Jump to content

208 GTi - Nová ChouLákova kasička


Recommended Posts

Ahoj všem,

Mnozí už to vědí, někteří tuší a někdo nic neví :D Ale jak již podle nadpisu soudíte, ChouLák si v tomhle roce samých zákazů, podrazů, podvodů a jiných né zrovna příjemných záležitostí rozhodl, že si pořídí nějakou tu novou káru :) 

Takže nějaké základní info.

208čka v socce s chromovejma zrcátkama, lemy kolem blatníků , emblemy GTi a 1.2kou s 82 koňma, kde jich je většina už mrtvejch.. :D 

 

OK, takže znovu a lépe :) 

Čistokrevné GTi s 200HP pod kapotou, 1.6 THP a nějakou tou výbavou navíc typu větší brzdy, navi, chromový paket, lemy atd.

Po GTi se již ohlížím od června, kdy se mi trochu otočil život naruby a potřeboval jsem udělat nějakou radost v né zrovna ideální chvíli. Nějaké jsem byl projet v Německu, bohužel většinou bouračky, né zrovna kvalitně opravené, nebo naopak auto po kuřákovi, kde nebylo skoro nic pod popelem a bordelem vidět a největší extrém byla 208, která šla asi tak 5x přes boudu :(  Pak už jsem to i vzdal a chtěl to nechat na jaro, když mi takle v pátek večer přišel od kamaráda typ na Renault v Karlovejch Varech, kde zrovna jedno GTi stálo za docela slušné peníze (o proti Německu se stejným nájezdem cca 80 tis levnější).

Email hned večer, volání v sobotu dopoledne. Bohužel bez reakce... v pondělí hned po otevíračce mi to zvedla paní s tím, že je už zamluvené.. sakra.. co se dá dělat, poděkoval jsem a lehce naštvaný jsem ukončil hovor. Po obědě se rozezněl telefon, volal tentokrát přímo pan bazarník s tím, že na GTi je sice rezervace, ale že ten člověk neví kdy přijede a zda vůbec. Pokud tedy budu rychlejší, můžeme se domluvit. Nechal jsem si obratem poslat VIN, provedl kontrolu a za 30 minut pánovi potvrzoval, že sedám v Praze do auta a jsem u něj do 2 hodin. Zrovna to odpoledne začalo hrozně pršet, takže super počasí na projetí malé motokáry :( Nicméně pán hrozně příjemný, auto prolezeno origo diag, testerem laku a pár přípravky na kontrolu stavu vozu :) 

Suma sumárům... vadný termostat (na svolávačku se dělalo nové teplotní čidlo, které po čase odešlo), vadná FM/GPS anténa, chybějící deka pod kapotou a lehce bourané na pravý bok.. lakován byl blatník a dveře s tím, že byl venku stropní pytel  u spolujezdce.. ok.. furt je to jedno z nejlepším stavu co jsem za svoje hledání viděl, ačkoliv jsem původně černé nechtěl, tak mi přirostlo na místě k srdci... 

 

Projížka v dešti, celoročky na GTi... vražebná kombinace, takže z jízdy moc nebylo, ale vše fungovalo jak mělo :) Telefonát majiteli (byla to komise) a požadavek na slevu z důvodu vad uvedených výše... klaplo to.. ačkoliv se kroutil, výsledek byl takový, že jsem koupil GTi o cca 100 tis levněji než se podobné s podobnými km prodávají v DE.

Nechána záloha na přepis, vystavena faktura na cenu vozu a spokojeně odjíždím domů s tím, že si jej v pátek vyzvednu. Ty 3 dny byly dost dlouhé, ale už tu byl pátek a tak jsme s @Schreek vyrazili pro GTi. 

Jirka si alespoň vyzkoušel novou 2008 co "nejede" a já byl rád, že mě odvezl :) 

1.jpg

 

Pak bylo potřeba udělat pár fotek :D

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

Pak už se začalo i servisovat :aut 

První co do auta příšlo, byly LEDky do čoček, které svítí podstatně lépe, než původní H7 žárovky. Dle regloskopu i čočka správně ořezává, takže nedochází k oslňování :)  Zároveň na pumpapokecu si moje LEDky vyzkoušel i @brixtr

6.jpg

 

A pak již základní servis :) Motorý olej, samozřejmě Total Ineo First 0W30 dle specifikace výrobce, olejový filtr, vzduchový filtr, pylák, nové svíčky a především přetěsnění víka ventilů, které je častou bolestí THP motorů a rosí kolem něj olej :( 

7.jpg

 

Následně, až se Francouz rozhodl najít ve skladu pomocný svazek k nové komoře termostatu jsem provedl výměnu a už konečně i topíme, nehlásíme chybu teploty a především je výkon kde má být :) Jenom ta výměna je trochu oser.. 

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Nakonec šlo ven i vysokotlaké čerpadlo, aby tam vůbec byl nějaký přístup :( Za tohle umístění Francouze nesnáším :D

A to je aktuálně k servisům vše :) Za měsíc a půl co ho mám jsme ale spolu už stihli docela dost srandy a akcí :) 

Například se GTi ukázalo jako organizátorský vůz na sraze 110R Coupe klubu :) 

11.jpg

12.jpg

 

Nebo stihlo už i letošní podzimní dovolenou na Vranovské přehradě :) 

13.jpg

Nebo nějaký ten noční pražský pumpapokec :) 

IMG_20200910_231433.jpg

 

A taky jsem musel trochu "potunit" :) 

Osvětlení SPZ LED, podsvícení nohou LED

14.jpg

 

A také se samozřejmě jako správný klubák přihlásit ke klubu :aut mimochodem, tyto nové samolepky jsou nyní v eshopu k prodeji :) 

15.jpg

 

A jedna aktuální momentka z dnešního výletu do Hřenska :) 

16.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Vím, že jsem s olejema už trapnej, ale nedá mi to. Nezasloužila by si tahle raketa něco echtovnějšího, než bežnou konfekci? Vysoký litrový výkon, teplotní namáhání oleje...

Yacco Galaxie, Ravenol SSL, nebo třeba i ten Mobil1? :papa

Link to post
Share on other sites

@vagi v autorizáku máme bohaté zkušenosti s 2x 308GTi a 1x 208GTi, kde jedeme vyloženě pouze Total a zcela bez problému :) ono zrovna u THP motorů není ideální experimentovat :) a při pravidelné výměně po max 5-7 tis km je Total ideální řešení :) 

@MJSytic nene :) ty to mají jiné :D

Link to post
Share on other sites

Zdravím

dalšího "blázna" co si pořídil THP 200. Já jsem si kdysi pořídil nenápadný vůz 206 SW ve verzi GTI a letos jsem koupil také nenápadnou  DS4 1.6 THP 200. Tvá 208ka o výkonu dává vědět už od pohledu. Přeji Ti bezproblémové užívání.    

DS 4_2.jpg

Link to post
Share on other sites

Měl jsem možnost v tom autě jet. A musím uznat že to jezdí nádherně!

Na můj vkus je to malý, ale než se stačím rozkoukat tak je Lukáš v prd... 😂

Snad to vydrží co nejdéle bez nějakých problémů :)

Tohle jsem vyfotit musel když si to pořídil a přijel na kafe 

 

received_265582264859855.jpeg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...