Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 807 2.0hdi 88kw RHK


Saymon

Recommended Posts

Zdravim vsetkych, prosim Vas o radu. Menil som si EGR ventil lebo auto strasne dymelo za kazdych podmienok pridania plynu. Po vymene je to lepsie ale stale ked som isiel po dialnici a zrazu som mu pridal videl som za sebou ze ide dym (nie uplne cierny ale taky jemny šedí), voda ani olej z auta nemiznu. Vaha vzduchu bola menená a aj všetky filtre. Napada ma či to nemoze byt zanesením FAP (DPF) alebo katalizátor, neviem co presne je na mojom aute. Teraz to aj začalo robiť také veci že ak som išiel do kopca na dialnici išiel som 130km/h tak mi pri 2tisic otačkach začali "šmýkať alebo skákať otáčky" tak som musel spomaliť na 110km/h aby som vyšiel kopec. Ked som skusil na dvojke pridat nad dve tisic otačky sa zaseknu pri 2-2300 a lietaju v tomto rozmedzi a auto zrýchluje, tak neviem či to šmýka spojka a musi sa menit alebo to robi niečo iné. Aj mi na dve hodiny zasvietilo Depolution system faulty a potom to zhaslo. Budem veĺmi rád ak mi poradíte na čo sa mam zamerať.

 

Ďakujem za každú radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám tenhle motor, ale EGR obecně moc společného s kouřem za autem nemá... pokud to při přidání plynu čoudí a pod zátěží se to chová divně, případně to padá do nouzáku, IMHO blbne turbo, resp tlakový okruh sání... prostě turbo má natlačit vzduch, ale buď nenatlačí, nebo to je někde ruplý a tlak zase uteče, ale nafta se do válců nažeme, a protože je málo vzduchu, tak se blbě spálí a proto to čoudí, elektronika je zmatená a vyhazuje různý chyby.

Není při zátěži slyšet, že to "syčí" (chce to otevřený okýnko). 

 

H. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...