Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolka motoru - Nechte auto opravit


vkolo11

Recommended Posts

Dobrý den,

mám P308SW, 1,6 HDi, 120k, 2017, najeto 47 000 km.

Po nastartování nezhasla kontrolka motoru

image.png.8549d3f4c20b09e234ab05763417147b.png

V manuálu se píše, že když svítí trvale, je závada v systému řízení emisí. 
"Jestliže nezhasne, neprodleně se obraťte na servis sítě
PEUGEOT nebo na jiný servis typu „odborný servis“."

Ve výpisu chybových hlášení bylo napsáno - závada motoru, nechte opravit vozidlo (žádné číslo závady).

V servisu mi bylo sděleno, že po napojení na diagnostiku "systém doporučil nahrát nový SW", tak nahráli nový SW.

Žádné doplňující vysvětlení nebylo.

Po tomto upgradu kontrolka zhasíná.

Připadá mi, že si ze mě dělají srandu. Jestli originální SW identifikoval závadu, tak to přece nejde řešit výměnou SW???

Můžete mi to prosím vysvětlit?

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď rád, že Ti nahráli jen nový software. Obyčejně tato kontrolka věští, že druhá lambda sonda naměřila vadné emise . Končí to výměnou katalyzátoru nebo obou lambda sond...  Ty věci tam nikdo z nás pro jízdu nepotřebuje, ale naši ekologové by se mohli zbláznit kdyby tam nebyly.🙂

Ti kteří o motorech neví vůbec nic si kladou stále nové a nové požadavky, nesmyslné až debilní. Dříve jsme se chodili u benzinky vyčurat, dnes tam lijeme do auta močovinu...👎

Mě kdysi dělali diagnostiku na Fordu Focus. Zaplatil jsem 1000 Kč. Řekli, že mi nepomůžou, výsledky nebyli schopní interpretovat, vše na výtisku bylo anglicky. Kdybych na netu nenašel interpretaci výsledků v češtině bylo mi to k ničemu. Pak jsem otevřel kapotu, viděl jednu hadičku oslzenou od oleje, kousek jsem jí uřízl, znova ji navlékl, pojistil neodborně elektrikářskou stahovací páskou a po této opravě za 3 Kč Focus "vystřelil jak z praku."

Mnohdy diagnostika naznačí, ale je potřeba pořád používat selský rozum, diagnostika je dobrý pomocník, ale není všemocná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Mám to samé u svojí 308 1.6 vti 2010 88 kw dnes jsem volal do servisu a objednali mě na příští týden asi mají z touto poruchou zkušenosti auto mi jede normálně, akorát hůře startuje v těchto mrazech a sw jsem asi neměl aktualizovaná nebo o tom nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...