Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ladění DVB-T2


VojtouNerCZ

Recommended Posts

Čau. Není tady někdo přes antény? Nikdy jsem neměl problém naladit televizi, namontovat a natočit anténu... Až teď, když u nás přepli vše na DVB-T2, tak mám problémy se signálem 😕 Bydlím ve Starém Kolíně, nejblíže je vysílač Kutná Hora, ten prakticky nechytnu vůbec, ať šteluju jak chci. Jediné co chytám je vysílač u Chrudimi, nicméně tam mám zase problémy s výpadky signálu. Na všech televizích. Mám anténu klasiku (logaro), v bytě aktivní rozbočovač s napaječem antény. Problém viz foto, jednou je signál naprosto OK a za minutu úplně padne. Je jedno jaký multiplex, zda ladění auto nebo manuálně.

DSC_2073.JPG

DSC_2072.JPG

DSC_2071.JPG

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, vypadávají zároveň. Abych vyloučil nějaké rušení mezi televizory (na všech je vypnuté napájení antény pomocí TV), tak jsem zkoušel jen jednu zapojenou televizi, ale stejné. Prostě buď jdou všechny, nebo najednou začnou všechny kostičkovat a vypadávat, nebo to nejde vůbec. Anténu mám nasměrovanou stejným směrem jako většina domů tady, koaxiální rozvody jsou nové, konektory poctivě nalisované (nějakou dobu jsem v práci připravoval anténní rozvody, takže tam bych problém nehledal)

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik TV je z toho počtu LG? Ta z fotek a??? Tohle je problém DVBT-2 a SFN . Rozvod bude pravděpodobně v pořádku, ale budou se tam řezat signály (odrazy, preecho apod.) z různých vysílačů (i ty slabší totiž zesilovač zesílí natolik, že je přijímač neignoruje) a TV budou mít problém si z toho vybrat. Na DVB-T2 se vyplatí pořídit směrovou anténu, aby se chytal jen jeden kvalitní signál a nedocházelo k rušení. Pozor taky na přebuzení signálu - TV ukazuje 100/100, a pak najednou prásk a kvalita je na 0%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se bavíme ale o něčem jiném. Nejde o kanál, ale o signál. Když máš SFN, tak chytáš např. K26 ze 3 vysílačů a z každého přijde v jiný čas. TV pak neví, který je ten hlavní a jednou vezme tenhle, pak tamten a jelikož na sebe nenavazují, tak to zkolabuje :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za radu :) Zkusím teda yagi, o té jsem už ráno přemýšlel, ale nechtěl jsem zbytečně vyhazovat prachy. Teď mám alespoň nějaké info od jiných, navíc to dává smysl. Je pravda, že v okolí asi 100km je tu vysílačů celkem dost. A v místě kde jsem bydlel předtím chystala tv signál klidně ve sklepě na kus drátu. Máme tu tuto LG, pak Hyundai a tuším Chang Hong. Jinak blokovat kanály nemá smysl protože např novu mám jen 1x takže kdybych ji smazal, jsem bez ní úplně.

 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jeden zajímavej článek.

Tady je mapa pokrytí kde si najdeš jaký vysílače a na jakejch kanálech bys mohl chytat. A co tak rychle koukám tak tam se zrovna snad ani stejný kanály nepřekrejvaj. Třeba ta Chrudim už tam musí být mizérie.

Nejlépe "Krásné" kanály 26,28 a 34.

Prvotně bych zkoušel jeden přijímač po druhým na čistou anténu, pak přidal zesik a nakonec rozbočovač. Tyhle rádoby "uni" věci dokážou občas spíš uškodit než pomoct.

Ta Kutná Hora vysílá spíš na jih, proto nic nechytáš a má jeden Multiplex (24) na kanálu 44.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele pohnul jsem s tím ještě asi o 10 čísel na druhou stranu a zatím dobrý. + mi tam přibyly nějaký polský kanály 🤔 ale když to bude blbnout, zkusím to krásné, pak bez zesiku (ale to se mi něco mate, že jsem pak nechytil vůbec nic), potom anténu. Že Hora vysílá spíš naopak vím, ale podle mapy by tu i tak mělo být silné pokrytí. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si zavolal odbornika s mašinkou, nainstaloval filtry k zesilovači na jednotlivý kanaly který potřebuju, nastavil antenu a všechno jede jak víno. Cena 1000,- + materiál

On totiž v ty mašince vidí hodnoty který ty v TV nemaš šanci vidět, pravě i to rušení kdy TV ukazuje vše na 100% ale stejně to nejede nebo vypadává

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já běhal s 6m kandelábrem a nechytil ani rýmu. inu nelenil jsem a pozval odborníka s mašinkou. Odborník běhal s mašinkou a 8m kandelábrem a nechytil vůbec nic... Poučení? Na délce fakt nezáleží...

Odborníka s mašinkou jsem poučil, dokud "něco nechytne" z tý střechy nesleze. 

Máme krásný talíř, dvě nové TV se Skylink Ready a jsme happy 😁😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, minimaxa napsal:

Máme krásný talíř, dvě nové TV se Skylink Ready a jsme happy

Ale co my, kteří odmítáme za příjem TV platit? Stačí mi rozhlasové a televizní poplatky :P

Říkal jsem si, že u nás by to vyřešil Skylink Live TV a účet od tchyně, která to nevyužívá. Jenže to by musel být nějaký přístroj, kde bych s ovladačem jen přepínal programy. A to asi není :(

Je fakt, že od úplného vypnutí DVB-T nám příjem teda taky pěkně zlobí, dokonce to štve už i mě :D V úterý budu majitel té sofistikované mašinky, tak až bude hezky, zkusím točit anténami. Ale spíš by to chtělo ty filtry a to už chce víc studovat. Ale já mám radši jedničky a nuly, než spojité signály. No uvidíme, člověk se pořád učí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Péťa napsal:

Jenže to by musel být nějaký přístroj, kde bych s ovladačem jen přepínal programy.

TV samsung mají přímo apku, která toto umožňuje. Ne sice přepínání čísly, ale jednoduchým výběrem nahoru a dolů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...