Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stavba garáže s dílnou - v podstatě hotovo


Pe.Tr

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

Pe.Tr má hotovo a já stále něco dělám, ale nic podstatného. Dílna je funkční. 

Avšak řešil jsem vytápění. Komín tam mám a chtěl kotel na dřevo/uhlí a radiátory. Ale vyřešil jsem to tepelným cerpadlem vzduch-vzduch. Teplo během chvíle, na tlačítko a případně mohu v létě i chladit.  

Aneb jak vy topite ve svých dilnach? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi je to o zvyku ale ty olejový kamna za mě spíš ne. U souseda je mají v dílně a jo teplo to udělá. Za mě to má spoustu nevýhod  jedna je že přelejvání oleje a věčně nacamráno na podlaze další je že v nejbližším okolí těch kamen je všechno mastné a od sazí  a největší problém za mě je že ty kamna dělají dost kravál ono když jsi na té dílně hodinu dvě tak to asi není problém nebo si na to časem zvykneš ale já když něco pomáhám u sousedů a jsem tam delší dobu tak mě z toho bolí hlava. A další věc je že ono to asi málokdo ví ale u sousedů ty kamna sežerou třeba 10-15 l za šichtu a i když by vzali jen 10 l tak když budeš topit 22 dní tak je to 220l a když budeš takhle topit 5 měsíců tak to máš přes 1000 l a skladuj to aby jsi se nedostal do křížku s předpisy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, MilanF1 napsal:

Pe.Tr má hotovo a já stále něco dělám, ale nic podstatného. Dílna je funkční. 

Avšak řešil jsem vytápění. Komín tam mám a chtěl kotel na dřevo/uhlí a radiátory. Ale vyřešil jsem to tepelným cerpadlem vzduch-vzduch. Teplo během chvíle, na tlačítko a případně mohu v létě i chladit.  

Aneb jak vy topite ve svých dilnach? 

Jak ti to funguje a kolik z toho jde teplý vzduch?taky o něčem uvažují do garáže…..kolik to žere el a jaký  to má vykon?diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje jednotka má příkon 2,3 kw a topný výkon 7,5 kw (chladicí výkon 6,6 kw)

Můj prostor má cca 200m3 a ráno tam byla zima... tak 5 stupňů. Topil jsem 5 hodin na 18 stupňů a sezralo to 8 kw. Za mě spokojenost. Fouká to, za půl hodiny je tam příjemně a bez bordelu. 

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tepelné čerpadlo je super, ale není za pusinku..., někde v garáži, kde budeš pravidelně vydělávat, tak má smysl, ale v garáži, kde se normálně netopí, resp., chceš mít teplo jen občas pro nějakou menší opravu bude nejlepší-nejlevnější- asi Petry do rohu a nějaké to dřevo :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jses dobrej…. Jako vystrcit skrz zeď se zateplenim nerezovou trubu ta trouba by musela být tak 2m dlouhá když mám přesah strechy 1,2m ,myslel jsem 2 vrstvy komín s izolaci 6 m vysoký a ten za 10 nebude i s praci a razítkem😉

 

to sem radši Pe.Tr nedavej v dnešní době kdy lidi mají doma 17-18C😂😂

ja už žhavim taky….

image.jpg

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 12. 2022 at 21:31, Vena garážmistr napsal:

No asi je to o zvyku ale ty olejový kamna za mě spíš ne. U souseda je mají v dílně a jo teplo to udělá. Za mě to má spoustu nevýhod  jedna je že přelejvání oleje a věčně nacamráno na podlaze další je že v nejbližším okolí těch kamen je všechno mastné a od sazí  a největší problém za mě je že ty kamna dělají dost kravál ono když jsi na té dílně hodinu dvě tak to asi není problém nebo si na to časem zvykneš ale já když něco pomáhám u sousedů a jsem tam delší dobu tak mě z toho bolí hlava. A další věc je že ono to asi málokdo ví ale u sousedů ty kamna sežerou třeba 10-15 l za šichtu a i když by vzali jen 10 l tak když budeš topit 22 dní tak je to 220l a když budeš takhle topit 5 měsíců tak to máš přes 1000 l a skladuj to aby jsi se nedostal do křížku s předpisy. 

Nevím,co ten tvůj známý má ,ale profi kamna jedou cca 0,8l na hoďku, takže šichta cca 6,4l x21 dnů a je to jinde než píšeš. Za mě to nemá chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Charlie 1 napsal:

můžeš hodit odkaz co mas?

https://www.shop-klimatizace.cz/klimatizace-lg-standard-6-6-kw-r32/

Tohle tam mám. Doufám že i v mrazech to vytopí na nějakou teplotu. Mám bývalou stodolu, tam tepelné izolace moc nejsou. 

Pro tebe, na 30m2, pokud máš nízký strop, by stačila slabší jednotka. Já jsem bral víceméně to nejsilnější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...