod.).

Doufám, že se do týhle situace nikdy nedostanu. 😕

Úprava: začal brzdit, ale asi vteřinu před nárazem. Třetí mu nefungovalo jako u většiny starších dodávek.

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je věnování se a věnování se řízení. Sám jsem zažil že kolikrát jsem si myslel jak se na řízení soustředím a že všechno probíhá v pohodě a po třeba půlhodině jsem si nebyl schopen si uvědomit jestli jsem obsloužil všechny zastávky které po cestě byli. A taky mám jen něco přes dvacet let za volantem všeho možného ale převážně autobusy po Praze. Za celou dosavadní kariéru jsem měl pár karambolů a kdo neměl má v dnešním provozu hodně dobrého strážného anděla. Nebylo to nikdy nic vážného vždy to byla čistě plechařina. Já tím chci jen napsat že ano ten dodávkář mohl nějak reagovat ale nikdo z nás neví jestli zrovna nezívnul, nekýchnul nebo jiným přirozeným způsobem nebyl v ten moment indisponován byť jen na pár vteřin.  A pánové aniž bych se chtěl někoho dotknout zkuste si to xx dní po sobě třeba deset hodin sedět za volantem a pak sami řekněte jestli jste si jistý že všechny vaše reakce odpovídali potřebám provozu. Na autobusu si pamatuju jedno období kdy nebyli lidi a jezdili jsme opravdu na krev že volno bylo jen to co musí být a i tak byla snaha to nějak o.jebat a v tom to období si mockrát pamatuju že jsem za tím seděl s vypětím všech sil a tím jak jsem se snažil co nejvíc se na řízení koncentrovat tak jsem zjistil že dělám úplně začátečnický chyby nebo že na křižovatce hrnu na červenou ale na zelenou zastavuju a to byli ty stavy jak popisuju na začátku a odpřísáhnu že  kdyby za mnou na konečné přišel policajt a řekl tamhle na té křižovatce jsi převálcoval chodce tak bych mu řek jo je to možný a nastavil bych ruce na klepeta protože jsem jel jako robot a i když jsem si myslel že se soustředím tak jsem vše vykonával automaticky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr on je kazdej mistr sveta v reakcich a naprosto dokonalym soustredeni.

Kdyz si uvedomim, jak jsem obcas jezdil utahanej z/do prace po D11, ze si pulku cesty v podstate nepamatuju a jel jsem na "autopilota", neco podobneho dokazal i na duverne znamych okreskach.... tak tohle se proste stat muze a zna to kazdy, kdo za volantem neco odjel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...