Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 306 1.6 nepravidelný voľnobeh, zdochýnanie


Radovanik

Recommended Posts

Už sme sa s kamošom bavili, že

- cele sanie skontrolujeme, prezrieme netesnosti

- pozrieme na čerpadlo či nie je nejak zanesené

- možno že sa kúpi origo lambda, noo bosch (tú si myslím že ma mať origo) podľa čísla oem :P ...... teraz tam ma delphi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Hlásim ďalší postup v probléme.

Vymenili sa tesnenia na saní. Tie stare boli ako beton :D - auto je živšie odspodu

Vymenili sa preventívne sviečky (Bosch)

Skontrolovali sme čerpadlo, všetko je pekne čisté

Výsledok je však viac menej rovnaký, auto niekedy nereaguje na plyn, zdochne na voľnobehu.

 

Čo sme dnes ale vyskúšali bolo, že sme odpojili lambdu a motor úplne bez zmien naštartuje, funguje presne tak ako keď tam lambda je, dokonca máme pocit že otáčky kolíšu menej, no samozrejme, po nejakom čase zdochne.

Absolútne nechápem ako to môže takto fungovať :P Je teda vadná lambda alebo je niečo z jednotkou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všetkých ;) takže pridávam ďalší postup v probléme.

Vymenili sme asi pred dvomi dňami lambdu. Kupila sa Bosch lambda, preverili sme daný typ cez VIN a podľa VIN typ sedí.

Zmeny však nejaké veľké nenastali. 

 

Dneska som auto pichol na diagnostiku a diagnostika zobrazila dve chyby:

- snímač tlaku

- aditivní regulace pomocí lambda sondy

 

Po vymazaní chýb však ostala stále ta druhá chyba.

157338517_450059129679673_3395144791771212949_n.thumb.jpg.2b582e7ebb38885489220be4b86ae58f.jpg

 

Potom sme prešli hodnoty rôznych čidiel a snímačov v motore a všetky ukazovali nejaké hodnoty až na lambdu :P Tá neukazovala nič....... ani na voľnobehu ani pri pridávaní plynu. Stále tam bola hodnota 0mV.

158134013_796971761028641_5326437607441006110_n.thumb.jpg.49704d2928c19f6a501ddd8a5ba01ac4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po odpojeni lambdy se samozrejme nic nestane. Není to senzor, bez ktereho by motor nemohl fungovat (třeba bez snimace otacek auto nenastartujes, bez tsp bude drzet vysoky volnobeh a auto nepojede atd.).

Snímač tlaku myslíš asi MAP senzor, jiný tam není (pokud nemás klimu a pak je i na klimě).

Muze se stat, ze lambda ukazuje 0mV, pokud je tam vylozene neco spatne se smesi, ucpanej kat nebo je to Ford. Jednoducha rada- pokud je vyplej motor a zaply zapalovani, melo by ukazovat 450mV, jinak je problem v elektrice (zkrat signalu).

ed1: jen tak jsem prolitl, co jste na tom delali a nevsiml jsem si, ze byste zkontrolovali rozvody. Ty nekdo zkontroloval nebo ne?

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za info 😉

Snímač tlaku, mne bolo jasné že to môže byť jedine map senzor, ten sme však vymenili, odvtedy je vidieť zlepšenie. 

Co sa toho map senzora týka, je to ten starší typ, ktorý je pripevneni na kasni a so sanim je spojený hadičkou, bola tam taka tvrdšia, no bola nejaká krátka tak sme ju vymenili za troska dlhšiu no mäkšiu. Je možné že aj to by malo vplyv na chod motora? 

To so zapnutým zapaľovanim určite vyskúšam, vďaka za radu 👌

Co sa týka rozvodov, práve teraz je asi 306tka v servise so zhodenym starým rozvodom a pripravená na nahodenie novej sady 😁

Meni sa hlavne preto ze odvtedy co sa menilo tesnenie hlavy a sa rozvody nejak rozhucali, remeň nejak vrzga. A samozrejme je dobre ze sa to vymeni aj kvôli tomuto problému. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si hlavně pohlídej, aby rozvody udělali podle přípravků nebo aspoň podle horní úvrati. Hodně lidí to označí fixem a nasadí rozvody tak, jak byly předtím. Tím se kumuluje špatný nastavení a přitom "rozvody jsou nově udělaný"... Už jsem se s tím setkal tolikrát, že už to nepočítám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásim aktuálny stav :D 

Dneska sme prešli kabeláž, vybral som všetky bužírky aj stiahol izolačku a skontroloval som káble od konektora lambdy až do veľkého konektora v RJ. 

Tie dve kábliky z lambdy sa hneď od konektora spajajú do jedneho hrubeho čierneho káblu a ten nebol nijak porušeny. Všetky káble su ok.

Olepil som ich znova, vložil bužirky.

Auto sme natočili a správalo sa ako pred tým, troška šlo a po nejakom čase zdochlo.

Napojili sme ho na diagnostiku kde my vybehla chyby už len jedna a to "snimač tlaku" čiže zrejme MAP senzor. Chybu som vymazal a už späť nevyskočila.

Hodnoty ale snímač ukazoval tak teraz nevieme....

 

Lambda však ukazovala hodnoty. Po nastavení na jednotku MP 5.2 (na výber boli MP 5.1, MP 5.2 a MP 7.2) už diagnostika niečo zaznamenala. Tie hodnoty mi však pridu veľmi kolísavé, neviem..... skúste mi povedať, či je to takto dobre :D 

Pri zapnutom zapaľovaní bola však hodnota 0 mV a nie 450 mV ako písal inoxing, čiže neviem či je to dobre alebo nie.

Auto naďalej sem tam zhochne... chod sa mu nezmenil.

Prikladám video:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, hodnota lambdy je ok, to je skoková lambda, ta takhle ukazovat má. Takže tady problém nebude. Jestli vahazuje špatný tlak od MAPu, tak bude něco na sání (netěsnost, něco s potenciometrem na klapce). Vem čistič brzd a při volnoběhu stříkej kolem svodů sání a klapky. Jak to začne měnit otáčky, tak je tam někde netěsnost a odpovídalo by to těmto projevům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Zdravím váš všetkých 🤗

Po dlhšej dobe sa ozývam s dobrou správou, auto už počúva, nezdochýna, nie je hluché na plyn, ide ako ma 😎

 

Oprava bola viac ako jednoduchá, vymenili sme hadičku, ktorá vedie zo sania k MAP senzoru. Bola tam taká mäkka hadička... dali sme tam plastovú tvrdú, tenšiu a auto konečne počúva. 

Darmo ta mäkká hadička sa tlakom rozpínala a sťahovala a preto MAP senzor prepočítaval určite somariny a motor sa správal tak ako sa správal :P

Po tých všetkých výmenách lambda sondy na Bosch, čidiel, ventilu voľnobehu (starý bol fakt roz*neumím psát slušně*ný), MAP senzora a rôznych iných vecí ide auto teraz tak ako nové :D :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...