Jump to content

seřízení bočních posuvných dveří


Recommended Posts

jel jsem do servisu na kladno ke Smažíkovi s (kromě jiného) rachotícími dveřmi i byl slyšet vítr jako když je pootevřené okno. Dle servisu vše v pořádku, ale to je na jiné povídání. Tak jsem se do toho pustil sám.

První 4 fotky tudy cesta nevede. Tedy pro normálního člověka z ulice. Karosář asi umí, ale hýbat s tím nejde. Má to pevnou pozici

IMG_20201112_092147.jpg

IMG_20201112_092151.jpg

IMG_20201112_092154.jpg

IMG_20201112_092159.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak konkrétně ze šoupaček mě už asi drbne. Cca dvakrát ročně urgováno seřízení v servisu, vždy provedeno ke spokojenosti. V tom problém není. Problém je v tom, že to aby ty vrata nemlátily, vydrží tak zhruba 1.500km a začne to nanovo. Právě včera jsem si říkal, že se do toho pustím sám a pořádně, čímž děkuju za podrobný popis, jak na to.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak jsem se do toho o víkendu pustil a je to otázka snad dvou minut. Asi jsem pochopil proč mi to po chvíli od seřízení v servisu, zase vždycky mlátilo. Ty torxy byly totiž utažené neutažené. Pokud to servis utahuje dle stanoveného utahovacího momentu, tak ho zřejmě soudruzi v PSA dost podhodnotili, ale spíše se přikláním k tomu, že momentový klíč mechanik do ruky ani nevzal a jenom to utáhnul ledabyle. Navíc se mekánik hned ze startu evidentně seknul ve velikosti torx bitu, protože jeden z těch šroubů má tu vnitřní hvězdičku ošmatlanou jak prase.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ještě jsem nebyl spokojen s pazvuky od těsnění (jako když něco rachotí ve dveřních kapsách), zkoušel jsem různé přípravky, vždy pomohlo na pár dní, pak těsnění jakoby mokrý a pazvuky zpět. 

Teď jsem vyzkoušel přípravek na ruce z lékárny Infadolan a výborný. Stačí trochu, během pár dní jsem přebytek ještě utíral hadrem a pazvuky 0. Namazáno vše kromě spodků, aby se nelepil bordel od bot. Zatím cca tři týdny a skoro 2000km. Myslím že to bude ok

Edited by martinecondrej
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...