Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupit nebo nechat být? Peugeot 407


Smoke_66

Recommended Posts

Dobrý Den. Jdu na Vás s radou. 

Vzhledem k tomu, že se nám narodila dcera a zjistili jsme, že nám 206 sw nestačí, začal jsem koukat po něčem trochu větším. Jako dlouholetý majitel 406ky jsem začal studovat 407sw. Moje požadavky jsou naprosto jasně benzín vzhledem k měsíčnímu nájezdu kolem pětiset km je to volba zcela jasná. Dostala se mi do hledáčku jedna, 407 sw 2.2i, automat 4st. 

Byl jsem se na to podívat, nevypadá to vůbec zle, interiér zachovaly, jízdně super, tachometr 160000 km, absolutně bez koroze, dovoz Švýcarsko. 

Spíš by mě od vás zajímalo, jestli to není v roce 2020 moc velká exotika a sebevražda. Přeci jen nechci do toho každej měsíc sypat X tisíc.

Máte někdo dneska ještě tuto motorizaci? Je to spolehlivé? Nebo ruce pryč? Chápu že je tu vláken na toto téma mnoho ale už to nějaký pátek bude. Děkuji vám. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No k tomu by mohl něco napsat @sharpers kterej se 407 zabývá a už jich i několik naporcoval na ND. Za mě na ten nájezd asi jo benzín akorát si nejsem jist tím automatem protože jsem stará škola a za mě by měl být v osobáku manuál pokud nemá řidič zdravotní omezení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4st automat se 160tis je potenciální průšvih do budoucna. Tuším, že tenhle automat je ještě choulostivější než AM6 :myslim Navíc si myslím, že v téhle kombinaci bude spotřeba benzínu dost vysoká :nevim Osobně bych spíš uvažoval o 308SW, i když tam jsou zase problém ty benzínové motory, nebo o 307SW z posledních roků výroby se spolehlivou 1,6 16V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi mě ostatní sežerou, ale 407 sw je divný kombík--je dost nízký, takže všude mimo silnici budeš drhnout spodkem (nájezd do garáže, polní cesta na chatu atd.), je nízký i celkově, a když připočtu jeho velkou šířku, je to auto na závodní dráhu, a nee praktický kombík :myslim

šel bych do něčeho modernějšího, jak píše kolega nade mnou, radši se mírně zadlužit při koupi, než pak sypat do (relativně) staré mrdky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, MJSytic napsal:

4st automat se 160tis je potenciální průšvih do budoucna. Tuším, že tenhle automat je ještě choulostivější než AM6 :myslim Navíc si myslím, že v téhle kombinaci bude spotřeba benzínu dost vysoká :nevim Osobně bych spíš uvažoval o 308SW, i když tam jsou zase problém ty benzínové motory, nebo o 307SW z posledních roků výroby se spolehlivou 1,6 16V.

Děkuji za názor. Já právě nevím. Každej vidí průšvih v jiných penězích. Pokud by případná oprava byla třeba za 10-15. Jsem ochoten to zkousnout pokud 50. Už to problém je. Ale to já právě nevím a proto se tady ptám. Jinak velká spotřeba? Co to je? Pokud dálka 9 a město 12, jsem to taky schopen zkousnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, ozzy56 napsal:

asi mě ostatní sežerou, ale 407 sw je divný kombík--je dost nízký, takže všude mimo silnici budeš drhnout spodkem (nájezd do garáže, polní cesta na chatu atd.), je nízký i celkově, a když připočtu jeho velkou šířku, je to auto na závodní dráhu, a nee praktický kombík :myslim

šel bych do něčeho modernějšího, jak píše kolega nade mnou, radši se mírně zadlužit při koupi, než pak sypat do (relativně) staré mrdky

Děkuji za názor. Za nic tě žrát nebudu. 😄 ja neříkám že je to úplně prakticky auto. Kazdopádně je větší než 206 sw 😄

Vzhledem k tomu ze budeme mít do budoucna max 2 děti, a s manželkou měříme do 170ti, tak v místě bych problém neviděl. O něčem modernějším jsem přemýšlel taky, ale chtěl jsem zůstat u benzinového peugeotu, jenže modernější 1.6 thp nebo vti není dle zkušenosti ostatních zrovna žádná hitpoška. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravy automatu jsou většinou vysoké. Spíš desítky, než jednotky tisíc. Co se týká spotřeby, tak to by mohl objasnit třeba @vagi(i když má manuál). Ale myslím, že ten automat bude tlačit spotřebu ještě výš, vzhledem k tomu, že je 4.st :myslim 
Mě to třeba smysl nedává jak praktičností, tak i ekonomicky, ale pokud to můžeš koupit za zajímavou cenu a technický stav je takový, že to pro tebe smysl má, tak proč ne. Jinak jsem koukal, že se dělali i 308break (pevná střecha) s 1,6 16V, tak to by z mého pohledu byla jasná volba ;) 

Edit: Než jsem to napsal, tak se mé obavy z vysoké spotřeby vyvrátily :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji. Jezdím X let se 406kou a moje zkusenosti jsou takový, že sice 1.8 benzin chlastá ale kromě oleje a rozvodů jsem si ho za 7 let nemusel všimnout. Druhé auto v rodině je prave již zmiňovaná 206sw která je dost poruchova a navíc nedostačuje místem. Tak jsem se začal poohlizet po něčem podobném jako je 406. Bohužel 406tky už jsou téměř k nesehnani, tak jsem kouknul po 407 a začalo se mi to líbit. Kazdopadně s 1.8 je to údajně líný tak jsem si řekl, kdyz je to druhy auto v rodině na nakup do města a občasný výlet, proc nejít do 2.2 😄 vzhledem k nájezdu je ta spotřeba pro mě druhořadá. Jinak po 308 jsem koukal taky ale zoufale se mi to nelibí. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, dábel 407 napsal:

Zdravím mám sedan 2,2 benzín najeto 90000 z r,2004 v 4 st automatu zatím bez problémů akorát pozor na benzín , lepší je dávat 

s aditivem měnil jsem už 2 vstřiky za tu dobu /zalepené/. Cena 1000kc Jinak spotřeba asi 8,5 l 

Děkuji Vám za info. Spotřeba super! Jen ten najezd máte kapánek jinde. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tedy přikláním o názoru @ozzy56

K technice toho auta Ti už napsali, ale 407 jako kombik je opravdu k ničemu. Vypadá prostorně, ale není. Zlatá 406tka. Pokud máš pocit, že Ti 206sw nebude stačit, pak ani ta 407. Na Tvém místě bych se díval po něčem jiném. Pravda ale je, že ta 407 je hezká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče spotřeby, nečekej, že 2.2 s manuálem i automatem bude jezdit za 6 na sto. Reálně manuál žere cca 8.5 na delší trasy a 10 - 11 město.

Vše je to dané jízdním režimem. Když se chceš vyblbnout, tak i víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Péťa napsal:

Já se tedy přikláním o názoru @ozzy56

K technice toho auta Ti už napsali, ale 407 jako kombik je opravdu k ničemu. Vypadá prostorně, ale není. Zlatá 406tka. Pokud máš pocit, že Ti 206sw nebude stačit, pak ani ta 407. Na Tvém místě bych se díval po něčem jiném. Pravda ale je, že ta 407 je hezká.

To je právě ono. Je hezká, slušně vybavená a tak nějak auto s charakterem. Proto ho mam taky v hledáčku. Nerad bych měnil značku. 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Smoke_66 napsal:

Děkuji. Jezdím X let se 406kou a moje zkusenosti jsou takový, že sice 1.8 benzin chlastá ale kromě oleje a rozvodů jsem si ho za 7 let nemusel všimnout. Druhé auto v rodině je prave již zmiňovaná 206sw která je dost poruchova a navíc nedostačuje místem. Tak jsem se začal poohlizet po něčem podobném jako je 406...

Za mě bych z prvního auta udělal druhé a kouknul se po Partnerovi Teepe. ;) Když se ti 308 T7 nelíbí. Nebo po T9, což je aktuální generace. Jenom v benzínu je to 1.2PureTech nebo 1.6PureTech, ale jen ve výbavě GT Line. Což je už cenově jinde. Záleží jak velký balík na auto máš. 

Partner je pro rodinu ideální auto. Šoupačky, který oceníš při nakládání dětí do sedaček, velký a hlavně vysoký kufr... Škoda, že se nepovedl benzín v 5008. :mad:

 

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tyhle krabice nesnáším. Ja vim že mají úžasnou přidanou hodnotu v podobě posuvek atd. Ale na ty silnici už to není ono. Proto jsem chtěl klasický kombík. Peugeot vždycky dělal komfortní houpavá auta a kdyz jsem si vezl prdel v té 407 tak to bylo přesně to, co dělá peugeot peugotem. 

Neporušuj prosím pravidla fóra a necituj po sobě následující příspěvky. Díky, MJS

Upraveno uživatelem MJSytic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...