Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

p21w LED canbus/cúvačka


r3d0x

Recommended Posts

Ahoj, trápi ma dosť slabé "cúvacie" svetlo na p307 sw 2007 (je iba jedno na pravej strane) a chcem sa opýtať ako to máte vyriešené vy. Chcel by som tam dať LEDkovú canbus žiarovku aby to svietilo jasnejšie nakoľko cúvanie pri pôvodnej žiarovke po tme je dosť naprd (musím si prisvecovať brzdovými svetlami :D ) Skúšal som odstrániť i ten zelený filter vo vnútri svetla cúvačky ale to nepomohlo. Rozmýšľal som i o nejakej mini LEDkovej rampe (max na šírku 10 cm a výške 1 cm) niekde nad ečv aby to bolo nenápadné a rýchlo odnímateľné aby na STK nebol problém, ale najskôr by som skúsil tú LEDku. Viete mi niečo odporučiť ? Ktorá LED p21w canbus (áno, musí byť canbus, inak pc hlási error bulb) by bola najlepšia? Chcem sa najskôr poradiť než sa bezhlavo pustím do kupovania LED žiaroviek ktoré aj tak môj problém nevyriešia. Ono možno obyčajná žiarovka nesvieti zle, len žabožrúti vymysleli namiesto bieleho priesvitného skla na svetle cúvačky dať červené 😕
Vďaka vopred za každú radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono couvací světla na většině Peugeotů jsou tak říkajíc aby splnili to co se po nich chce tedy aby označili auto že couvá ale  tím že inženýři chtěli aby to vypadalo hezky tak to na většině aut ztratilo schopnost aspoň dostatečně osvítit kousek za zadek auta aby jsi viděl kam couváš.  Já jsem se s tím potýkal už na Berlingu  a někde jsem dostal takový malý hledací světlomet s magnetickým uchycením a s kabelem do zapalovače což se několikrát osvědčilo a dostačovalo zase tak často jsem s tím necouval do úplně neznáma takže mě ani nevadilo to vytáhnout z kufru a plácnout to na střechu ani nevím jestli jsem to tenkrát s autem prodal nebo kam to přišlo. 807 svítí teda trochu lépe ale taky to není hitparáda takže se chystám na nějaké vylepšení v tomto směru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osram ted nabizi LED nahrady za běžny žarovky, ovšem ta cena je masakr

 

@ChouLu Ten na ALI nenabizi nahradu za R5W? Nevidim to u něj, celkem rád bych je tam dal, pokud maš nějaký vyzkoušený tak prosím o odkaz. Dík

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 307 je to fakt velký špatný. Hlavně proto, ze to svetlo je jen jedno a ještě filtrovaný zabarvením. Trochu to umí vylepšit led osvětlení spz anebo pak zapojit přes relé druhé světlo, v kterém je zadní mlhovka (nesmí to jít logicky natvrdo, ale přepínat to relé). Zajímavé je, že signál zpátečky- vedení jde do obou světel, tak možná bylo v plánu i jiný motiv světel se zpátečkou v obou světlech. Couvací senzory měli být u combi poviností z výroby. A facelift to vůbec nezlepšil, ba naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pochybuju, že by to svítilo výrazně víc....

ale někde tu bylo vlákno, že si někdo dal pod nárazník přídavná světla, tuším že zapojená právě od levého světla z nepoužité couvačky

vlákno nalezeno:)

 

Upraveno uživatelem PaKr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaujímavé myšlienky. ale tie prídavné svetlá pod nárazník ako staré škodovky je asi moc :D rozmýšlal som i nad niečím takýmto https://bbautodiely.sk/peugeot/307-4-01-05/307-4-01-05-svetla-smerovky-karosarske-dily/5522-peugeot-307-401-905-sada-zadné-svetlá-tuning-lp-kombi

Upraveno uživatelem r3d0x
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady někde bylo na foru tohle v zadnim narazníku jako světlo zpátečky, nevypadalo to zle a celkem to i svitilo, myslim 4 kousky tam měl zabudovaný - https://www.svetzarovek.eu/led-svetla-pro-denni-sviceni--eagle-eye--18mm-12v-3w-bila/

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bylo plácnutí do vody, nemyslel jsem to vážně. Ikdyž, kdyby se vyměnilo třeba zpátečkové za mlhové a pak byly defacto 2 mlhovky a bylo to zapojené i jako zpátečka, tak by se vlastně nic nestalo a bezpečnost by se i zlepšila. Mluvím hlavně u FL, kde zpátečka stejně svítí víc červeně než bíle a ještě na straně spolujezdce.

@Radek Hurvajz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...