Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 1.6 nepravidelný voľnobeh, zdochýnanie


Radovanik

Recommended Posts

Zdravím vás 😎

Prvý príspevok začnem hneď s problémom. Na kamošovej 306tke 1.6 už dlhšiu dobu bojujeme s otačkami na voľnobehu, dosť kolišu. Poslednú dobu auto za studena zdochýna hlavne keď vyraďuje rýchlosť. Niekedy auto čo mi kamoš hovoril nereaguje na plyn hneď. Už si neviem rady čo s tým. 😑

Je to ročnik 97, čiže ma ešte ten voľnobežny ventil namiesto krokoveho motorčeka. Začali sme ním, vyčistili ho, no nepomohlo. Vymenili sme čidlo polohy klapky, žiadna zmena. Pri výmene čidla teploty vzduchu auto hlasilo chybu a vyskočil check :P

Pár dni dozadu sme vymenili čidlá teploty vody, nič sa nezmenilo....

Viete mi podariť čo by to mohlo byť ? Ďakujem za každú pomoc.. 😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zohnať takýto ventil nie je nič ľahké, nový sme zohnať nevedeli. My sme mali kedysi ZX 1.4 a ten robil podobné veci, v lete na voľnobehu zdochýnal a cukal a sem tam vobec regeagoval na plyn. Po výmene MAP senzora a čidla teploty vzduchu sa to však stratilo. On ale má ten veľký map senzor nie uchytený v sani ale na pravej strane motoroveho priestoru. Tak či to nerobí aj on, neviem :P

Ventilove vôle sa nenastavovali. Ale poriešime aj toto vďaka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak ozývam sa s našim postupom pri riešení problému :P

Map senzor sme vymenili, auto sa troška s tym voľnobehom za tepla upokojilo. Stále to ale nie je také ako má byť, takže neostáva nič iné ako vymeniť voľnobežný ventil.

Je tu ale problém a síce, neda sa to zohnať za rozumné peniaze. U nás za to chcú minimálne 200 eur, čo je dosť....

Avšak, našiel som niečo lacnejšie no nie je to na 306 NFZ ale na 106 NFZ.

Líšia sa číslami a preto neviem, či by to šlo dobre, ak by sme ho nahodili.

Viete mi niekto povedať, či to má zmysel kupovať? Motor je to rovnaký (kódy motora sú zhodné) ale tie OEM čísla sú ine.

Vďaka za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty myslíš krokový motorček asi, ten má uchytky na dve šrubky ale nie, tento ventil vyzerá takto.

 

https://www.comco.sk/files/tecdoc/bosch/2/_640x480/0-280-140-537.jpg

0 280 140 537 je to presné číslo ktoré potrebujem, v katalógoch je to 306 1.6 (NFZ)

 

A toto je regulačný ventil tiež podľa OEM je to na 1.6 (NFZ) ale na model 106

https://www.comco.sk/files/tecdoc/bosch/2/_640x480/0-280-140-509.jpg

číslo 0 280 140 509

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No proto jsem se ptal na řídící systém.... A máš pravdu, myslel jsem ten pro Magneti Marelli, kde je vidět velikost a tvar škrtícího kloboučku.... Tady ty na fotkách jsou do hadice (jeden se mi válí doma).... Jsou (minimálně) dva typy.... 2PIN a 3PIN.... V podstatě jsou to také krokáče, akorát u 2PIN vrací kuželku do základní polohy pružina....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie ktoré som poslal sú obe 3pinové, ako som písal už ten vyššie je presne ten ktorý zháňame.

Napájanie majú rovnaké a aj na rovnaký motor idú tak neviem v čom sa líšia, keď majú iné čísla :P

Ak sa ti ten jeden dobrý "válí" doma a nevieš čo s ním, tak ja by som vedel čo s ním :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by to vypátrat na jaký objem se to používalo.... Už si nepamatuju z jakého je auta.... Ani netuším, zda je funkční, ale proč bych si ho schovával.... Byl by jen za nějaké zaokrouhlené poštovné, takže se v klidu rozhodni, jestli půjdeš do rizika....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...