Jump to content

Přechod z 10W40 na 5W40

Recommended Posts

Dobrý den, mám Peugeot 307 2.0 HDi 79 KW, r. v. 2002, najeto cca 225 000 km. Po opakujících se potížích s filtrem pevných částic, mi jeden mechanik sdělil, že tomu někdo pomohl i tím, že v motoru je nesprávný motorový olej 10W40. Chystám se na výměnu oleje a rád bych věděl, zda tam může zpět přijít výrobcem doporučovaný olej 5W40 pro tuto motorizaci v kombinaci s filtrem pevných částic. Nevím, jestli by po výměně mohlo dojít k nějakým potížím a zda se do toho vůbec pouštět... Díky za rady

• Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@inoxingpokud bych měl takovéto teploty oleje, tak bych výměnu určitě zkrátil na těch 10 000km. Hydrokrak je běžný olej, kterých je na trhu většina. Pokud bys chtěl kvalitnější, hledej: PAO, Este

No to je podobný jako s hajzlpapírem.... 

můžeš si koupit i levnější Total, při 225 tisících už ani sebelepším olejem nic nezachráníš, resp. motoru nijak nepomůžeš a olej Total je doporučený olej výrobcem..., hlavně olej vyměň co 15 tisíc (MA

Posted Images

• 2 weeks later...
  • 5 months later...

Ani bych neřekl, že je rozdíl zanedbatelný. Za 5W40 dáš třeba 700,- kdežto za 5W30 už 1000,- (stejná značka, jakost.stupeň, 4l). Když má skoro 20let starou káru, tam už spíš jde o to, aby neprodlužoval intervaly. Čím je motor starší, tim se ten poměr kvalita:interval obrací ve prospěch zkrácení intervalu výměny. Samozřejmě že nemůžeš do motoru nalejt ztrátovej olej do motorovky... ;)

Můj olejový postup v čase v 5W30 B712290

Total INEO ECS

Mobil 1 ESP Formula

Mobil 1 ESP (bohužel horší než Formula)

Úvaha nad Ravenol FEL (ale ten vypadá horší než ESP).

před 12 hodinami, vagi napsal:

Když Total, tak: Total Quartz Ineo MC3 5W30 - pro zaryté značkofily :roker

A proč ne Ineo C3 5W40, když je téma o 5W40? ;)  A mimochodem tvoje ACEA C2 (HTHS +/-3)" je zavádějící. Musí to mít min. 2,9 ale může mít víc, Takže bys to měl napsat stejně, jako u toho ACEA C3 (HTHS 3,5+). Tedy ACEA C2 (HTHS 2,9+) :) 

Pro značkofily jakýkoli Total je modlou ;)

A ukaž mi olej s ACEA C2, který má HTHS vyšší, než 3 :papa

\\ Já našel jeden, s hodnotou vysoko překračující: 3.08 :P

Edited by vagi
před 29 minutami, MJSytic napsal:

ACEA C2 (HTHS +/-3)" je zavádějící.

Samozřejmě norma mluví jasně. Nicméně je rozdíl, když má olej 3mPa.s (ACEA C2)nebo u klasiky ACEA A3, což jak sám víš, je 3.5mPa.s+ a to může být klidně i 5.9mPa.s u TOP olejů.

A co ten Mobil 1 ESP Formula? Ten musí mít víc než 3.08, když splňuje C2 i C3, ne? Jinak tloušťka filmu při 150°C snad není všechno :myslim I tlustý film, se může utrhnout dříve, než ten tenký...
A pořád nevím, proč ne to Ineo C3 5W40 :)