Jump to content

seřízení bočních posuvných dveří

Recommended Posts

jel jsem do servisu na kladno ke Smažíkovi s (kromě jiného) rachotícími dveřmi i byl slyšet vítr jako když je pootevřené okno. Dle servisu vše v pořádku, ale to je na jiné povídání. Tak jsem se do toho pustil sám.

První 4 fotky tudy cesta nevede. Tedy pro normálního člověka z ulice. Karosář asi umí, ale hýbat s tím nejde. Má to pevnou pozici

IMG_20201112_092147.jpg

IMG_20201112_092151.jpg

IMG_20201112_092154.jpg

IMG_20201112_092159.jpg

Tak konkrétně ze šoupaček mě už asi drbne. Cca dvakrát ročně urgováno seřízení v servisu, vždy provedeno ke spokojenosti. V tom problém není. Problém je v tom, že to aby ty vrata nemlátily, vydrží tak zhruba 1.500km a začne to nanovo. Právě včera jsem si říkal, že se do toho pustím sám a pořádně, čímž děkuju za podrobný popis, jak na to.

• 2 weeks later...

Tak jsem se do toho o víkendu pustil a je to otázka snad dvou minut. Asi jsem pochopil proč mi to po chvíli od seřízení v servisu, zase vždycky mlátilo. Ty torxy byly totiž utažené neutažené. Pokud to servis utahuje dle stanoveného utahovacího momentu, tak ho zřejmě soudruzi v PSA dost podhodnotili, ale spíše se přikláním k tomu, že momentový klíč mechanik do ruky ani nevzal a jenom to utáhnul ledabyle. Navíc se mekánik hned ze startu evidentně seknul ve velikosti torx bitu, protože jeden z těch šroubů má tu vnitřní hvězdičku ošmatlanou jak prase.