Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co je to? Štěrbina na palubní desce.


P607Olda

Recommended Posts

před 1 hodinou, jarokare napsal:

Takže jde jenom o to zjistit , jestli v tý modrý patici na pinu č.3 je ten kabel 1063A zapojenej 

A to se zjistí velmi jednoduše. Konektor se rozpojí, malým šroubováčkem se odjistí zoubek na tom modrém obalu a celý vnitřek konektoru se lehce vytáhne. Piny jsou popsané čísly. Někdy jsou drátky k tomu obalu zajištěny bindrem, nebo izolepou. U některých může být první pin označen jedničkou a poslední třeba desítkou. Záleží kolika je to pinový konektor. Pak se pozice lehce dopočítaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na modrém konektoru je zapojen i pin 3. Vede k němu zelený drát (na fotce lze těžko rozeznat barvu). Bohužel nevím, jak lze zjistit, zda je to č. 1063A. Na drátu jsou černé fleky, viz foto. Zkoumal jsem i lupou, i zvětšením na foťáku, čísla jsem v tom nerozeznal. Zkusil jsem tento drát na moment propojit na zelenožlutý (pin 11), při zapnutém zapalování, ale nic se nestalo. Pin 3 má napětí 7,4 V proti pinu 11.

Pak jsem rozebral i hnědý konektor, který je zacvaknutý do držáku karet (držák nemá žádné kontakty). Na pinu 3 je modrý drát. Jeho připojení na zem nemělo žádný účinek.

 

20201117_192052.jpg

20201117_192021_8.jpg

20201117_192447.jpg

20201117_192509.jpg

20201117_193127.jpg

20201117_194526.jpg

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak páni, keby sa s tým tlačítkom podarí nájsť riešenie, tak to by bol asi najhodnotnejší upgrade. Mám 3008 a mám tam 2 pozície na karty. Už ma napadlo skontrolovať, či pod tými krytkami nie sú káble ale zatiaľ som sa k tomu nikdy nedostal. Nejaké tlačítka na start/stop doma mám (z 208) možno by šli použiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozebrat to jde snadno. Doporučuju po jízdě, když jsou plasty vyhřáté a ne křehké. Spodní velký kryt se sejme, začít odspodu. Pak se sejme kryt včetně tlačítek. Konektory jdou tak, že na hřbetě se stiskne zoubek (má dvě drážky) a rámeček se sklopí.

Celé je to otázka pár sekund.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...