Jump to content

peugeot 208, 20082 rok 2016 zalepené brzdy


Recommended Posts

Ahoj, prosím Vás neviete poradiť prečo ručná brzda lepí ? najmä po daždi na druhý deň v garáži , keď chcem auto odbrzdiť ostáva ručná brzda zalepená. vyčistil som zadné strmene, vodítka pastu majú chodia ľahko, je tam pasta proti pískaniu, vodiace pliešky sú OK.      Peugeot 2008, 1.6 bluehdi 2016 rok

Link to post
Share on other sites

Jsou tam bubny nebo kotouče? Třeba u Clia/Thálie je to častá závada. Kdysi jsem po jedné noci parkování v kopci za silného deště tahal za sebou kolo asi 30m a myslel jsem, že už to neurvu. Po vyčištění brzd už to nedělalo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mirecbirec:

1/ předpokládám, že vzadu jsou kotoučové brzdy, dále předpokládám, že auto má ještě klasickou páku a lanka parkovací brzdy. A ještě předpokládám, že parkovací brzda využívá brzdové destičky provozní brzdy, že tam nejsou jiné destičky.

máš zatuhlý excentr, nebo je velká vůle mezi excentrem a trnem, na němž je našroubovaný píst zadní brzdy. Také jsem viděl, že lanovod parkovací brzdy byl vedený chybně a při zhoupnutí auta to za něj tahalo a přibržďovalo. To ale nebude tvůj případ.

Zkus s nastartovaným motorem (pracuje posilovač brzd) cca 20 krát silně šlápnout na pedál brzdy. Takto by se měla vymezit správná vůle mezi excentrem a trnem pístku.

2/ jedná-li se o bubnové brzdy, také se mi to stávalo. Nevím proč, ale uvolnit to šlo lépe cuknutím vzad, než vpřed. Jen se nesmí parkovat zadními koly těsně u obrubníku, aby bylo kam cuknout.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...