Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nový Peugeot 308


Dix1

Recommended Posts

" Nadčasová značka ztělesňující francouzské know-how a „umění žít“ otevírá novou stránku své historie, prostřednictvím níž nabízí zkušenosti a globální zážitek z kvality. Cílem je být pro současné i budoucí zákazníky značkou, která umí reagovat na jejich požadavky."

 

Co si mám představit pod pojmem "globální zážitek z kvality :myslim

A "umí reagovat na jejich (zákazníků) požadavky" se asi netýká výběru motorů :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@HanysRtak ho manželce objednej, bude určitě spokojená 😄.  To víš, pro tebe to není.. a mě naftička zůstala, takže spokojenost.

Ale stalo se to co jsem si přesně myslel.. nádherný volič automatu je nenávratně v propadlišti dějin. Dál již jen pidi mini a mačkání knoflíků. To mě osobně mrzí, zrovna tady bych vítal kdyby se Peugeot od ostatních odlišil.

Jinak auto se mi líbí, ale..  je jasné, že levná auta se vyrábět nevyplatí, trend je taky jasný.  A tady už se mi zdá odklon od normálních zákazníků docela značný. Jasná orientace na mladou generaci, zboží s nádechem luxusu, určitě to nebude masové auto jako předchozí generace.  To vůbec nemluvím o hybridech, na které běžný zákazník nedosáhne vůbec. Důchodci budou jezdit mhd a vlakem a Peugeot bude jen vzpomínat jak si dřív na důchod všichni kupovali 2008...

Možná je to dobře, možná ne. Já nevím. Chtěl bych auto, které bych si mohl jít normálně koupit v nějaké přijatelné ceně (jako když jsem v r.13 kupoval 308 v naftě za 300 rovných).  Jasně, že to není problém Peugeotu, mají to tak dnes všichni. Nerad bych se dočkal nádherných aut nabytých vším možným na která bych se musel jen chodit dívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petr 3008Je to přesně jak píšeš a musím souhlasit do puntíku se vším. Směřuje to bůh ví kam. Volič automatu mě taky zklamal. Teď je jeden z nejkrásnějších a ne takový knoflík ala Škoda ☹️

Jinak ad cena, v nejvyšší specifikaci tipuji přes milion a to je úlet. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby dále nezůstávaly motory otázkou, zkopíruji to sem s dovolením z článku co sdílel Dix1 :) 

 

  • HYBRID 225 e-EAT8 / pohon 2 kol / spojení motoru PureTech 180 k (132 kW) a elektromotoru 81 kW s automatickou osmistupňovou převodovkou e-EAT8 / emise od 26 g/km a dojezd ve 100% elektrickém režimu až 59 km (podle protokolu WLTP)[8];
  • HYBRID 180 e-EAT8 / pohon 2 kol / spojení motoru PureTech 150 k (110 kW) a elektromotoru 81 kW s automatickou osmistupňovou převodovkou e-EAT8 / emise CO₂ od 25 g/km a dojezd ve 100% elektrickém režimu až 60 km (podle protokolu WLTP)7;
  • Benzínové tříválcové motory 1,2 l:

  • PureTech 110 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,
  • PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,
  • PureTech 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.
  • Dieselové čtyřválcové motory 1,5 l:

  • BlueHDI 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6,
  • BlueHDI 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kladivo na Golf ukázalo drápy. Nový Peugeot 308 pořádně narostl a nabijete ho ze zásuvky | Autosalon TV

Peugeot 308 se bude vyrábět ve francouzské továrně v Mylhúzách. Do prodeje se dostane v druhé polovině roku. "V Česku by to mělo být na podzim, nejspíš v září nebo říjnu," potvrdila Autosalonu mluvčí Peugeotu Radka Matthey. Praktická kombi varianta Peugeot 308 SW přijde ještě později. Její existenci už potvrdily i špionážní fotografové.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby někoho zajímalo, jak se vyrábí nová 308... :super (proč mám z toho videa pocit, že ty auta pořád někdo hladí, jako by je miloval :D).

 

Upraveno uživatelem pavelu96
Sorry - omlouvám se, před 3 hodinami byl Dix1 rychlejší a ty samotné odkazy jsem přehlídnul (protože neklikám na každý ho*vno co sem kdo postne). xD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Tak na promo videu to vypadá nádherně.  Když jsem si objednal auto, taky jsem koukal na videa z výroby. Taky to byla nádhera a hlazení. Hladili, hladili a stejně nedohladili... přišlo to zprasený jako by to skládal nějakej jouda  :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...