Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 XT


Radovanik

Recommended Posts

Zdravým všetkých :)

Naschvál som čakal práve na tento deň, kedy je 5 rokov čo som sa sem registroval. Chcel som urobiť nejakú tú symboliku 5 rokov :DZvyčajne každý, kto sa tu zaregistruje sa hneď predstaví a pochváli sa tým čo má, povedzme, že ja som nejak zaspal a prebral som sa až teraz. :D

Tak teda.. som majiteľom tejto tu 306tky XT 1.9 TD z roku 1998 a mám ju od konca októbra 2015. Za tých 5 rokov som si na tom aute už čo to zažil a hlavne vďaka vašej pomoci a skúsenostiam, to s týmto autíčkom stále dávam a už viem, že to je asi láska ;). Práve tu som sa naučil cenné informácie o tomto aute a nechcem sa chváliť, ale naučil som sa čo to o týchto autách, začo vlastne vďačím vám. :)  Aj preto som si povedal že sa vám predstavím a takto verejne poďakujem za to, že som tu a že som mal možnosť pomôcť si vašimi príspevkami, takže veľká vďaka vám! 😊

Čo sa týka samotného auta, tak veľa predstavovať nemusím, keďže ste tu všetci znalí týchto áut :) ale nejaké základné informácie:

Verzia XT s motorom DHY, ročník cca 4.1998. Výbava, povedal by som štandard XT na ten ročník, čiže dažďový senzor, auto klíma, predné okná v elektrike, spätné zrkadlá detto + výhrev, 4x aibag, rádio s cd meničom (musel som ho mať tak ako aj origo rádio!) a tak ďalej....

Pri kúpe malo auto 181 000, dneska je to presne 256 00 kilometrov :)

Pridávať všetky pre mňa pekné fotky za tých 5 rokov nebudem :D  :D ale nejaké tie aktuálne + 3 autentické k tým prvým čo som urobil vám ukážem :)

Čo viac dodať, ešte raz vďaka za to že také niečo tu je a že vaše skúsenosti mi pomohli a naučili ma novému. Noo a už sa budem aj pýtať, poprípade radiť aj ja a nie iba šmírovať čo tu je pre mňa dobré :D.

15_20 1.jpg

15_20 2.jpg

15_20 3.jpg

IMG_8739.JPG

IMG_8757.JPG

IMG_8790.JPG

IMG_8808.JPG

DSC_0991.JPG

DSC_0994.JPG

DSC_1069.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozerám že som ten môj príspevok mohol dať riadne do sekcie 306, ja som to dal tak všeobecne :D

Je nás viac :D dva roky po mne si 306tku kúpil môj kamoš dobrý bola to super kúpa, stále na to spomíname. Má 306tku 1.6 XS rok 97 ;) aj jemu tento klub veľmi pomohol, tak aj on odkazuje veľké vďaka! 😉

 

DSC_0031.JPG

DSC_0033.JPG

DSC_0051.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem pekne, starám sa o neho jak len viem 😇

Ach noo, to je veľmi trefná otázka :D Za tých 5 rokov som toho zažil s týmto auto dosť, už keď sa auto kupilo tak tam kopa veci nešla, takže hneď od začiatku som na nete hľadal čo a ako, nejdem tu ani písať koľko veci som opravoval, menil alebo len tak som sa vrtal v niečom lebo som chcel, aby to bolo tip top :D 

Asi najväčší problém bol koncom roka 2017 kedy začalo tiecť čerpadlo, v tom roku sa tam montovali len Lucasy čo viem a tie nejak nechce nikto opravovať :D mal som zlý o-kružok taký veľký, ktorý tesni dve časti čerpadla. Mohlo sa to urobiť hneď takto, no my sme cele vymenili to bolo zle, dali sme Bosch.. to bolo ešte horšie no proste hrozne obdobie ale za to môžeme my :P dali sme ho najprv do zlých ruk..... čerpadlo na mojom aute je jednoducho príbeh na celovečerný film, kto by veľmi chcel počuť tak mu to rozpíšem niekde v súkromnej správe radšej :D

Som po čerstvej výmene spojky a čaká ma ešte turbo. Neštve ma že píska ale že žerie, verim že je to len cez turbo no ale liter oleja na 1000 kilometrov, takto jazdím už 5 rokov :P  motor je suchy. Ešte čo je zvláštne že to auto nemá problem preletieť cez 100 stupňov. Keď mu dávam tak už vyletel neraz aj na 110 no keď otvorím expanznú nadobku tak to len troška zasyčí, takže sa mi to nezdá že fakt sa prehrieva. Termostat, všetky čidlá, chladič, dokonca aj tesnenie pod hlavou je vymenene :P

Na tú teplotu som si ale už nejak zvykol :D Ešte sa mi nepáči že sa mu za tepla nechce pekne štartovať :P moj kamoš si nedavno kupil 306tku combi TD a on za tepla len počka kým dožhaví a brnk a toči, ja čakám až kým mi zhasnú airbagy a ešte možno 2 sekundy a tak točí celkom pekne....

Ešte netreba zabúdať že auto už hnije ľavý zadný podbeh to je jasne, to je urobené ale smejem sa stále že hnije "tajne" zospodu :D ale nie je to pekné, no čo sa dalo sa vyvarilo a ostatné už rieši gumoasvalt :P

Takže jo "dělala problémy" :D a stále tam sú veci, ktoré nejak neviem vyriešiť no všetko ostatné som hlavne vďaka tomuto klubu dal dokopy 😇

Niektorí tu píšete, čo ste kedy na aute robili alebo menili :D ja si robím tiež takú evidenciu ale neviem či je na to niekto zvedavý... bolo toho už strašne veľa :D Kúpil som mačku vo vreci čo už :D:D, no tú  mačičku som nevyhodil ale umyl, odčervil a zaľubil som sa do nej  :D  🥰

 

DSC_0152.JPG

DSC_0153.JPG

15321652_1490505824294702_1822214678_o.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím z mojí zkušenosti jsou všechny 306 s TD mačky vo vreci :D já se s tvou svojí natrápil hodně, taky jsem měnil Lucas za Bosch, dvakrát výměna těsnění pod hlavou a dvakrát výměna radiátoru uvnitř auta. To je snad nejhorší práce co se na tomhle autě dá dělat. Jestli ti žere olej skrz turbo, tak bych na tvém místě moc neotálel s výměnou nebo tě čeká diesel runaway a to by asi zabolelo.

 

Teplota je zvláštní, moje nejde přes 90 a když jo, tak skáču ven z auta a zapínám sahary, který mi automaticky nefungujou. :DZa studena ti startuje dobře? Měnil jsi žhavící svíčky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turbo sa mi už jedno repasuje, takže verim že čoskoro ho vymenim :D Lucasa tam ma naspäť svojho, ide to dobre, auto je živé takže v tomto je to už ok :D menil som vtedy aj špičky vstrekov, auto veľmi pekný zvuk teraz 😇

S radiatorom ma nestraš :D verím že ešte požije :D

No ta teplota, ak by mi niekto vedel vysvetliť čo to je, tak by som bol vdačný fakt :P mne fungujú sahary dobre prvý aj druhý okruh, zapínanú sa pekne ako majú, mam to odsledované no tá ručička proste behá hore dole v lete :P

Za studena je to super, niekedy chytí na pol zuba a točí ale keď je motor teplý tak to musím čakať pretože ak hneď do zhasnutí kontrolky štartujem, tak to len točí točí a tak naskočí. Žhaviče mám už vymenené ;) asi 3 roky dozadu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...

Po dlhom váhaní, som sa pustil do namontovania zadných el. okien ;) Mal som možnosť zobrať si všetko čo na to treba, čiže tlačidlá, mechanizmy, blokovanie, relé a konektory všetky, ktoré som potreboval a tiež aj tapacire bez dier :P 

DSC_1385.thumb.JPG.a378bbad5f1aac50220d32a26f69eb2f.JPG

Tapacíre mali iný čalúnený vrch ale to už som si vedel pekne rozobrať a dať svoje, keďže som už dávnejšie tú látku lepil ;)

DSC_1408.thumb.JPG.bf51833b021de65650c50d3abaa1d184.JPG

Babral som sa s tým asi 5 hodín :P Sťahovačky vyvrtať, vybrať tú poistku na bežci na okne je strašna vec ale chce to len mať systém ako vlastne všetko pri tomto aute :D Najprv som si naťahal káble od dverí do ovládača a tak len spojil všetky - a + ťahal dopredu k poistkovej skrinke :)So švagrom sme napojili na šťavu relé a blokovanie a hotovo :D

DSC_1429.thumb.JPG.bdde1298e92d57a7d3b6b5a1a8e14246.JPG

 

DSC_1428.thumb.JPG.d55d47fe29409eb7f06df6adaf727204.JPG

DSC_1430.thumb.JPG.4fbc004d66f4ce29a9bdffa62aece8aa.JPG

Tak dlho som toto chcel a konečne to mám, som veľmi spokojný ! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...