Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vodní pumpa ostřikovačů


Luděk438

Recommended Posts

Takže odpověď na dotaz tazatele, ale nejsem si jist, zda i u 308: U většiny Peugeotů je před pravým předním kolem. Dělat to na heveru zásadně nedoporučuju.

Nejlepší by bylo, spojit to s přezouváním na zimní, když bude auto v dílně na zvedáku. Je třeba vytočit kola doleva, anebo sundat PP kolo, odstranit plastové kryty. Čerpadlo bývá v nádržce jen zasunuto, případně pootočit. Možná nejdříve zkontroluj čerpadlo přivedením 12V, zda je opravdu kaput.

Zda stříká přední/zadní ostřikovač, se děje volbou polarity přivedeného napětí.

Dá se to dělat i na chodníku, PP kolem najet na vysoký obrubník a vytočit kola, aby z pravé strany bylo místo.

Opravdu se tomuto dílu říká "čerpadlo ostřikovače", název vlákna lze editovat, upravit.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čerpadlo je potřeba vyzkoušet, nestačí že vrčí, bručí. Musí taky čerpat. U mé 807 jsem se s tím už setkal, vrčelo, ale nečerpalo. Nezkoumal jsem proč a za cca 500,- jsem dal nový. Na druhou stranu jsem tady měl Citroen C3, kde byla prasklá pouze pojistka. Takže i na pojistku bych se podíval.
V Autokelly se dá na P308 pořídit už od 255,- ( edit - od 141,-) podle typu a výrobce.
Jinak i v katalogu Autokelly vidím, že mají v popisu "typ čerpadla: duální pumpa".
Výměna je jednoduchá, jak je psáno výše, čerpadlo je nasazeno jen přes gumovou průchodku - tu doporučuju koupit taky novou, stojí pár korun.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, P607Olda napsal:

Jj, na uvítání nováčka jsme borci.

Interpunkce je životně důležitá, a nikdo z nás chybu neudělal.

Tak buďte hrdí na svoje vtípky.

je zvláštní, jak jsi háklivý na nováčky, přitom jako nováček by si mohl po sobě přečíst co napsal, poradit chce myslím on, neee?? už mě ty ohledy na všecky nováčky, bezďáky, atd. s.e.r.o.u.

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem jenom slušný k člověku, se kterým mluvím poprvé.

Nemusíš to rozšiřovat na vítače.

A zchlaď hormón, tvůj příspěvek je hodně útočný.

Reaguješ neúměrně. Jako bys dal facku tomu, kdo vejde na dílnu a na něco se nešikovně zeptá. Buď trochu nad věcí.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, ozzy56 napsal:

snad když někde vlezu, tak pozdravím a nee se chovám jak dobytek

 

Jsi z prvního nešikovného dotazu

(Jak vyměnit vodní pumpu ostřikovače skel. )

měl dojem, že se chová jako dobytek?

Mmch., tvoje příspěvky mají taky hodně chyb v interpunkci, chybí velká písmena. Asi by sis to měl po sobě přečíst... (tvoje doporučení:aut).

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uznávám, že jsi zkušený odborník, to jsem nikdy nezpochybňoval.

A ještě na vysvětlení připojím, že jako obchodní cestující (svojí firmy) jsem měl za povinnost odpovídat, kromě odborných, i na naivní a neodborné dotazy hlavně starostů, kteří nejsou odborníci v technice.

Hlavně nikdy toho starostu neshodit před ostatními, tzn. nedat najevo, že dotaz je naivní (že se ptá hloupě).

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam taky OT. Myslim, ze na novacky tu jsme jeste dost vlidni. Na jinych forech by taky treba vubec nikdo na podobny dotaz nezareagoval, ani treba podobnou ironickou poznamkou, pripadne by dotycny rovnou dostal pojeb a admini dotaz uzamkli. 

Ono vocamcad pocamcad, mnozstvi podobne kvalitnich dotazu docela stoupa a je to dost otravne, ano, nemusime to cist a nemusime na to reagovat ( ja si treba castecne ze stejneho duvodu kdysi dal od fora 3/4roku totalni odstrihnuti a nejsem takovy jediny, co vim) nicmene pak forum umre, protoze nikdo nebude uz mit naladu neco psat a muzem to tu rozpustit. Takze uroven je potreba pestovat a zachovat na vsech stranach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem taky zkušenost, na fóru bastlírna. Dal jsem dotaz, zda někdo nebo někde nemá schema na zdroj - nabíječ. Slušně, krátce, s pozdravem a bez gramatických chyb.

Dostalo se mi mnoho odpovědí od starších členů, v duchu:

- příteli střecho, to nemůžeš opravit

- nepouštěj se do toho, když tomu nerozumíš

- zahoď to, to se neopravuje

- atd.

- schema mi nikdo neposlal

Dost mě to mrzelo, protože jsem věkem starší, dost zkušený, akorát na tom fóru jsem byl poprvé. Nabíječku jsem pak opravil bez schematu, byla tam vadná ZD v napájení pomocných obvodů.

Ale ten pocit z nadřazeného přivítání na novém fóru si dobře pamatuju dodnes a víckrát jsem tam nepřispíval.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...