Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stavba garáže s dílnou - v podstatě hotovo


Pe.Tr

Recommended Posts

Tak abych to trošku rozvedl , původní záměr z přelomu roku kdy jsme se dohodli v rodině přestavět stávající nebytové prostory na "byt" pro manželky rodiče (chtěli z bytu do RD - víc bych to nerozebíral) se po vyhotovení projektu rozhodlo víceméně díky Covid situaci a tím nepříznivou aktuální i budoucí situací v dálkové autobusové dopravě kde se tchán pohybuje , a i jínými okolnostmi....se tato varianta zavrhla. Tečka.

 

S @Ta jak bydlí s Pe.Trem jsme se tedy rozhodli pro úpravu našeho hnízda takto: já dole garáž , a nad tím jedna velká místnost , zatím bez určení využití. 

z projektu dávám na plac ad rozměry aspoň pro představu. SO-01 je prostor pro stavbu , SO-02 je naše bydlení.

představa zatím je taková že na levo od psa nalevo od "HUE" bude pojezdová brána 5m včetně branky, popř solo branka bude na místě té původní resp od pravého pilíře spoučasných vrat, potom plac 6m hloubky , mám auto 5m délky plus nějáká rezerva a nějaká rezerva na tu pojezdovou bránu. 

v projektu je malovaná zeď na které je pověšena tv , to bych si představoval jako první zeď garáže od ní je pak k zadní zdi dalších 6 . vrata garáže bych taky viděl na těch 5m , celá šířka zdi je 8,6m , tzn zůstane tam dost krycího zdiva. Zboku je pak solo vstup , viz mříže v rohu na fotce.

na vrata bude od 10 do 19 hod prát slunko 

podel stávající branky u mne napozemku je žlab na odvod vody, tedy mírným svažením by voda z garáže stékala sem. 

vchod do domu je přes tři schody , tzn že strop garáže bude tuším ted z hlavy 330cm takže otevřené vrata budou mít kam včetně konstrukce, a při zvednutém autu 100cm burt v pohodě. auto má 2,25 včetně zrcátek a v garáž počítá na jedno auto a jednu moto. 

v rohu určitě umyvadlo , přívod i odvod vody už tam je. topit tam nějak extra neplánuji. defakto je to mezi domy a místnost nad vytápěna bude. Otázkou je jestli i garáž napojit na radiatory vytápěné plynovým kotlem ,ten je na dum předimenzovaný a tak další 3-4 radiatory zvládne, ale pokud venku bude 0 mě stačí v garáži 15 stupnu kdyz tam budu něco dělat .jo a pravá zadní půlka garáže je podsklepená ale s vchodem přes SO-02 , sklep je v obr projektu pod wc,koupelnou a tech. místností.

jako ponk , svěrák a stojanovka to je základ , ta traverza by teoreticky šla nahradit skládací žirafou, ta dnes taky stojí pár kaček. , 380V už tam defakto je a zásufky asi jich tam pár bude i do rezervy , natahovat budu i sítové kabely, v tomto objektu je zásuvka od Cetinu. osvětlení asi jen led lišty se stmíváním , plus nějaký mini skládek na věci , aby nebyli vidět , mám rád pořádek , vše musí mít své místo. :D , wc tam ted je ale zruším ho , manželka by mi pak na vrata dala stopro i poštovní schránku :D

rozvod vzduchu , možná , já určitě nepotřebuji kompresor se vzdušníkem, ale umím si ho představit v tom sklepě , jednak by nebylo tolik kraválu a za druhe bych ušetřil místo a nekazil mi dojem uklizené garáže. jenže já vzduchem jen foukám kola , pneu a balony , pelouška mám na 220V , ale uvidíme, zas taková investice to není.

ad hever , viz co jsem dával link, podlaha se bude muset srovnat a umím si představit nechat tam zapuštění na ten hever, s tím že by přesto byl krycí kovový rošt abych furt nejezdil po heveru , zapuštění by mělo i nájezd abych ten hever mohl třeba vyvezt i ven před garáž . Nevím ještě promyslím . ještě mám v merku tu jednoduchou přenosnou a lehce uklízecí variantu se zvedáním právě přes pelouška a vypadáto že to bude asi nejschůdnější varianta.

 

 

 

 

 

 

image.pngimage.png

 

 

IMG_20190901_172353.jpg

IMG_20190901_172401.jpg

IMG_20190901_172438.jpg

IMG_20190901_173022.jpg

IMG_20190901_173030.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Pe.Tr napsal:

mám v merku tu jednoduchou přenosnou a lehce uklízecí variantu se zvedáním právě přes pelouška

Tohle se pelouchem nesmí zvedat. Pouze vrtačkou, rázama by jsi zničil převodovku. Měl jsem na to takovou ohromnou ruskou, celou železnou vrtačku. Dám ti jí kdyžtak, ale možná tě zabije 😀

Začínal jsem s tímhle zvedákem podnikat. Byl celkem fajn. Myslím že @Vena garážmistr ho má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kirkiz v pohodě taky mi tu leží jedna old narexka, ony jsou i verze na pelouška, vím že tohle co jsem postoval na vrtačku, tu na pelouška jsme měli v 2006 v jedné firmě kde jsem se nachvilku vyskytl, nebyl překlápěcí , sloužil pro mobilní servis, a z převodovky byl výstup na golu . 

 

jinak původní barák má základy ideální . pro představu fotka do mini sklepu v prví části prodejny , to malé okénko je to z venku na fotce s popelnicema a bočním vchodem do "garáže"

IMG_20200627_180751.jpg

IMG_20200627_180811.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mám takový zvedák a opravdu se nesmí na pohon pelouch používat ani na spouštění.  A co jsem vypozoroval tak ty unašeče přes které točí vrtačka tak jsou jako pojistka proti přetížení ale v tom zápichu kde mají prasknout když zvedák přetížíš prasknou i když zvedáš nebo spouštíš a nepatrně vychýlíš vrtačku z osy otáčení. Ale jednoduchá pomoc je koupit kardanový kloub ke gole a vsadit ho mezi zvedák a pohonovou vrtačku.  Vrtačku jsem kupoval v Globusu zítra na ní mrknu a dám sem název a štítek.  Co se týče manipulace a uklízení tak je to opravdu snadné a fakt to dokáže zvednout nebo položit i ženská. Já mám ten zvedák opřený o zeď aby nezabíral místo a zajištěný je dvěma řetízky aby nepadnul. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě dotaz k topení, v původní stavbě byly tyto dvě plynová topidla a jedno elektrické (těžká kráva jaxvině) ovládané kolečkem na zdi. 

vůnec netuším co to je a jakou to má tepelnou sílu. jestli nějak přemýšlet nad využitím minimálně těch plynových? nemám zkušenost ale počítám že to jsou asi teda tzv vafky ?

 

 

IMG_20200104_113728 (1).jpg

IMG_20200104_114759.jpg

IMG_20200514_193113.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akumulačky asi pryč, pokud není dvojtarif.... Možná i při dojtarifu.... Ty plynové budou nějaké MORA Gamat.... Pokud neplánuješ nějakou radikální překopávku celého topného systému, tak bych je asi nechal, aspoň prozatím tuto zimu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To předělávaš už postavené? Jsem myslel, že jdeš do nové stavby na pozemku. Nechal bych tam ty gamatky, stačí, když to v zimě ovlażíš na cca 18 už se nechá dělat, taky si je sem planuji, garáž mám cca 80 kubíků objemu, dám sem ty menší na 50. Rychle to vyhreje, pak to sem tam sepne. Vedle sousedi v ulici mají obklad na stěně  a v zimě tam bez problémů umyjí auto hadicí, ale mají kanál a jámu pod autem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

@Pe.Trten zvedák jsem myslel nějak takhle.   Zadní lem Škoda Favorit (výměna ) - YouTube    jako to má ten týpek ve videu když ho " složí" tak je v podstatě v úrovni podlahy.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 7 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...