Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena solenoidneho ventilu.


Peugeot406hdi80kw

Recommended Posts

Čaute chlapci mám Peugeot 406 2.0hdi 80 kw rhz 1999  idem meniť solenoidne ventily obidva aj na turbo aj na EGR ako ich nastavim na forume som sa dočítal ako nastavim obtog na turbo ale na EGR ventil som tu nenašiel nič ako ho nastavym solenoid poradíte.dik.

Upraveno uživatelem Peugeot406hdi80kw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak netreba nič stelovat len vymeniť kus za kus len som čítal tu na fóre že obtokovy ventil treba nastaviť na 0.6 bar. Tak preto sa pitam či ich treba aj dáko nastaviť prikladám foto aké mám ja a či tam treba kúpiť presne tie isté  a keď dám spodný kryt ventilu dolu tak je tam šesť hrán či treba aj dáko nastavovať nim.

IMG_20201108_130320324.jpg

IMG_20201108_130247357.jpg

IMG_20201108_130712205.jpg

IMG_20201108_130329883.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nejdem stim stelovat hadičky sú v poriadku keď dám dolu s ventila tak pekne ťahá vzduch auto nemám dlho kúpil som ho pred pár mesiacmi a teraz ma začalo hádzať do nudzaku a zistil som že hadicka čo ide zo solenoid do EGR ventilu že bola zapchata s gulickou predošlí majiteľ vlastne zaslepil tak egerko ale neviem prečo tak .v práci som si dal vyrobiť zaslepku pod ventil a furt má do hádže do nudzaku tak som o volal aj ďakich mechanikou a že treba to nahodiť na počítač a vipnut EGR v riadiacej jednotke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mám ročník 1999 a volal som jednému čo vlastne róby chip motorou uz pred tím my dačo robil na inom aute a že keď sa zaslepuje EGR že sa musí a cez počítač a tieto ventile idem aj preto meniť lebo sú celé polepené lepidlom minulý majetok ich musel mať asi otvorené tak možno keď ich vymením tak sa to aj nápravy a zaslepku EGR ventilu vyberiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu provizorne odpojenie EGr problem nerobi mam odskusane s tym ze elektroventil ostane elektricky zapojeny  a zaslepi sa len hadicka 

aby si zbytocne nevyhodil peniaze za vyradenie egr 

ak pametas co pisala diag tak napis najlepsie kod poruchy 

mohlo to hlasit elektroventil EGR tym padom po vymene  ventilu to mozno zmizne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nabuduce pytaj kod poruchy ,podla toho dohladas konkretne znenie hlasky 

porucha egr to je vseobecne povedane 

zopakujem tu neni problem odstavit egr zaslepenim a ziadne hlasky sa nezobrazuju 

tak aby si zbytocne neplatil peniaze za nieco co neni nutne

vyhoda tohto odstavenia je ze kedykolvek to mozes vratit do povodneho stavu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...