Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P206SW (2003) 2.0 HDi Neštartuje


Mybos

Recommended Posts

Zdravíčko, posledný týždeň mi auto prestalo štartovať. 

Sadnem do auta, otočím kľúčom naskočia kontrolky, všetko v pohode nič nebliká, otočím kľúčom a auto len točí točí a točí... najprv som nevedel čo sa deje, prvé ma napadlo že sa ochladilo a kľakla mi batéria, ale tá je v pohode. Potom som sa započúval či niečo nehučí, alebo necvaká... Mám podozrenie že problém bude v palivovom čerpadle, lebo ak započujem zvuk, ktorý sa ťažko opisuje... také cca. 5 sekundové bzučanie, potom auto naštartuje, len neviem čím to môže byť že raz to po otočení kľúčika ide a potom raz nie... posledné dni mám už s toho rutinu že naštartujem tak na piaty krát. 

Mal niekto podobnú skúsenosť ? Vedeli by ste mi poradiť čo musím dať vymeniť, alebo opraviť ? 

Ďakujem. 

Upraveno uživatelem Mybos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Mybos changed the title to P206SW (2003) 2.0 HDi Neštartuje

ještě než bych měnil čerpadlo prověřil bych jestli k němu jde proud. párkrát jsem už řešil špatné dvojrele (je u řj motoru) řešil jsem to jak na benzinu 3,0 tak i 2,0HDI všechno 406 .

ale myslim že 206 2,0hdi to má také. BTW toto relé pro benzín není stejné jako hdi

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Chip napsal:

řešil špatné dvojrele

206 po FL už ho nemá , napájení čerpadla je součástí BSM (pojistkovky v motoru) ;)

Ale každopádně bych to napájení čerpadla změřil , taky jsem párkrát našel v autě shnilej nebo vypálenej tajnej vypínač , tak abys to čerpadlo neměnil zbytečně ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, napájení čerpadla změř, ale počítej s tím, že po zapnutí klíčku ve spínačce jde proud do čerpadla jen cca 5 vteřin, takže je dobré mít k tomu měření pomocníka..., konektory na čerpadle jsou dobře označené

podle toho, že jednou čerpadlo jede, pak zas ne, tipuju to čerpadlo, zvlášť ty ,,made in czechoslovakia'' stály za houno 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...