Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Matrace do postele


Charlie 1

Recommended Posts

LIdl , ženě sedla , mne moc ne ale zvykám si , cena 4 za jednu ale věřím že 5let nedá , řešil jsem to samé jak ty ale nebyl čas objíždět prodejny a vysedávat po matracích. přijde mi to stějně všechno na jedno brdo a max bych je rozdělil na měkká , tvrdší a tvrdá , plus molitan vs pružiny . ale ze všech možných konfigurátorů mi šla hlava kolem , to teda přiznávám :D , předtím jsme měli jednu velkou z Purtexu za 10 a dala 10 let , ale bylo to tak tak . :D

Na eshopu je fajn že můžeš vrátit , jen jak si to nevrátíš v balíčku co ti prve přijde :D takže pak trošičku asi opruz s balením a posíláním :D 

musím to vydržet , už jen 4,7 roku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na letišti rozhodně dvě matrace ✔️

Máme matrace v celkem slušným stavu ale rád bych měkčí. Tak jsme dojeli do Jysku a koupili vrchní 5cm matraci, dali nahoru, a spím jako když mě do vody hodí 😀

Jinak spolehlivě dobré matrace má MPO matrace a matrace Grossman. 

 

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi jsem to napsal blbe tak to upresnim.

dve matrace na letisti je ok, sam to tak mam , ale myslel jsem to tak ze zeny bude mekci a druha tvrdsi at uz obe penovky nebo penovka  a druha s pruzinama a nehlede na to jak by to bylo samo vyskove. 

tak jsem to myslel 😂😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já loni během prázdnin měnil starou pružinovku za novou pěnovou matraci a vybíral jsem opravdu dlouho a objezdil kde co.

Nakonec jsem si nechal poradit a vybral na panmatraci.cz, sice to není kamenná prodejna ale když jsem tam přijel, poradili mi, mohl jsem si matraci i zkusit, prodávající mají osobní zkušenosti s produkty, které prodávají.

Od té doby chodím do práce doslova jako sluníčko, odpočatý a v klidu. Hodně záleží kolik vážíš, já mám jak kdy 95-98kg ale zase jsem 194cm vysoký a taky jakou tvrdost preferuješ.

Paměťovku jsem nechtěl protože s tou nemám dobré zkušenosti. @morepowerto napsal skvěle, paměťovka není podle mých zkušeností vhodná pro těžší jedince

https://panmatraci.cz/produkt/mix-20/

My máme doma tuhle pro dvě osoby (já a moja) a ženě se lépe spí na té měkčí ale když jsem doma sám, tak já zase preferuju tu tvrdší. Ze začátku to bylo doslova jako bys spal na kobercu ale potom, lahoda.

 

@morepowerto opět napsal naprosto přesně, ono je v podstatě jedno jaký máš rošt ať už látkový, pevný lamelový atd ... já v tom výdejním místě prudil dva dny a zkoušel a zkoušel, proto bych i doporučil vybírat v létě, protože zkoušet matraci navlečený v zimním hábitu nechceš, poteče z tebe jak z koňa.

Neříkám, že původní pružinovka nebyla špatná ale velice rychle se proležela a následně bodající pružiny do těla jsou někdy skvělé probuzení ale ta "nová" pěnovka drží jako skála, ani se nehne, dokonce jsme ji museli ze začátku otáčet, protože strana od ženy byla i po několika měsících a postelových akcích, byla stále jako nová na rozdíl od té moji, která si trošičku sedla na což mne prodejci upozorňovali a důrazně mi vysvětlovali, že jedno z hlavních kritérií je kolik materiál výplně snese na m3. V moje případě to jsou Horní strana (studená pěna HR 45 kg/m3) a Jádro (PUR pěna 23 kg/m3).

Více asi neporadím, jen to, že až si vybereš, pokud nemáš tranzita či jinou velkou krávu, nech si matraci dovézt věř mi.

 

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 30. 10. 2020 at 17:48, MilanF1 napsal:

Teď jsem koupil v Mobelixu Primatex Strongside. Pevné boky, dobře se vstává... po 14 dnech se mi zdá, že už je proležená. 

Mám 90 kg, matrace do 140 kg, stala 5000 Kč. Budu testovat, kdyztak reklamace. 😕

Asi bych měl napsat pokračování. 

14 dní jsem ležel na jedné matraci a připadal jsem si jako ve vaně, díky pevným bokum, nešlo skoro vylest. Tak jsem další dny ležel na druhé (mám velkou postel, kupoval jsem 2x 90x200). To samé. 

Reklamace nebyla jednoduchá, Mobelix nechtěl nic řešit, že prý jsem si nezvykl. Ale nakonec jsem to tam dovezl a výrobce reklamací uznal a vrátil peníze (nový kus jsem nechtěl). 

Ihned jsem zajel do Jysku a koupil to nejdražší, co tam mají. Typ F135. Tvrdá, vyhovuje, po měsíci tvar nezměnila. Snad vydrží dlouho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, MilanF1 napsal:

Asi bych měl napsat pokračování. 

14 dní jsem ležel na jedné matraci a připadal jsem si jako ve vaně, díky pevným bokum, nešlo skoro vylest. Tak jsem další dny ležel na druhé (mám velkou postel, kupoval jsem 2x 90x200). To samé. 

Reklamace nebyla jednoduchá, Mobelix nechtěl nic řešit, že prý jsem si nezvykl. Ale nakonec jsem to tam dovezl a výrobce reklamací uznal a vrátil peníze (nový kus jsem nechtěl). 

Ihned jsem zajel do Jysku a koupil to nejdražší, co tam mají. Typ F135. Tvrdá, vyhovuje, po měsíci tvar nezměnila. Snad vydrží dlouho. 

Na druhé půlce má ležet někdo jiný 👙

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Tak se vrátím k tomuto tématu:nakonec jsme před Vánoci  koupili matrace od firmy spíme.cz.... Česká firma, výroba v České republice, uvádí hodnoty materiálu, mají kamene prodejny kde je možno konzultovat a lehnout si... Já byl v HK... 

Pár postřehů, obešel jsem asi 5obchidu a polezel si a udělal si výtah..... 

1.nekupovat matraci, která má jádro z PUR pěny= molitan= příležitostně spaní=nevydrží.... 

2.jadro zásadně Latex nebo HR pěna neboli studená pěna, má větší póry=dýl vydrží

3.u všeho je nejdůležitější objemová hmotnost kg/m3...

Pěna do 30kg/m3 pro děti, příležitostně spaní

Kvalitní matrace 40-50kg nosnost do 140 kg vydrží hodně, bavíme se o matraci  výšky 18cm a vice... 

Hustota pěny 50-70kg pro těžký lidí.... 

V čem je největší problém, je že moc výrobců nechce uvádět objem obou hmotnost pěny, protože mají matrace do objem. Hm. 25-30kg udělají matraci vysokou a pálí ji za 5-6tis i když je to obyčejný molitan který se ta 3roky prolezi.... Je to podvod na nevědomost lidí....

 

Tropico, jysk, Lidl, mobelix všechno *neumím psát slušně*ky jak má být.... 

Chce to trošku asi mít kvalitní matraci, vždyť v posteli strávíme 1/3zivota a tělo si misi odpočinout 😉

Já koupil matracmatraci. 

Jádro HR studená pěna 50kg/m3

Vrchní strana líná pěna  6.5cm 50kg/m3.

Tuhost 3/4

Stala mě 5000Kc, v jysku ani takovou nemají s hustotou kg/m3...ale ta jejich nejlepší je 1 za 10000....ale kvalita poloviční (pen) 

Záruka 5let, životnost 11-14 let, tak uvidíme kolik vydrží.... 

Snad to někomu pomůže....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...