Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej a filtry


Návštěvník

Recommended Posts

Ahoj. Nemůžu povolit filtry, nevím, kdy se na to dostanu a povede se mi to, Ale olej chci už vyměnit. Má to cenu, bez filtru? Nebo se špinavým zadělá čistej olej? Díky

PS: čím povolujete filtry? Peugeot 807. Je nahoře takový kus plastový s trojúhelníkovýma dirkama. Nejde mi to prostě :( 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasic

Bez výměny filtru je naprosto zbytečné olej měnit. Filtr povolíš gola sadou. Přesný rozměr oříšku si nepamatuji. Použij i nástavce na ráčnu. Na druhou stranu pokud nedokážeš povolit filtr jsi si jistý, že tu výměnu zvládneš? Není to nic proti tobě. Každý umíme něco jiného.  

Upraveno uživatelem JVT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem na to přišel, mátly mě ty dirky, je to normálně na klíč. Někdy jsem zabržděnej až moc. Měnim si všude, ale na Peugeotu jsem ještě nedělal. Taky si myslím, že to nemá cenu, ikdyž ale někteří přece mění olej často a filtry ob výměnu. Spíš asi ale všechny krom olejovýcho. Nebo nevim, já to vždy měnil všechno. Díky

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy : no, kdybych byl dítě ve školce, tak na to mám vícě času hele :)  prostě tedka nic nestíhám. Servisák nemá čas a k cizím nejedu ani zaboha. Jedni mi za vše řekli 4ku. Tak taková jitrnice ještě nejsem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasic

 píšeš, že si olej měníš všude, tak na tom pežotu není nic, co bys neměl pochopit v souvislosti s výměnou oleje, ale to by ses musel napřed podívat pod kapotu, jinak s olejem vzdy vyměň i filtr, i kdyby ti nějaký chytrák v hospodě říkal něco jiného,  taky napíšeš, že nevíš kdy olej budeš měnit  😯, tak proč se ptáš na postup..., jinak výměna oleje se plánuje dopředu, takže tomu že servisák nemá čas moc nerozumím :) (výměna oleje není porucha)

no podívej--všechno dobrý, ale příště až tu budeš chtít zase napsat, poprosil bych tě, ať si text dotazu promyslíš, aby to mělo hlavu a patu, tím jak píšeš se prezentuješ--rozumíme si??  měj se :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Krasic napsal:

Ještě jeden dotaz, je tam ten malej senzor vody, to jsem nikdy něměl. Až udělám palivovej a budu mačkat ten měch, tak povolim a zatahnu ten senzor? Dík :)

vytáhni starý filtr, vycucni naftu a vyčisti filtrbox, dej nový filtr, slož filtrbox, mačkej měch (balonek) cca 2 minuty, až se naplní filtrbox naftou (balonek ztvrdne), pak nastartuj, se senzorem nedělej vůbec nic :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Krasic napsal:

ozzy : no, kdybych byl dítě ve školce, tak na to mám vícě času hele :)  prostě tedka nic nestíhám. Servisák nemá čas a k cizím nejedu ani zaboha. Jedni mi za vše řekli 4ku. Tak taková jitrnice ještě nejsem. 

To je zase definice drahoty. " jedni mi za vše řekli 4ku"  tak mám řekni za co všechno chtěli 4ku?  Protože mě by to zajímalo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
Návštěvník

Tak to mám, nebyl jsem na foru tedka vůbec.  Ozzy díky, dostal jsem radu nad zlato ohledne senzoru, už taky vím, že se toho vlastně nikdy při výměně ani nedotknu. Jo a ještě se někdo ptal za co 4ku. Za olej a všechny čtyři filtry...Coz je nesmysl. Nákup věcí 2000. Práce dvojka je přehnaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Dneska jsem šel do hospody na oběd, nesl jsem si z domu řízek a brambory co mi zbylo včera od oběda.
Povídám hospodskému, ohřejte mi to, doneste mi to, umejte mi pak ty kastroly a vraťte. Za tu službu vám dám 50,-, 100,- ne, tak blbej nejsem.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy je bohatej důchodce, tak mu to nepřijde :D :aut 
Já myslím, že to nebylo o tom, že je 2tis za práci dobrá cena. Spíš, že není obecně ve službách běžné, že si člověk donese vlastní materiál a nechá si ho na místě zpracovat :myslim Fakt, že brambory a flákotu masa si do hospody člověk taky běžně nenosí, aby mu z toho udělali oběd :) 
Každopádně některý servis s tím problém nemá, jinde jim to za ty starosti s hádáním ohledně případné reklamace nestojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Krasic napsal:

Nákup věcí 2000. Práce dvojka je přehnaný.

V té dvojce není jen práce, ale také provoz dílny, čas, který musí mechnik věnovat objednání dílů (čas, který nevidíš), odvody zdravotního,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...