Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 SW GT 2.0 HDI - Agent Wet


Agent Wet

Recommended Posts

@radim.1008 @Marekhofman Zdravíčko pánové. Máte štěstí, že se můžete smát. Mně moc do smíchu není a ani pořádně nevím, co sem psát. 

Tragikomedie samozřejmě pokračuje dál. Zatím mě ta sranda stála cca 10 tisíc, pokud započtu ztracené 3 pracovní dny, 3 cesty do servisů a km protestované servisem, celkem cca 870 km + nějaké ty fastfoody po cestě... A to jsem drobný živnostníček z laciného kraje. Nevyřešeno nic, krom 2 kosmetických mechanických závad, kdy prodejcův servisman napravil odfláknutou práci nějakého migráčka na lince v Mulhouse. (Špatně usazený reproduktor a podlaha v kufru). To znamená, že se bude jezdit dál a ztrácet den za dnem a další tisíce Kč. Do kdy? Netuším. Kdo mi tohle vynahradí? ??? Tolik jen k těm starším příspěvkům, proč jsem tam hned nejel a auto tam nenechal a že jsem kolenovrt, když mám na auto a nemám na naftu do servisu. Na naftu mám, ale taky umím počítat...

Co se potahů týče, tak to je zajímavá situace ve které se asi nevyzná nikdo. Při osahávání dostupných interiérů byla většina ploch, které řeším asi opravdu z koženky, ale pokaždé s jinou strukturou. Jednou s hrubou, jindy zcela hladkou, takže omakem poněkud složité, cokoli poznat. Dokonce jsem viděl interiér v komplet Nappa výbavě a loketka byla umělá a vedle toho madlo ve dveřích bylo z "hezky" shrnuté kůže... Dva jiní majitelé mi nadále tvrdí, že vše mají z kůže, tak k nim musím zajet, zatím se nepodařilo se domluvit. Je to vše dál...

JInak stále zásadní problém představuje software. První servis mi během celodenní anabáze nahrál pouze 4,7 GB dat tehdy nového NACu na vadný software a to nevyřešilo nic. Auto si četlo značky jak chtělo (Taková doporučená devadesátka přes 3/4 vesnice je taky fajn), navigace se sekala a seká dál, přehrávání hudby taky, zobrazování alb (na obrazovce médií se sekne obrázek prvního spuštěného alba a skladby a drží tam několik hodin, zatímco v CarPlay už jedete třeba třetí album a jste o 20 skladem jinde), ukazatel času přehrávání zamrzal občas taky, nešlo a nejde ovládat stanice rádia z volantu (u jiných 508 jde - zkoušeno přímo na salonu), dále se chybně zobrazovaly ukazatele na displayi před volantem, což trvá stále, chování stěračů a světel taky zábava. Při návratu z Vysočiny jsem jel 6,5 km z Poličky do Květné zcela potmě bez protijedoucích aut na potkávačky, jelikož se vypnul režim AUTO na celou tuto trasu. Schválně jsem nezasahoval a čekal, kdy se mu bude chtít. Chtělo se mu v Květné... Cestou jsem málem srazil chlapa na krajnici ve tmavém oblečení. Naštěstí mne na poslední chvíli upozornilo noční vidění a já to strhnul. Každopádně je bezvadný mít auto narvaný jakofunkční elektronikou a místo koukání na cestu vztekle řešit na displayích proč zase něco nefunguje a přitom ohrožovat sebe i okolí. Za to palec nahoru!

Další veselá historka byla ta, že jsem vozidlo předal servisu již ve středu 25.11. a přebíral 1.12. s tím, že je vše OK až na zobrazení těch budíků. V současnosti to prý řeší ve Francii. Při předávce do servisu jsem byl ujištěn, že bude software přehrán a zkusí se vše vyřešit. Při přebírání jsem málem spadl na záda, jelikož se pochopitelně nic neprojevilo a nový software prý není k dispozici a i kdyby byl, tak prý místo čisté instalace by se zase nalepila záplata (aktualizace) na vadné jádro softwaru. Toto mi tvrdí už druhý servis a začínám mít špatný pocit, že to snad Peugeot myslí vážně. K tomu už jsem dodal jen to, že : "Pokud pocukruju "hou no", tak z něj bábovku neudělám."  Zkrátka to, co umí každý telefon, nebo jiný el. bazmek, Peugeot neumí. No, potom bude zajímavé sledovat jistě "rychlé a ekonomicky výhodné" řešení problému podle představ výrobce. Po tom, co mi bylo auto předáno jsem ještě s ochotným prodejcem (chudák je v tom nevinně) v jeho přesčase auto projížděl a ukazoval "neprojevené" závady (podivné záškuby ve volantu chvíli po startu, které se někdy neprojeví vůbec a jindy dost silně nezávisle na otáčkách motoru a podkladu, dále potíže s médii, zaseklé ovládání stanic rádia, kdy točím kolečkem dolů a furt to skáče ze stanice jedna na stanici 2 a hned zpět. Takže furt musím poslouchat tu první, dokud to nevyřeším jinak, dále tmavý flek před vozem mezi potkávacími a dálkovými světly atd...Nakonec je sám uznal a nafotil, natočil a pokusí se pomoct najít řešení.) Zbytek závad zase vyplaval až postupně během jízdy domů a dalších jízd. Ale největší vtip nastal až v okamžiku, kdy jsem si v úterý večer 1.12. cestou domů v Brně dával burger a báječná aplikace MyPeugeot na mě furt řvala, ať se připojím a že má pro mě novinku. Že od čtvrtka 26.11. je k dispozici nový software 42.03.31.32_NAC-r0 😂  inu co, tak jsem se projel a instalaci si udělám doma sám, no 😂 . Prý za to servis nemůže a zákazník se prej o softwaru dozvídá jako první. Dejte mi židli....

Potom jsem taky bohužel zjistil, že platí stará dobrá hláška "It's not a bug it's a feature." a je třeba se nějak mentálně srovnat s tím, že kamery jsou na autě jen jako a do počtu a že prostě večer a v noci a nedej bože za mokra cokoli uvidím. Prostě neuvidím. Takto skvěle fungují i v jiných zkoušených kusech. Nebo když je ještě světlo a chci zaparkovat, tak po zařazení "R" se zapne zadní kamera a po zařazení "D", když chci doparkovat, tak se přední kamera zapne asi na 5 sekund a v momentě, když se chci podívat, kde mám čumák, tak zhasne. (Prý je to tak dobře a řidiči to tak chtějí, aby je obraz z kamery nerušil, když parkují 😂 Takže v rámci urychlení parkování a udržení koncentrace na řízení si musí člověk popatlat středový display a manuálně si vynutit zobrazení kamer. Toto pak svítí klidně hodinu, dokud nepřekročím 30 km/h. Brilantní.  Rovněž světla, sice relativně výkonná, ale specificky "odladěná", svítí každá trochu jinak a nejdou (to je na tom nejkrásnější) seštelovat a jsou tak jak jsou od výrobce na pevno. Takže každé auto má před sebou v noci menší, či větší tmavomodrofialovou skvrnu. Jedno tam a druhé zase jinde. Někdo malou, jiný větší, někomu to je jedno, někoho to irituje (mě). 

No a tak jsem si udělal dalších pár hodin času na to, abych si stáhnul 24,16 GB dat, zformátoval FLASH disk a na dvakrát to nacpal do auta, které muselo na chodníku čoudit dýl jak 2 hodiny v kuse. Vše podle návodu, který na českých webovkách píše: Zadejte slovo: "licence", v PDF návodu v odkazu zadejte slovo: "License" a vedle na obrázku je "license" No co, holinky, nebo hodinky, jsme ve Francii a to nějak půjde. Nebo bych mohl požádat o pomoc na telefonní lince viz obrázek. Ale nepodařilo se mi vytočit telefonní číslo: MyPeugeot. Kdyby někdo věděl, jak se to dá vytočit na telefonu, tak mu budu vděčný. Inu, není nad profesionální práci a bystrost všech okolo. 

No a jak ten novej software pomohl? No nečekaně... zase vůbec. Ale to o bábovce a cukru už jsem psal výše, tak bych se jen opakoval. Takže místo radosti z nového vozu trávím dny a hodiny a dny a hodiny voláním, psaním, studováním, dojížděním do servisů a nic. Jen totální frustrace.

Pak už jen takové legrácky jako například to, že jsem si dle rady zde na klubu koupil kanystřík s nemrznoucí směsí, část dolil do nádržky, kde nevím, kolik bylo a zbytek jsem musel dát do kufru, kde mám naštěstí gumovou vanu. Po projetí pár serpentýn, když jsem dojel k obch. partnerovi, jsem otevřel kufr a skoro půlka zbytku směsi byla vyteklá do vany, jelikož se uzávěr třel o podlahu tak šťastně, až se povolil. To jen k tomu, jak je jednoduché a skvělé, nevědět, kolik mám kapaliny do ostřikovačů a tahat sebou kanystr pro případ nouze v kufru bez přihrádky.

Další vtipná věc je to, že převodovka, která řadila tzv. "na krouťák" a využívala střední pásmo otáček a k vytočení bylo potřeba kickdownu a nebo rychlého stisknutí pedálu "plynu", najednou začala podřazovat jako zběsilá a točí mi chudáka nafťáka až do omezovače a já nevím proč a prý se nic neměnilo a nepřehrávalo ohledně softu převodovky. Uvidíme co se bude dít dál, ale teď se bojím přidat trochu plynu, abych nelízal omezovač, což se dřív nedělo vůbec a mohl jsem dát i plný plyn a převodovka držela kvalt, když jsem přidával plynule. Toto budu ještě sledovat déle, než učiním závěr.

No a jedna z posledních veselých historek se týká naprosto bezproblémových bezrámových oken, kde jsem byl několikrát ujištěn, že to v zimě funguje naprosto v pohodě. Tak asi u nás jsou zimy moc kruté, jelikož jsme tu měli brutálních mínus 1,5˚C a 5 mm sněhu. Prostě kalamita. Zdravím TV Nova! 😄 No a zřejmě poprašek sněhu z dopoledne se při jízdě rozpustil a zatekl mezi sklo a těsnění a já večer přišel k autu, které bylo celé čisté a suché, skla suchá bez ledu a sněhu, gumy suché, prostě pohledem nikde nic. Ale dvoje dveře zůstaly zavřené, respektive jsem je nepáčil, protože motorky to vzdaly a sklem nepohly. Musel jsem vlézt druhou stranou, kde to povolilo a auto rozehřát a pak ještě inicializovat okno, protože na stisk nahoru jelo sklo dolů atd. Chudák motorek a jeho soft se asi tou krutou zimou zavařil.

Zkrátka nadšení. 

Pokud se najde někdo, kdo by chtěl tento skvělý vůz s dnes již nedostupným motorem 2.0 HDI, nechť se mi ozve. Rád mu tento skvost okamžitě prodám. Případně převedu velmi dobře nastavené financování se všemi benefity. 

V noci jsem měl sen, jak jsem dostal v Mulhouse místo vrchního manažera kvality. To byl panečku kartáč... 

 

 

App MyPeugeot.jpg

Upraveno uživatelem Agent Wet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ke smíchu to moc není, nevím proč to zmiňuješ. Jen jsem si dnes při koukání vedle ke šťastnému majiteli nádherné bílé 508 vzpomněl na tebe. Proto jsem se zeptal. Nic víc v tom nehledej. Žádnou legraci, jen čistou zvědavost. Jediný pozitivum je přístup servisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@chuck11  Díky za radu, na to bych sám fakt nepřišel. 😅  Zkoušel jsem psát i na mailovou adresu: 00420800760760 , ale nešlo to. Prej chyběl zavináč. 😅

 Nejste příbuzní se Sheldonem Cooperem? 😀  Ten má taky svérázný způsob vnímání ironie...

Upraveno uživatelem Agent Wet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radim.1008 No nevím, pozitivní to bude až to někdo buď opraví, nebo koupí. Passata už asi taky nechci. Už bohužel prodělal další upgrade a ten si můžou nechat. Mám pocit, že chci nějakej 10 let starej vrak s manuálem kompletně bez elektroniky. Už chápu kámoše, kterej si opečovává BMW E46 330i s poctivou atmosférou v manuálu a nikdy ji neprodá ani za milión.  A to má fůru peněz a sám dělá ve vývoji BMW. A řekl, že si současný nový auto nekoupí nikdy. Leda by někdo postavil něco 10-20 let starýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně mě mrzí vaše problémy s vozem. To auto je evidentně vadnej kousek. Doufám, že se k tomu prodejce, respektive peugeot postaví čelem. Co se mi tedy vůbec nelíbí je neschopnost vámi navštívených servisů s tím cokoliv dělat. Držím pěsti. 

Chtěl jsem se zeptat, v které fabrice byl váš vůz vyroben. Můj, prozatím spolehlivý stroj poskladali v Poissy, ve Francii. Ještě mají další továrnu na 508 v Mullhouse. Můžete mrknout do velkého technicaku? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Braver Mě to taky mrzí a hrozně moc. Auto jsem vybíral opravdu dlouhé měsíce a 508 mi vyšla pro moje potřeby a s ohledem na cenu, výbavu a použitou techniku nejlíp a těšil jsem se na ni jako malej Jarda. Skoro všem se to auto moc líbí a hlavně zevnitř. Mě se taky moc líbí. Ale... Tahle trapárna není o tom, že na auto nemám peníze, nebo se mi začalo líbit nějaký jiný a rozmyslel jsem si to a chci se ho zbavit. Tahle trapárna je věcí výrobce. Osobně si nemyslím, že je chyba na straně prodejce/servisu. Oni bohužel musí hrát s tím, co mají. A pokud dostanou blbě vymyšlenou a udělanou věc a k ní blbý noty a do toho levá ruka neví, co dělá pravá a to vše za vydatné pomoci dobrose.rů z Bruselu, tak je zaděláno na problémy. Já přitom od auta nečekal zázraky. Jediné, co jsem chtěl, aby vše fungovalo jak má. Dnes další sranda: (Zdá se, že tenhle kus jich má v rukávu asi nekonečnou zásobu.) vyzkoušel jsem si dnes poprvé vyhřívání čelního skla, když jsem si za něj připlatil 5000,- Kč a fungovala jen kontrolka. Sníh i po půl hodině vyhřívání držel na místě a nic. Zadní sklo vyhřívá, zrcátka vyhřívají, ale čelní sklo ne. Jen doplním, že vím, kde jsou odporové drátky umístěné a které zóny mají být vyhřívané. Sníh jsem odstranil manuálně a rozetřel vodu po skle a šel čekat do auta, zda se v zóně vyhřívání odpaří. A nic. Prostě mám asi skutečně výjimečný kousek. Ještě jsem si nahrál ve městě ztrátu stanice Evropa 2 (Krokodýl, jak by řeklo hlasové ovládání 🙂 ) a opět seklou navigaci, kde jeden display ukazuje trasu a druhej ukazuje jinou a je zaseklý. Fakt radost... 

Dle VTP mám jako výrobce uvedené Poissy, ale netuším, že by se dělala 508 i tam. Já myslel, že jen v Mulhouse. Na štítek mrknu zejtra, mám v kelu plotýnku a sotva lezu. 

Jinak prodejce se snaží věc řešit společně s dovozcem, tak snad se najde řešení. Resp. nějaký návrh padnul. Teď budu zase dávat nějaký návrh já. Tuto snahu musím ocenit. Mohlo by být i hůř a začít do toho tahat právníky. K tomu naštěstí snad nedojde. Každopádně mě to fakt mrzí a vyčerpává.

Upraveno uživatelem Agent Wet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mrknul do TP a mám tam také Poissy, ale kód výrobce na štítku mám 88 Mulhose. Teď mě ještě napadlo, jestli PSA Automobiles SA Poissy není oficiální název výrobce, jako třeba Škoda Mladá Boleslav a přitom řada modelů se vyrábí jinde.

Upraveno uživatelem HonzaZ
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tomu nerozumim. Proc, ve chvili,m kdy nebyly zavady odstraneny, neni autosalonu receno " zde jsou papiry, tady klice. Platbu cekam do x dni na uctu, tohle si nechte, odstupuju od smlouvy pro jeji vadne plneni. Naklady spojene s dosavadnim resenim vadneho plneni vam budou poslany fakturou...". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sitler No ono to není vždycky tak jednoduché, obávám se. A pak taky jsem to auto chtěl, navzdory všem slabinám a čekal jsem, že to prokazatelně vadné půjde odstranit. Nenapadlo by mne, že z toho bude v tuto chvíli zřejmě neřešitelný problém. A taky to nejde řešit výměnou vozu. A taky se motor HDI přestal dodávat. A stále 508 představuje zajímavou protihodnotu vůči reálné prodejní ceně. Ono není tak jednoduché vrátit vůz. A i kdybychom se dohodli a já dostal maximum zpět, tak stále budu stát znovu na startovní čáře a zase bez auta vybírat z těch paběrků, které letos v prosinci zbyly na skladech... Fakt z toho mám nafouklou hlavu. 🤕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

No, to skutečně není jednoduché. Každý právník ti vysvětlí, že odstoupení od smlouvy moc reálné není. Vše se řídí kupní smlouvou a ne Občanským zákoníkem a už jsme tady někde zmiňovali předávací protokol, určitě předáno bez závad.. Takže zbývá jen nekonečný boj se servisem a dohadování.

Reálná možnost asi je výkup auta prodejcem, to znamená vzít si u něj jiné auto (pokud ovšem prodejce o takový kousek bude mít vůbec zájem), pochopitelně s nějakou finanční ztrátou.

Prodávat to soukromé osobě cenu asi nemá, tam zase hrozí další tahanice s potencionálním novým majitelem..

Tady si prostě s tím kouskem měl velkou smůlu, to ale vůbec dneska neznamená, že stejnou smůlu můžeš mít i u jiné značky. Takže co koupit, toť otázka.. Jeden kolega řeší něco podobného u Toyoty, naprosto stejné, půl auta nefunkční, dělá si to co chce, neustále v servisu a řešení? Žádné. Jen nervy a neví co s tím.

   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...