Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupit nebo nechat být? Peugeot 407


Smoke_66

Recommended Posts

@vagi myslíš tuhle ? https://www.tipcars.com/peugeot-406/kombi/benzin/peugeot-406-2-0-i-16v-servis-kniha-tazne-26643129.html

 

Taky jsem nad ní přemýšlel, ale teď je prioritou barák a novější povoz bude nejdřív příští rok. Ale průběžně se dívám co kde je v nabídce, a několikrát jsem si říkal, že bych to bral hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. To je ona. Hned jsem tam volal a mám ji zarezervovanou na zítra na prohlídku. Tak pak dám vědět, jak to dopadlo. Vypadá jako leštěnka ale uvidíme jak to bude vypadat na živo. 😄 jsem na ni fakt zvědavej ale nedělám si moc naděje. Na fotkách je vzdycky všechno parádní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davo Car jsou takový menší AAAčka = na netu nemají úplně nejlepší pověst Netvrdím, že musí být nutně problém, ale pořádně bych auto prolez a dal bacha na všechny možný detaily (třeba jestli auto není naleštěný původně vyplavený kousek). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pak napiš jak to dopadlo SMoke_66 :)  Vzhledem k pověsti Davocaru, jako jednich z největších podvodníků, tisíce negativních recenzí a bůhví kolik soudních sporů, bych se od nich trošičku bál něco koupit ...

 

Jinak k tomu začátku tématu. Osobně jsem měl 407 2.2i s 4st automatem více než rok. 407 je super, na motor 2.2i trošičku pozor. Bylo jich málo, dílů je málo a hlavně hodně dílů na něj není v druhovýrobě. 4st automat řadí hodně zvláštně , je to kompromis a ty 4stupně jsou znát, to zpřevodování je zvláštní. Jinak za rok a 35tis km jsem měl s tímhle autem dlouhodobý průměr 9.2L . Většinou jízda mimo město. 

 

Nicméně kdyby jsi nakonec 407 s motorem 2.2i koupil a něco se pokazilo klidně napiš, jak zde bylo psáno nějaké ty díly mám stále skladem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, sharpers napsal:

407 s motorem 2.2i koupil a něco se pokazilo klidně napiš, jak zde bylo psáno nějaké ty díly mám stále skladem

To je dobrý vědět, že stále něco máš :super:papa

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Votice: je to až příliš dokonalé. Fotky jsou trošku přirozmazány, auto vypadá jako nové. Byl bych hodně opatrný.

2. automatu bych se nebál, ze zkušenosti, zatím nebyly problémy, s několika

3. 407 je nízká, jak podvozek, tak i kabina. Vzpomínám na 607, jak rád jsem se jí zbavil, protože jsem škrtal spodkem a špatně se mi vystupovalo

4. 407 mi neradili servisáci

5. Bral bych 5008 nebo Partner, ale jestli máš nižší rozpočet, tak opravdu 406 kombi. Ale těžko najdeš rozumnou.

 

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu Davo Car : Hned jak jsem najel jejich stránky, bylo mi jasné, že to bude něco na styl aaa. Každopádně řešit u 20ti letý paštiky za cenu dvou kočárků pro dceru praktiky autobazaru asi není na místě. Hlavně jde o stav. Ale u takový vrány už bude úspěch, kdyz to pojede, bude to brzdit, nepotece z toho olej a nebude to moc chycený Liškou. Jo. Kdybych kupoval ojetinu za 300 tak už asi budu řešit kam proto pojedu. Ale tady v podstatě nemam ani na výběr když už skoro nejsou. Když si položim ruku na srdce, když to bude cajk, a odvezu to, bude úspěch, kdyz se na tom nic nezesere alespoň čtvrt roku. 😄

Sharpers: Děkuji ti za info k motoru a převodovce ve 407. třeba ji nakonec koupím, ale po dnešku a přečtení příspěvků v to moc nevěřím. Čekal jsem trošku víc kladných názorů. Ale moc jich nebylo a na tom už neco bude. Pak už ale nevím co. Miluju peugeoty, miluju jak na to každej druhej nadává, na žabožrouty. 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 407 jsem viděl jenom zvenku (čili nemám s tím žádné zkušenosti), jenom vím, co už tu zaznělo, tedy, že nízká a má menší kufr proti 406.

Druhý fakt je, že bazary jako áčka nebo esa obcházím obloukem, naše dvě 406 jsme koupili v menších bazarech, ale ty byly za cenu kdy se už nevyplatí dělat nějaký podvod.

Ale zase vím, jak vypadají stroje, co mají minimálně 300 tis na hrbu:)

 

Takže bych to shrnul asi takhle: není nic jednoduššího než tam zajet, prolézt na autě "každý šroubek", namíchat k tomu stáří auta ( 20 let) a chování personálu bazaru. V případě jakýkoliv pochybností, ať už kolem auta nebo pocit nějakého zatajování /mlžení, vykrucování od bazarníků se sbalit a odejít. To bude max za cestu a případně nějaká koruna vlastnímu mechanikovi. Tak hodně štěstí:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se ještě na jinou věc? Chceš vozit to nejcennější co budeš mít ve 20let starém autě? Já to řešil taky. Dokonce půl roku, než jsem našel, co jsem chtěl a koupil ke 306ce 5008. Samozřejmě, že syn jezdí i ve 306ce, ale dá se říct, že jen do školky a do města na nákup nebo k rodině. Když bych řešil toto znovu, jako ty, tak bych po druhém stejném autě nekoukal. Ale šel bych po novějším v rámci finančních možností. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Smoke_66 napsal:

Čekal jsem trošku víc kladných názorů.

Za mne spokojenost, velká...pohodlí luxusní ;) Je to teda za cenu menšího kufru (nestěhuju každý den) vyšší spotřeby PHM (najezdím za rok celkem prd) a víc elektrických *neumím psát slušně*ítek, kde samo někdy něco odejde u tak starého povozu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přečetl jsem to tady celé a za mě 407 je jedno z mála aut klasické stavby ze kterého jsem dokázal po ujetí 100+ km vystoupit s elegancí vlastní mému věku a postavě. Tím netvrdím že není pravda co je psáno výše je nízká jak čumák nad silnicí tak kabina a prostor nad hlavou. Co se týče praktičnosti tak jako jo něco se do toho kufru vejde ale žádná hitparáda to není a nejsem si jist jak by se tam vešel kočárek a třeba nákup na dva týdny. Ale zase jsme u toho že jak je to auto celkově nízké  tak když budeš ládovat kufr tak hrozí že se budeš tlouct do hlavy o vrchní hranu díry. Co se týče techniky tak tuhle kombinaci jsem osobně nikdy neviděl a popravdě osobně nejsem ani velkým fandou benzinu proto jsem Tě hned ráno odkázal na člověka o kterém si myslím že benzíny zná a že zná i automaty.  Co se týče toho že jsi změnil názor a chceš se podívat na tu 406 tak z mého pohledu je ta 406 trochu praktičtější  ale spíš je jinak tvarovaná a tím to vypadá že je to prostornější. A jediným mínusem je to že je to dvacet let starej povoz. Ano je zde slyšet že jestli je to rozumné vozit nejmladšího člena rodiny takhle starým autem to je na každém jak to mám nastavené osobně si myslím že kolikrát je lepší dvacetiletej povoz pokud je vše v dobrém stavu než nějaký mladý šrot . Navíc při tom nájezdu který s autem plánuješ bych to asi moc neřešil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radim: K Tomu jestli chci vozit dceru 20 let starým autem a radši nekoupit něco novějšího. Taky mě to problesklo hlavou, ale vše stojí a zároveň padá na penězích. Moc si vyskakovat nemohu, a samozřejmě čím levnější, tím pro rodinný rozpočet lepší. Samozřejmě to jde udělat i tak, že vezmu něco za 250 na lízačku a budu si Lebedit v novějším a bezpečnějším voze, ale fakt mi stačí hypotéka. 😄 a kdybych měl na prdeli 2 kila, radši to nasypu do bydlení. Ale jak píše Vena. Vše je o prioritách. Mě to prostě zatím přijde zbytečné. Po druhém stejném autě koukám jenom proto, protože jsem s nim nadmíru spokojen, nic se mi na něm extra nekazí atd. A taky proto, protože teď vykouklo v údajně krásném stavu na Davocaru. Pokud to bude stát za nic, vracím se k původnímu planu na 407 ale asi ne automat. 😄a nebo řeknu ženě ať chodí pěšky, ten nákup kočárek taky uveze. 😄😄 ne to je samozřejmě vtip. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost je taková:

- pověst prodávajícího - v tomto případě ???

- velkou nevýhodou je vzdálenost - 166 km - jak to absolvuješ, jsi už unavený, upadá pozornost a člověk nechce jet domů s prázdnou.

- aby v autě nebylo něco skryté - kradené, bourané. Stočené budou všechny, ale v případě 406 to tak nevadí, svých 500 t. dá v pohodě

- a zbytek uvidíš na vlastní oči: rez a hlavně celkový dojem, zda byl předchozí majitel pečlivý

- počáteční investice to bude chtít

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...