Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rádio s androidom do 508


Deny5665

Recommended Posts

Dobrý deň. Sledujem debatu na tému rádio s androidom do 508 a názory sú všeliaké. Chcem sa teda opýtať, či mi bude fungovať niečo takéto:

https://de.aliexpress.com/item/4000701610051.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2c573c00S5L1TR&mp=1 

a originál rámikom na 508 (z verzie kde bol displej). Viete mi poradiť či do toho ísť alebo to nechať tak. Nechce sa mi moc investovať 150€ do rádia aj rámikom. Máte s týmto skúsenosti? Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj

osobně se přikláním taky k výměně sice za čínu, ale tolik funkcí peugeot originál radio s navi - za milion peněz - nebude mít nikdy...

https://www.aliexpress.com/item/1005001598091465.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.307e352b6zARNE&algo_pvid=21dc3498-e841-446e-a834-48537173c6c5&algo_expid=21dc3498-e841-446e-a834-48537173c6c5-10&btsid=2100bb4a16072062437886003e935d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to posledné, to je už trochu extrém. Tiež nie som zástanca "tabletov" v aute, ale zvykol som si v 3008 a potom mi v 508 začal chýbať apple carplay. Riskol som to, kúpil som čínu a zatiaľ som nadmieru spokojný. Na fotkách je carplay, waze priamo nainštalovaný v rádiu a youtube tiež na priamo. Rádio má aj 4G modul, funguje v poriadku. Všetky ovládacie prvky v aute sú funkčné (ovládanie na volante, panel pôvodného rádia aj otočný ovládač). Zvuk je výrazne lepší ako s pôvodným, aj max. výkon je vyšší. Cúvacie senzory fungujú taktiež v poriadku (aj predné), jediné čo som si pri nich ale všimol, že v situácii, kedy už pôvodné rádio vydávalo trvalý tón, tak s týmto to iba rýchlo pípa a to pomýliť.... Apple carplay funguje okamžite po pripojení mobilu, hlavne preto som šiel do takejto vyrianty, pretože existujú aj rádia, ktoré sú s pôvodnou veľkosťou displeja, tam som ale nenašiel variant, kde by bol automaticky carplay funkčný, vždy bolo treba dokupovať nejakú usb redukciu a to ma odradzovalo. Príjem rádia je mierne horší ako s originálom, kúpil som ale inú nalepovaciu anténu, no zatiaľ som nemal čas ju otestovať. Čo sa týka umiestnenia antén (je priložená GPS a 4G anténa) tak GPS som vložil pod tú mriežku nad rádiom (je to prázdny priestor), príjem tam je OK. 4G som tam dal tiež, funguje tam ale skúšam teraz rozdiel keď je anténa dočasne priamo pod sklom, nakoľko som tam vložil skúšobne kartu 4ky a tá má dosť biedne pokrytie signálom. 4G ale nie je nutnosť používať, zdieľanie internetu cez BT funguje z mobilu v poriadku a stabilne. Keď by niekto mal ďalšie otázky, tak sa kľudne pýtajte. Značka toho rádia je Junsun, V1 4G 64GB, samozrejme aliexpress, cena bola 234€, kuriérom zo španielska za cca 5 dní, neplatili sa žiadne ďalšie poplatky (clo ani dph).  

IMG_4209.JPG

IMG_4206.JPG

IMG_4202.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, alternativ napsal:

Ahoj, ja vcera koupil od stejne firmy, ale 32GB verzi. Uz se tesim, az to dorazi. Kdybych neco nevedel, rad se na Tebe obratim 🙂

BTW, bylo tam neco, co hned po pripojeni nefungovalo a musel si badat, jak to rozchodit?

Diky

Hej, nefungovala mi CANBUS komunikácia, ale mojou chybou, zabudol som zapojiť z takej kocky (dekoder canbus) konektor do samotného rádia, nakoľko redukcia z konektora pôvodného rádia do tohto je dosť krátka a ten veľký pôvodný konektor sa mi nemestí prepchať z pôvodného miesta kde bolo orig. rádio do priestoru, kde je displej, tak samotné rádio mi ide vytiahnuť iba malý kúsok. Inak funguje všetko bez potreby nejakého nastavovania. Obchodník na aliku bol ústretový, najskor poslal fotky sw nastavenia pre kontrolu, keď som mu odpísal že to mám ok, tak poslal foto zapojenia kabeláže a tam som mal chybu. A JBL pokiaľ viem tak nefunguje.

Upraveno uživatelem loque
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou máte jistotu že všechny ty neoriginální navigace jsou opravdu testovány na výdrž  v teplotách přes 50 st. které při parkování v létě na slunci můžou v autě panovat? Nejsem v tomto ohledu žádný odborník ale jen mě to tak napadlo. Mám originální navigaci RT6 a i když je již dnes koncepčně beznadějně zastaralá tak bych neměl odvahu tam dávat nějaké věci koupené na netu z Číny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 12. 2020 at 21:28, loque napsal:

Hej, nefungovala mi CANBUS komunikácia, ale mojou chybou, zabudol som zapojiť z takej kocky (dekoder canbus) konektor do samotného rádia, nakoľko redukcia z konektora pôvodného rádia do tohto je dosť krátka a ten veľký pôvodný konektor sa mi nemestí prepchať z pôvodného miesta kde bolo orig. rádio do priestoru, kde je displej, tak samotné rádio mi ide vytiahnuť iba malý kúsok. Inak funguje všetko bez potreby nejakého nastavovania. Obchodník na aliku bol ústretový, najskor poslal fotky sw nastavenia pre kontrolu, keď som mu odpísal že to mám ok, tak poslal foto zapojenia kabeláže a tam som mal chybu. A JBL pokiaľ viem tak nefunguje.

Co vsechno si musel ze stredoveho panelu demontovat? Jen okrasnou listu, vydechy klimatizace a stary displej? At pak nedemontuju neco, co neni treba 🙂

Pripojoval si i zadni couvaci kameru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 12. 2020 at 10:10, Ladislav 78 napsal:

Jakou máte jistotu že všechny ty neoriginální navigace jsou opravdu testovány na výdrž  v teplotách přes 50 st. které při parkování v létě na slunci můžou v autě panovat? Nejsem v tomto ohledu žádný odborník ale jen mě to tak napadlo. Mám originální navigaci RT6 a i když je již dnes koncepčně beznadějně zastaralá tak bych neměl odvahu tam dávat nějaké věci koupené na netu z Číny.

Tak toto sa preverí v lete, či rádio prežije horúce slnečné dni. Ja z toho ale nemám veľkú obavu, elektronika bežne pracuje pri vyšších teplotách, jediné čo môže trpieť je displej, ale po znížení teploty by mal byť ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zo stredového panelu treba demontovať najskôr tú ozdobnú lištu, potom idú dole tie výduchy klimy, tam sa na nový rámik premontovávajú samotné mriežky výduchov, ktoré sú ale v povodnom rámiku zatavené, chce to trošku práce ale ide to dobre dole. Demontuje sa displej, prepojovací kábel medzi displejom a rádiom v spodnej časti. Z dola sa po demontáži tlačidlového panelu vyberie rádio, tam zostane prázdny priestor (pre káble). Parkovacie senzory fungujú normálne, bez potreby čokoľvek nastavovať. Ovládanie na volante je zachované, aj na stredovej konzole. Je ale treba povedať, že niektoré tlačidlá (väčšinou blbosti ako band, ta a pod., ktoré som ani nepoužíval majú teraz inú funkciu) Zvuk je výrazne lepší, výkon zosilňovača je vyšší, v predu mám 2Ohm JBL repro, trochu som sa obával ale zosilňovač, ktorý rádio používa podporuje aj 2Ohm záťaž a vie do nej dodať celkom slušný výkon. Príjem rádia je mierne horší, mám už kúpenú inú anténu, ale nemal som ešte čas to riešiť, keď ju zapojím, dám vedieť. Cúvacij kameru som zatiaľ nezapájal, netuším, kam by som ju na sedane dal aby to nebolo ako päsť na oko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska to po sedmi dnech prislo. Baleni a kvalita zpracovani velmi dobre. Zitra utecu driv z prace, at to muzu namontovat 🙂 Kamera je zda se naprd, protoze je k nasroubovani na karoserii s jejimu provrtani pro kabel. Ale da se koupit modifikovane osvetleni SPZ kde se da kamera zamontovat. Ale zatim se mi moc nechce to tahat nekde za stropnici...uvidime.

IMG_20201217_173627.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Alternativ, mohol by si hodit link na radio ktore mas? Ja som uz prestriedal asi 3 typy.

Momentalne mam Mekede M400 a som vlemi spokojny. Jediny detail ktory mi vadi je, ze ked zaradim spiatocku skor ako 5s po starte tak mi nebude reagovat ovladanie na volante. Musim najprv tuknut na displeji a potom to uz funguje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...