Jump to content

Monitor na kancelářskou práci 24 nebo 27"


Recommended Posts

Sháním nějaký monitor na kancelářskou práci a pro filmy. Hry vůbec žádné, nehraji. Na monitor se budu dívat ze 70 cm, tak nevím jestli 24" nebo 27". Co byste doporučili? V tuto chvíli mám půjčený Dell 24" E2414Ht (ani nemá HDMI, tak to mám před DIV do HDMI k notebooku) + reproduktor Dell AC511
https://www.alza.cz/dell-ac511-d2296526.htm

Chtěl bych monitor s reproduktorem a k notebooku to připojit přes HDMI. Monitor mám ve výklenku střešního okna, takže šíře monitoru max. 71 cm. Idéálně výškově nastavitelný ale není nutné. Lepší matný. Nic drahého, ale aby postačoval. Také nevím jestli rovný nebo zakřivený.
https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/latitude-15-5511-laptop/pd

Mám nějaké typy:
https://monitory.heureka.cz/samsung-s24f350/#
https://monitory.heureka.cz/samsung-c27f390/#

Děkuji za pomoc při výběru.

Link to post
Share on other sites

No, nejsem expert, ale beru to selským rozumem.

Kancelářská práce spočívá v čem? Excel, nebo AutoCAD? Dle toho bych vybral i rozlišení, jelikož na 27" bude 1920x1080 už prostě vidět rastr. Sám mám https://www.czc.cz/aoc-24v2q-led-monitor-23-8/247331/produkt

a tam je poměr uhlopříčka \ rozlišení tak akorát.

Rovný \ zakřivený - tu neporadím, s prohnutým jsem neměl tu čest.

Tvé dva tipy: S24F350 jsem měl pár dní doma a vidím ho jako plně srovnatelný s mým AOC. Na detailnější porovnání jsem neměl čas, ale první dojem, jo...monitor za ty kačky OK.

Jinač ani jeden z tvých tipů nemá vestavěné repro ani pivot.

Link to post
Share on other sites

Kdybys nebyl limitovaný cenou, tak bych ze zkušeností doporučil něco od iiyama, před jejich produkty jsem dřepěl 9let v konstrukci (SolidWorks, Auto CAD, Office + ERP) a dva a půl roku v projekci (Auto CAD, Logikal, Office), vždy jsem měl 2 monitory na stole. Dnes bych určitě šel do 4K monitoru. 24" stačí, ale pravda je, že si člověk fakt lehce zvykne.

https://monitory.heureka.cz/iiyama-gb2888uhsu/#o=2

 

Edited by Namor74
Link to post
Share on other sites

>F407: Pokud máš v NTB grafiku I-UHD 620 a vyšší, tak zvládne i 4K. Jen připomenu, že je potřeba k propojení pořídit lepší HDMI kabel, standardní HDMI kabely za kilo, kterými se propojuje STB a TV tohle nezvládnou. Pak ještě bude hrát svou roli RAM, předpokládám, že se jedná o shared mem u integrovaného gr. čipu a je otázkou, kolik paměti můžeš vyhradit grafice. Nejlepší by bylo to u někoho otestovat, aby karta zvládla alespoň to QHD a NTB zvládal práci na dvou monitorech (dva samostatné výstupy, ne klonování).

Já měl ve strojích vždy buď ATI nebo Nvidia. Ty integrovaný grafiky se sdílenou pamětí nesplňovaly mé požadavky, takže zkušenosti mám bohužel minimální (kromě údržby, ta je u těchto čipů fakt lehká 🙂 ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...