Jump to content

Prodeje značky Peugeot v ČR v říjnu: čtvrtý měsíc přes 6 %


Recommended Posts

 

Prodeje značky Peugeot v ČR v říjnu: čtvrtý měsíc přes 6 %

 

V říjnu 2020 překonal Peugeot v České republice v rámci podílu na trhu počtvrté za sebou hranici 6 %. Celkový počet registrovaných vozů, 1176, pak přesáhl výsledek loňského října o 124 kusů (11,8 %).

Říjen navázal na sled prodejně úspěšných měsíců. I přes mimořádně komplikovanou situaci vyvolanou omezením prodejních aktivit se Peugeotu v říjnu podařilo registrovat 646 osobních a 530 lehkých užitkových vozů a s celkovým tržním podílem 6,33 % obsadit 4. pozici v žebříčku automobilek.

„Skvělý říjnový výsledek je kombinací vysokého počtu objednávek, které jsme nashromáždili ve 3. čtvrtletí, a velké fleetové zakázky na užitkové vozy. Naše koncesionářská síť je ve srovnání s jarními měsíci, kdy bylo stejně jako nyní naše odvětví postiženo prodejními omezeními, mnohem dál a výrazně efektivnější, zejména co se týče on-line komunikace se zákazníky.“ říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Celkově za prvních 10 měsíců roku 2020 Peugeot v České republice registroval 9425 vozů, což představuje podíl na trhu 5,27 % a 4. pozici v žebříčku automobilek. Z hlediska osobních vozů Peugeot obsazuje 6. místo, trhu lehkých užitkových vozů však jednoznačně dominuje a svému nejbližšímu soupeři se v říjnu ještě více vzdálil. Se současným náskokem 681 vozů se cíl Peugeotu získat opět titul „Nejprodávanější značka užitkových vozů v ČR“ přiblížil takřka na dosah.

Nejúspěšnějším osobním modelem značky Peugeot v České republice je i letos Peugeot 2008. S 1813 vozy registrovanými v letošním roce je druhým nejprodávanějším malým SUV v ČR, přičemž v rámci svého segmentu (B2) je na páté pozici. O jednu příčku lépe, tedy na 4. místě, se umisťuje v rámci malých elektromobilů s 19 registrovanými vozy. Peugeot e-2008 si vede nejlépe i z řady vozů značky Peugeot vybavených elektromotorem (elektrické a plug-in hybridní), následuje plug-in hybrid 3008 s 15 a e-208 s 10 registrovanými vozy.

„Zájem o naši produktovou nabídku je stále velmi vysoký, což nás těší,“ říká ředitel značky Peugeot Marco Venturini. „Od listopadu navíc rozšiřujeme značkové financování Live!, které jsme dosud poskytovali pouze k modelům Peugeot 208 a 2008, i na další řady, konkrétně 108, 308 a Rifter. Klient s tímto financováním získá reálnou slevu 10 000 Kč. Konec roku vidím z hlediska prodejů optimisticky, přestože čelíme velmi obtížným podmínkám, ať už ve vztahu k prodejním omezením, tak vzhledem k nedostatečné produkci továren, z nichž některé stále nemohou fungovat na 100 % své výrobní kapacity,“ dodává Marco Venturini.

ilust-foto.JPG

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...