Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prerábka z manuálu na automat - edit výmena motora RHR


palec17

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Pomaličky (neni času) rozoberám ten motor.

1607860711373.thumb.jpg.e2c4af7d06a8b9f3513b455ca728615c.jpg

 

No a narazil som na dilemu či vymeniť aj napínak s reťazou na vačkách. Zdemontoval som ten napínak a neviem či ho vymeniť lebo mi príde že ten kus ktorý tlačí na reťaz nie je ešte nejak brutálne vybehaný. Neviem však posúdiť ten spodný tam som sa nedostal. Prikladám aspon foto toho vrchného či je podla vás ešte OK alebo by ste menili???
A len pre istotu tá reťaz sa dá vymeniť len ak zdemontujem aj vačky a teda musia ísť von aj vstreky ???

 

1607860711352.thumb.jpg.237e356fbb97dd3c982fc9ba8aae1304.jpg1607860711356.thumb.jpg.e582f4fc3a1998bf78b4d8a2d587d812.jpg1607860711358.thumb.jpg.52bfc8b3db36f7cd9e5a014617aefd55.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Chcem kúpiť aj nový zotrvačník a spojku, je tu niekde prosím návod ako postupovať? Lebo čo som pozeral na internete treba nejaký prípravok na to , niečo takéto:

- https://www.facebook.com/watch/?v=326140321279915

Ide mi o to či sa to niekto skúšal bez toho prípravku a má na to overený postup. Ja som našiel video kde nahradil ten prípravok sťahovákom.

 

Za prípadne reakcie ďakujem . :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Po dlhšej dobe hlásim že druhý motor je v aute. Len mám problém auto dymí na bielo (štiplavý dym) a turbo nejde tak ako by malo. Napíšem čo sa s autom robilo a snád niekho napadne čo by mohol byť problém.

- zobral som motor z druhej 407mi ktorý bol v ovela lepšom stave ako môj, rozobral som ho do stavu že ostala v kope iba hlava s blokom

- vyčistil som a pretesnil vaňu, vymenil som gufera (vačka + 2x kluka), nové rozvody reťaz aj remeň

- zo starého motora som použil EGR (lebo bolo dva roky dozadu kopované nové), dal som nový zotrvák + spojku

- teraz to podstatné kde si myslím že môže byť problém , na starom motore som mal vykuchaný FAP . Na darcovskom aute bol FAP tak som motor vymenil aj s nim. 

 

- EGR som pre istotu načítal cez diagnostiku no dymí stále.  Neviem či je nejak upravená RJ motora (tú mám zo starého auta) čiže ak by bol z nej vymazaný náhodou FAP a ja som ho tam dal môže robiť problém?  diagnostika ukazuje 89% zaplnený FAP - neviem či to je údaj podla najazdených km alebo prepočítané podla tlaku.

Ak by niekoho niečo napadlo prosím dajte vedieť, ja idem skontrolovať podtlaky a možno vymenim ten podtlakovy ventil na turbo . Ak to nepomoze vyhodim ten FAP.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- no tak FAP bol síce vykuchaný no soft nebol upravený. Keď som hodil naspäť ten vykuchaný FAP tak nabehla chyba - Filter FAP neprítomný. Aj s vykuchaným FAPom je situácia rovnaká.

- v predchádzajúcom príspevku som to nepísal, možno je to dôležitá informácia: to turbo netlačí iba keď je studený motor. Akonáhle chvílu beží keď sa trosku zahreje turbo tlačí.

- dnes som turbo vybral z auta (výborná prácička :D ) pre istotu ho skontrolovať a vypadá v poriadku. Skúsil som injekčnou striekačkou nasimulovať podtlak a ten regulátor sa hýbe krásne bez zadrhávania. Vrtlula sa tiež točí pekne , nemá ani vôlu (staré turno má už vôlu na tej oske) Olej pravdepodobne do neho ide, len nie som si istý keď som ho dal dole tak na vstupe turba čo je tá pancierová hadica vytieklo len trošku oleja - dúfam že tam má byť olej len keď je motor v prevádzke a tlačí tam olejové čerpadlo olej.

- napadá ma či nemôže byť problém v EGR ??? skúsim tam hodiť druhý

- prípadne čo sú tie dve klapky na sáni - aj tie skúsim vymeniť

- a posledné čo ma ešte napadá je že pravdepodobne mám asi chytené dva vstrekovače - pri volnobehu majú dost vysoké korekcie - aspon si myslím hodím sem video skúste niekto mrknúť na tie korekcie či sú tie trysky KO

- ešte posledná vec , kopírovaná poloha turba vám skáče hneď pekne na rovnaké čísla ako je požadovaná?? alebo tak divno ako mne? (vid video)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc ťa nechápem, veď keď som tam hodil FAP diagnostika nevyhodila chybu . Akonáhle som tam teraz hodil ten vykuchaný FAP tak vyhodillo chybu že filter pevných častíc nenalezen (alebo niečo v tom zmysle). Takže myslím že soft rozlíši či je tam prázdna rúra alebo rúra s fitrom.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak po dlhšej dobe sa opäť hlásim. Motor stále za studena nepravidelne štartuje a chvílu mu trvá kým sa ako tak upokojí. Dnes mi prišla sada na testovanie trysiek z prepadov. A vypadá to tak že pravdepodobne bude 2 a 3 tryska vadná. Motor som nechal bežať cca 8 minut tym nenaplnilo prve banky skoro doplna. Išiel len na volnobeh a nebol úplne studený . Vie mi niekto povedať kolko ml nafty by malo za tú dobu vytiecť z prepadu??? Ide o to či mám aspon 2 trysky OK alebo sú všetky KO :D

Prišla mi aj sada na meranie kompresie vo valcoch. Kolko je predpisana kompresia na motore RHR???

 

 

1615919164204.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...