Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor nejde chcípnout


Sniper17

Recommended Posts

Zdravím všechny, kolega na své 405 1.9D řeší zajímavý problém občas za jízdy auto začne strašně kouřit a zvednou se otáčky v tu chvíli  motor nejde chcípnout, po chvilce je zase vše jak má a jedete to jak má. Má někdo nějaký nápad co by to bylo ? díky Jirka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říka se tomu Diesel Engine Runaway. 

Více k tomu např. zde https://automix.denik.cz/zivot-ridice/kdyz-naftovy-motor-znici-sam-sebe-diesel-runaway-je-prusvih-vite-o-co-jde-20170421.html

anebo https://www.garaz.cz/clanek/vedeli-jste-ze-vas-turbodiesel-muze-spachat-sebevrazdu-21000074

Moc bych si s tím nezahrával a co nejrychleji pořešit (bohužel kromě přicpaných hadiček to může být i vadné turbo)

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, je to hodně zajímavé počtení. Auto už je odstavené a hlava jde dolů. Turbo to nemá je to stará klasika, každopádně je to asi ten problém co článek popisuje olej se opravdu ztratil. Zhruba do hodiny je hlava dole tak jsem zvědav co tam najde za překvapení. Ptal jsem se ho co s tím v poslední době dělal a údajně dával nové těsnění dříku ventilu. Myslím že tam bude ten problém. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vývěva je na konci vačky, hlava podle něj je stejně potřeba sundat, já u toho nejsem jen co mi řekne a leze to z něj jak z chlupaté deky. Přiznal se že když dával to těsnění dříku ventilu tak jeden dost pochroumal podle mě to bude ono i tam údajně něco chrastí. Jedu tam navečer tak zjistím více .

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Sniper17 napsal:

leze to z něj jak z chlupaté deky. Přiznal se že když

Ajaj.... Panáček věděl, že něco zmršil, ale tak nějak doufal, že to projde.... Těsnění dříků ventilů se měnilo bez demontáže hlavy? Pokud byla hlava dole mohl i otočit THV.... To by olej špatně odtékal z hlavy do vany....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to debil jsem mu říkal co se do toho ...... když neví. Hlava byla dole a dělal to s ním nějaký automechanik a kuchař v jednom :D

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...