Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Závada motoru + závada antiemis. Systém


Keating

Recommended Posts

Peugeot 308 sw II 2014 1.6 88kw bluhdi
 

Ahoj všichni,

potřeboval bych od Vás poradit s jedním problémem.

Abych tedy upřesnil o jaký problém se jedna, tak je to tak cca 2-3 dny zpět, co se mi po cestě rozsvítila chyba motoru (závada motoru, nechte opravit) a hned cca 3-5 minut mi na to vyskočila další chyba: závada antiemis. Systém. + service.
 

Tak jsem jel k známému, který je automechanik. Ten to vymazal a říkal, ze to asi nejspíš je tím, ze tam chybí adblue, tak jsem si říkal. Okey, tak pojedu na benzínku koupím 5l adblue naliju a pohoda. No, když jsem to tak udělal, tak jsem to nechal chvilku stát, aby to proste ten systém poznal, ze tam něco má. Když jsem teda už odjížděl, tak asi po 5km se mi to zase zbláznilo. Zase chyba motoru + antiemis. Systém + service. ( všechno svítit oranžové) jen když mi vyskočí vždy po nastartování chyba motoru, tak je to červený a pak na palubce mi to svítí oranžové.

Četl jsem už nějaký fora atd a co jsem se dočetl, tak většina lidi psalo, ze je to ta nadrzka za 20k. No, ale zase si rikam, ze všem to píše, ze mají dojezt třeba 1500km nebo i min, ale mne nic takovýho nepise palubka. Jen vyskočí to, co jsem psal nahoře. 

kdyz jsem Koukal, co vyskočili na diagnostice, tak jsem tam viděl nějaký nízký tlak, ale nevím v čem. To jsem se neptal, protože jsme mysleli, ze to bude jen tím adblue, ze tam chybí.

Tak bych Vás chtěl poprosit o radu, zda byste o tom nevěděli víc nebo jestli už tohle někdo z Vás taky neřešil.

Dekuji Vám případně za všechny rady.

 

61528D29-D4B7-4A0A-AE36-EA74F308D790.png

356F56F9-079E-48B5-89F3-7F8E7A28273E.jpeg

Upraveno uživatelem Keating
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu toho popisaneho okolo FAPu, staci pozriet vlakno nizsie.
Diagnostika je potrebna na presnejsie urcenie priciny.
FAP je nadrzka na cca 160 az 200 000 km, samostatna, nic neukazuje pokial nie je v chybe alebo vadne nieco.
Adblue, je to co sa odratava z cca 25 000 km, podla doliatia v nadrzi pri rezerve. Tam ukazuje UREA a odpocitava km do nenastartovania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

budeš muset zajet k někomu, kdo má pežoťáckou diagnostiku :), může to být nedostatkem AdBlue, resp. tím, že se nedostává tam, kde má, nebo i jiná závada, třeba ohledně FAP..., v Praze sou lidi z klubu, co diag. mají, počkej do večera, jsou ještě v rachotě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Vám zatím za odpovědi. :) Jsem z toho špatnej... s autem jsem spokojen, dávám mu vše, co potřebuje a teď mě zlobí.

Ps: četl jsem si tady par příspěvku ohledně této chyby. Většina lidi píše, ze jim to začne blikat atd. Mne zarazí, ze proste u mě to jen svítí. Zkusím ještě dnes dolit 10l adblue, aby to bylo plný a uvidím.. Ještě jsem četl, ze by to mělo mít nádobku na fap, tak o tom jsem třeba vůbec nevěděl... myslíte, ze kdyby chyběli aditiva v fap, ze to bude taky takhle svítit? 
 

diky a zatím.

Upraveno uživatelem Keating
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nízky tlak močoviny chyba P20E8, svítí kontrolka urea, service, MIL a odpočítávání km do nenastartování-vadné čerpadlo močoviny-výměna celé nádrže močoviny, samotný čerpadlo nelze a k aditivum do fapu-žádná konkrétní kontrolka neni, jen mi svítila kontrolka  service a na displeji závada motoru nechte opravit,v servisu peugeot (podle protokolu) doplněn 1l eloys. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

19.11. Zdravím, tak bráchovi 308 2015 1.6HDI 88kw nyní svítí také Urea + 850km do posledního nastartování ,  Připojili jsme na neorig. DIAGbox a u ADITIVACE NAFTY svítí závada B2EB0 00 - prázdná nádržka paliva

Myslíte si, že bude stačit dilít ELOYS ?   Auto může mít najeto tak +-80.000km ( koupeno z 2. ruky)  

30.11. ...  TAK opravdu servis dolil ELOYS + diagnostika = FUNGUJE OK ... zatím

308.jpg

Upraveno uživatelem jindra73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...