Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přechod z 10W40 na 5W40


Djoszee

Recommended Posts

Dobrý den, mám Peugeot 307 2.0 HDi 79 KW, r. v. 2002, najeto cca 225 000 km. Po opakujících se potížích s filtrem pevných částic, mi jeden mechanik sdělil, že tomu někdo pomohl i tím, že v motoru je nesprávný motorový olej 10W40. Chystám se na výměnu oleje a rád bych věděl, zda tam může zpět přijít výrobcem doporučovaný olej 5W40 pro tuto motorizaci v kombinaci s filtrem pevných částic. Nevím, jestli by po výměně mohlo dojít k nějakým potížím a zda se do toho vůbec pouštět... Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tabulky Totalu doporučují pro daný motor i oleje 10W40, kde neexistuje nic, co by plnilo normy pro FAP...

Tedy, pokud neexistují verze s nebo bez FAP...tím víc mne potom zaráží strohost tabulky, kde je jen viskozita :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

Ani bych neřekl, že je rozdíl zanedbatelný. Za 5W40 dáš třeba 700,- kdežto za 5W30 už 1000,- (stejná značka, jakost.stupeň, 4l). Když má skoro 20let starou káru, tam už spíš jde o to, aby neprodlužoval intervaly. Čím je motor starší, tim se ten poměr kvalita:interval obrací ve prospěch zkrácení intervalu výměny. Samozřejmě že nemůžeš do motoru nalejt ztrátovej olej do motorovky... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, vagi napsal:

Když Total, tak: Total Quartz Ineo MC3 5W30 - pro zaryté značkofily :roker

A proč ne Ineo C3 5W40, když je téma o 5W40? ;)  A mimochodem tvoje ACEA C2 (HTHS +/-3)" je zavádějící. Musí to mít min. 2,9 ale může mít víc, Takže bys to měl napsat stejně, jako u toho ACEA C3 (HTHS 3,5+). Tedy ACEA C2 (HTHS 2,9+) :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Pro značkofily jakýkoli Total je modlou ;)

A ukaž mi olej s ACEA C2, který má HTHS vyšší, než 3 :papa

\\ Já našel jeden, s hodnotou vysoko překračující: 3.08 :P

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 29 minutami, MJSytic napsal:

ACEA C2 (HTHS +/-3)" je zavádějící.

Samozřejmě norma mluví jasně. Nicméně je rozdíl, když má olej 3mPa.s (ACEA C2)nebo u klasiky ACEA A3, což jak sám víš, je 3.5mPa.s+ a to může být klidně i 5.9mPa.s u TOP olejů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ten Mobil 1 ESP Formula? Ten musí mít víc než 3.08, když splňuje C2 i C3, ne? Jinak tloušťka filmu při 150°C snad není všechno :myslim I tlustý film, se může utrhnout dříve, než ten tenký...
A pořád nevím, proč ne to Ineo C3 5W40 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...