Jump to content

MPV hynou, když před 25 lety jedno z nich závodilo, rostly prodeje všem

Recommended Posts

• Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/peugeot-806-mpv-lemans.A201110_000854_automoto_fdv

Neříkej mi, Medvěde, že automobilky jsou tak hloupé, aby nehleděly na průzkumy trhu a i když by byl zájem tak by to nevyráběly. To si nemyslím. Já si myslím, že prostě lidé chtějí něco jiného a je to

... a druhý elektro To tady píšu pořád

Mohlo to být zajímavé, ale určitě nebyl první
O něco málo dříve se o něco podobného pokusil Renault zástavbou tuším F1 motoru do Espace
Renault Espace F1, 1994

a ještě mnohem dříve i Ford přestavbou Transita

ford-transit-supervan-2.jpg

Každopádně z mého pohledu je velká škoda, že regulérní MPV jsou vytlačována SUVčky, která se do terénu stejně v drtivé většině nepodívají. Ale páč se líbí novinářům ......

Edited by Medvěd

@Medvěd  není to proto, že by se SUV líbila novinářům, já se třeba žádného neptal, co se mu líbí :), ale dobře se do toho leze a vylízá, proto se kupujou :myslim, navíc je dnes velký výběr SUV, od malých po velké, chtěl jsem kombíka, není...(nelíbí se mi)

Edited by ozzy56

Ozzy - já to prostě cítím tak, že je momentálně velká SUV vlna a všechny motoristické plátky o SUV píšou v superlativech a jako by ani nic jiného nebylo, páč novinářům dovozci (výrobci) právě ta SUV do testů nabízí a novináři je chválit musí, páč chtějí mít co testovat i zítra.

Osobně když se bavím s přáteli, tak spoustě z nich (i těm, co mají na účtě víc peněz než já) se líbí právě rodinná MPV (tím nemyslím prcky velikosti Scénic nebo Zafira, ale auta jako je Sharan, Galaxy, Alhambra nebo S Max) - no a mrzí je, že tato kategorie opravdu v nabídce ustupuje SUVčkům, která nezvládnou v terénu o moc víc než běžné OA, ale jsou holt moderní. Domnívám se, že kdyby se i MPV průběžně modernizovaly a nenahrazovaly namísto nich SUV pod stejným označením (Espace, 5008), jistě by se zájemci o ně našli

Edited by Medvěd
před 12 minutami, Medvěd napsal:

Osobně když se bavím s přáteli, tak spoustě z nich (i těm, co mají na účtě víc peněz než já) se líbí právě rodinná MPV (tím nemyslím prcky velikosti Scénic nebo Zafira, ale auta jako je Sharan, Galaxy, Alhambra nebo S Max) - no a mrzí je, že tato kategorie opravdu v nabídce ustupuje SUVčkům, 

Řekni svým bohatším kamarádům, že Sharan a Alhambra se pořád prodávají i jako nová auta.

Ano, třeba Renault Espace mě vyloženě zklamal. Následovník P807 také není, takže jen Ford, který nelogicky u Galaxy opustil velké sedačky a parazituje na SMaxu se stejným uspořádáním.  A Sharan s Alhambrou také nový model pokud vím nemá. Je to škoda. Možná že SUV jsou jen módní vlna, v každém případě jsou ale bezpečnější, ale také uvnitř menší. A to i ty velké modely jsou tak spíš pro dva než pro pět.

me treba oslovila technologie Htrac  coz je 4x4 ktery se pripojuje dle potreby i ve vyssich rychlostech a tedy bezpecnejsi a hladsi jizda  a MPV s takovou vybavou ma snad jen Mercedes ve V klasse ,ale to do domu nechci .

před 3 hodinami, Medvěd napsal:

Bohužel se už jen doprodávají, vývoj nástupce je podle mých informací stopnutý (snad jen Ford s jakousi modernizací počítá)

Tak to koupí z doprodeje, maj nový na X let.