Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s autorádiem


Peters-.

Recommended Posts

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně problému s autorádiem. Mám ve svém Peugeotu 206+ autorádio PU-2358A(C). Je to ta verze rádia, kde jsou tlačítka RDS a TA vpravo. No a právě tyto dvě tlačítka jsou na mém rádiu nefunkčí. Dá se to nějak řešit? Docela mě nebaví manuálně hledat alternativní stanice po ujetí každých 25km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to urcite tym?
TA su dorpavne spravy, cize ti to bud prepne na stanicu, kde su dorpavne spravy, slebo prida hlasitost na aktualnej stanici, ak to mas nastavene.
RDS je tusim informacia o stanici aka je nastavena, cas, atd,
ale automaticke ladenie sa tusim zapinalo samostatne v menu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"TA" je skutečně dopravní zpravodajství a funguje přesně jak to popisujete. Některá starší autorádia měla tlačítko "AF" (Alternative Frequencies). Tato funkce se u novějších rádií schovala právě pod "RDS" (Radio Data System). Která mimo funci "AF" navíc zobrazuje i název stanice a případně interpreta, či název skladby.
Já však řeším to, že mi tlačítka RDS a TA prostě nefungují. Na stlačení nereagují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raded Hurvajz No já jsem právě před nedávnem toto auto koupil a už ta tlačítka nefungovala. Přemýšlel jsem i o jiném rádiu, jenže pokud koupím nějaké neoriginální, tak přijdu o ovládání pod volantem. Pokud budu hledat stejné jako mám já, tak je podle toho co jste napsal dost pravěpodobné, že koupím kus který taky už nemusí fungovat. Rád bych opravil to stávající.

Upraveno uživatelem Peters-.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel žádná banalita to nebude. První co jsem udělal bylo, že jsem rádio rozebral a lihem očistil kontakty tlačítek. Zkusil a nic. Pak jsem ještě zkusil najít na který pin konektoru vedou cesty na PCB a zkusil propojit napřímo. Bohužel taky nic. Z toho soudím, že půjde buď o softwrovou chybu, nebo něco přímo v tuneru. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...